9 سوال مهم که باید قبل از تحصیل در خارج از کشور از خود بپرسید

در ابتدا، تصمیم به تحصیل در خارج از کشور ممکن است یک تصمیم آسان به نظر برسد. چه کسی نمی خواهد فرصتی برای کشف یک کشور و فرهنگ کاملاً متفاوت داشته باشد، در حالی که در طول مسیر با افراد الهام بخش از سراسر جهان ملاقات می کنید؟ اما آیا برای شما مناسب است؟ و اگر چنین است، آیا آماده اید؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بسیاری از دانشجویان در خارج از کشور در مورد آمادگی خود برای ادامه تحصیل در خارج از کشور شک دارند. قبل از تصمیم گیری در مورد تحصیل در خارج از کشور، بسیاری از نکات مهم را باید در نظر گرفت.

برای کمک به تصمیم گیری، ما لیستی از نه سوال را که باید قبل از تحصیل در خارج از کشور بپرسید تهیه کرده ایم که عدم اطمینان شما را کاهش می دهد.

آیا تحصیل در خارج از کشور به من در رسیدن به اهداف بلند مدت کمک می کند؟
اگر در حال حاضر به تحصیل در خارج از کشور فکر می کنید، احتمالاً ایده هایی درباره مزایایی که ممکن است برای شما به همراه داشته باشد دارید، اما آیا آنها را کشف کرده اید؟

دانشجویان به دلایل بسیار متفاوتی به خارج از کشور می روند. طبق نظرسنجی مطالعه ما در خارج از کشور، دلایل اصلی شامل دستیابی به اهداف شغلی (23%)، تجربه فرهنگ جدید (22%)، دسترسی به آموزش با کیفیت بالاتر (19%) و توسعه شخصی (17%) است.

همه افراد متفاوت هستند، و شما ممکن است طیف وسیعی از گزینه ها را داشته باشید. بررسی انگیزه های شما به شما اطمینان می دهد که تصمیم خوبی گرفته اید و همچنین به شما کمک می کند تا مکان ها و دانشگاه ها را محدود کنید.
 
مزایای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در خارج
فاکتورهای مهم در انتخاب محل برای تحصیل در خارج از کشور
9 سوال را که باید قبل از تحصیل در خارج از کشور از خود بپرسید3.jpg
آیا کشور یا شهری وجود دارد که مناسب من باشد؟
اگر قبلاً هرگز در خارج از کشور نبوده اید، شاید تنها چیزی که در مورد یک کشور خارجی می دانید همان چیزی باشد که در فیلم ها یا اینستاگرام دیده اید. اگرچه این شروع خوبی است، مهم است که درک عمیق تری از انگیزه های خود برای ادامه تحصیلات خود به یک کشور جدید داشته باشید.

از خود بپرسید که دوست دارید چه نوع فرهنگی را کشف کنید و چه ارزشهایی برای شما در یک جامعه مهمتر است. در نظرسنجی Educations.com 2020-2021 Study Abroad، دانشجویان کشور محل تحصیل خود را بر اساس هزینه زندگی (16٪)، زبان و فرهنگ (15٪)، و ایمنی و آب و هوای اجتماعی و اقتصادی کشور (13٪) انتخاب می کنند. )

به آنچه دقیقاً شما را نسبت به شهر یا کشور آینده علاقه مند می کند توجه کنید. این می تواند زبان، محیط یا شاید سنت های فرهنگی باشد. این ملاحظات به شما این ایده را می دهد که در مورد چگونگی تصمیم گیری در مورد نحوه تصمیم گیری در مورد تحصیل در خارج از کشور فکر کنید. اگر از تمام جنبه های محیط جدید خود به طور کامل لذت ببرید، برنامه تحصیل در خارج از کشور ارزشمند خواهد بود.

هنگامی که کشوری را پیدا می کنید که با ارزشها و چشم انداز شما صحبت می کند، می خواهید تحقیقات در شهرها یا دانشگاههای خاصی را آغاز کنید، زیرا فرهنگ، هزینه زندگی، ایمنی و سایر عوامل می تواند بسیار متفاوت باشد.

آیا دانشگاه ها و برنامه هایی وجود دارد که با علایق من مطابقت داشته باشد؟
اگر از خود می پرسید: آیا باید در خارج از کشور تحصیل کنم؟، یک عامل مهم فرصت هایی است که یک موسسه خارجی می تواند به شما ارائه دهد. با بررسی دانشگاه مورد نظر خود در سطح بین المللی، شانس زیادی برای یافتن مکانی را خواهید داشت که با علایق علمی و اجتماعی شما مطابقت داشته باشد.

در حالی که برخی از دانشجویان ترجیح می دهند ابتدا در مورد یک کشور یا شهر تحقیق کنند، برخی دیگر برنامه یا دانشگاهی را که می توانند در آن وارد شوند، اولویت بندی می کنند.

بر اساس نظرسنجی های تحصیل در خارج از کشور، رایج ترین روش هایی که دانشجویان دانشگاه ها را برای تحصیل در خارج از کشور ارزیابی می کنند با توجه به درک کیفیت تدریس (17%)، شهرت عمومی (10%)، خدمات شغلی و ارتباطات صنعتی (10%) و عوامل اقامت ( 8 %)

از دانشجویان فعلی در مورد تجربیات شخصی خود در تحصیل در خارج از کشور بپرسید.شما جزئیات ارزشمندی را کشف خواهید کرد، مانند این که یک برنامه نسبت به برنامه دیگر به شما اجازه می دهد تا بیشتر در سفر و معاشرت باشید. اگر سفر هدف شما نیست، برنامه ای که کارآموزی یا فرصت های شغلی را ارائه می دهد مناسب تر است.

آیا آمادگی خروج از خانه را دارم؟
در نهایت، تقریباً همه از خانه دور می شوند. با این حال، برای اولین بار مهاجرت به خارج از کشور به عنوان یک دانشجوی جوان ممکن است فاصله بین شما و خانواده و دوستان را بیشتر نشان دهد. حتی اگر برای اولین بار نیست که از خانه خارج می شوید، تصمیم برای سفر و تحصیل به تنهایی در خارج از کشور می تواند یک تصمیم چالش برانگیز باشد.

شما باید تعهدات و وابستگی های خانوادگی خود را در نظر بگیرید و اینکه آیا می توان آنها را از طریق ارتباط مجازی انجام داد یا خیر. شما همچنین ممکن است در مورد اولویت بندی مطالعات خود در کوتاه مدت برای فرصتهایی که در آینده ایجاد خواهد کرد فکر کنید.

اگر نگران ملاقات با افراد جدید هنگام تحصیل در خارج از کشور هستید، باید بدانید که بسیاری از دانشگاه ها علاوه بر سایر فعالیت های دانشجویی در منو، شبکه های پشتیبانی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.
 
10 دانشگاه های برتر کانادا 2022
دانشگاه های برتر استرالیا در سال 2022
10 دانشگاه های برتر انگلستان در سال 2022 

7 کشور مقرون به صرفه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سال 2021-2022
9 سوال را که باید قبل از تحصیل در خارج از کشور از خود بپرسید
آیا تحصیل در خارج از کشور متناسب با بودجه من است؟
اگرچه معمولاً تخفیف ها و پیشنهادات ویژه زیادی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود، اما تحصیل در خارج از کشور همچنان می تواند گران باشد. وقتی از خود می پرسید: آیا باید در خارج از کشور تحصیل کنم ؟، لازم است که همه هزینه های خود را از قبل در نظر بگیرید، به خصوص اگر قصد ندارید در خارج از کشور کار کنید.

درک هزینه های تحصیل، مسکن، غذا و فعالیت های فوق برنامه به شما کمک می کند تا مقرون به صرفه بودن و همچنین بودجه اضافی شما برای سفر یا بیرون رفتن با دوستان جدید خود را تعیین کنید. اگر بودجه خود را از قبل برنامه ریزی کرده اید، هنگام ورود بهتر آماده می شوید تا مطمئن شوید که در حد توان خود زندگی می کنید.

اگر مطمئن نیستید که پول کافی دارید یا اگر کمی بیشتر دارید احساس بهتری دارید، درخواست بورسیه تحصیلی را در نظر بگیرید. تحقیق کنید که برای چه بورسیه هایی واجد شرایط هستید و به سررسیدهای آنها توجه کنید.

آیا می دانم چگونه می توان محل اسکان را پیدا کرد؟
پیدا کردن مسکن می تواند یک چالش باشد وقتی که به چگونگی رفتن به خارج فکر می کنید. مسکن می تواند گران باشد، به ویژه در شهرهای بزرگ. علاوه بر این، ممکن است حرکت در بازار مسکن یک کشور دیگر دشوار باشد، به ویژه اگر لیست ها به زبانی باشد که به زبان خود شما نیست.

با وجود این چالش ها، یافتن مسکن امکان پذیر است. ارزش این را دارد که با دانشگاه ها مشورت کنید تا ببینید آیا به دانشجویان بین المللی اقامت می دهند یا خیر. اگر این گزینه در دسترس نباشد، دفاتر مسکن دانشگاه ها معمولاً مایلند به دانشجویان در جستجوی آنها کمک کنند.

مدتی را در نظر بگیرید که در چه نوع اقامتی می خواهید زندگی کنید. آیا به تنهایی از زندگی راحت هستید یا ترجیح می دهید با هم اتاقی ها زندگی کنید؟ آیا خوشحال هستید که در یک اتاق با یک دانش آموز دیگر به اشتراک بگذارید؟ مهم است که این موضوع را از قبل در نظر بگیرید، زیرا وضعیت جدید زندگی شما ممکن است سازگاری با آنچه به آن عادت کرده اید نداشته باشد.

آیا آمادگی ملاقات با افراد جدید از فرهنگ های مختلف را دارم؟
تبادل فرهنگی برای همه افراد درگیر کننده هم خوشحال کننده و هم معنی دار است. با این حال، از آنجا که بسیار شخصی است، مهم است که در نظر بگیرید که آیا احساس راحتی می کنید که ارزش ها و سنت های خود را زیر سوال ببرید یا به چالش بکشید. همانطور که در مورد سوابق فرهنگی افراد سوالی دارید، سایر دانشجویان بین المللی نیز ممکن است از شما سوالاتی داشته باشند.

تا حدی باید آماده باشید تا نماینده کشور خود شوید. به همین ترتیب، بهتر است با دید باز به دیگران نزدیک شوید، در حالی که می دانید یک فرد مجرد به هیچ وجه نماینده کل گروه نیست، همانطور که شما نظرات و عقاید همه همشهریان خود را نشان نمی دهید.

بسیاری از دانشجویان خارج از کشور ملاقات با افراد جدید از سراسر جهان را یکی از مفیدترین جنبه های تجربه بین المللی خود می دانند. نه تنها با فرهنگ ها و شیوه های دیگر زندگی آشنا خواهید شد، بلکه دیدگاه جدیدی از جهان بینی خود را نیز به اشتراک گذاشته و به دست خواهید آورد.

 مراحل اخذ ویزا چگونه است؟
قبل از درخواست برای برنامه، در مورد نحوه سفر به خارج از کشور، باید تدارکات حرکت به آن کشور را بدانید. در بسیاری از موارد، شما باید بدانید که چگونه ویزای دانشجویی بگیرید.

اگر در حال تحصیل از طریق مبادله ای هستید که توسط دانشگاهی در کشور خود سازماندهی شده است، دانشگاه اغلب جزئیات اخذ ویزا را مرتب می کند. با این حال، اگر در حال تحصیل یک برنامه کامل در خارج از کشور هستید، این مرحله اغلب به شما واگذار می شود. تحقیقات در مورد روند ویزا را از قبل شروع کنید، زیرا برخی از کشورها شرایط سختی دارند. برای درک بیشتر مجوزهای اقامت و ویزای دانشجویی در مکان های خاص، راهنماها و مطالب موجود در سایت ما را را بررسی کنید.
 
روند کلی دریافت ویزای دانشجویی
نحوه دریافت ویزای دانشجویی نروژ
مراحل و نحوه اخذ ویزای دانشجویی سوئیس
نحوه اخذ پذیرش و دریافت ویزای دانشجویی هلند
تحصیل در سوئد و مراحل دریافت ویزای دانشجویی
اگر ویزای دانشجویی شما رد شود چه کاری باید انجام دهید

سوال-مهم-که-باید-قبل-از-تحصیل-در-خارج-از-کشور-از-خود-بپرسید
چگونه می توانم از تحصیل خارج از کشور به صورت شخصی و حرفه ای بهره مند شوم؟
ایده بسیار خوبی است که مزایای احتمالی تحصیل در خارج را از قبل در نظر بگیرید. در حالی که برخی از افراد در خارج از کشور تحصیل می کنند تا مهارت های تخصصی خود را برای بازاریابی حرفه ای جمع آوری کنند، برخی دیگر به دنبال ایجاد یک شبکه بین المللی از ارتباطات هستند. همچنین دانشجویانی هستند که قصد دارند تا آنجا که می توانند درباره فرهنگ دیگری یاد بگیرند، که این خود یک برنامه شایسته است. این امکان وجود دارد که تحصیل در خارج از کشور برای زندگی شخصی و حرفه ای شما تغییر ایجاد کند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر دانشجویان تجربه مثبتی در خارج از کشور دارند، به طور متوسط ​​دانشجویان فعلی تجربه خود را بیش از 4 در 5 ستاره قرار داده اند. اگر تصمیم بگیرید که آیا آماده تحصیل در خارج از کشور هستید، اهداف و انتظارات خاصی را در نظر بگیرید، تجربه شما حتی بیشتر خواهد شد.

آمادگی ذهنی واقع بینانه گام کلیدی در تعیین این است که آیا باید به خارج از کشور تحصیل کنید یا خیر. اگر سوالات بالا را قبلاً در نظر گرفته اید، این نشانه خوبی است که آماده انجام مراحل بعدی و درخواست برنامه هیجان انگیز هستید.

اگر به طور کامل به این سوالات توجه نکرده اید، ناامید نشوید. صرفنظر از میزان آمادگی شما، تجربه تحصیل در خارج از کشور مملو از شگفتی است - که یکی از هیجان انگیزترین بخشها است. هرگز به عنوان یک دانشجوی بین المللی روزی کسل کننده نخواهد بود.
 
مهمترین جنبه‌های و مراحل اپلای و گرفتن ویزای دانشجویی
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
10 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
10 ماه پیش