6 قدم برای ورود به یک دانشگاه بین المللی

آیا می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید، اما نگران روند پذیرش هستید ؟ با کمی سازماندهی و آمادگی، می توانید در پذیرش در یک برنامه تحصیلی بین المللی موفق باشید. در اینجا 6 راه برای ورود به دانشگاه بین المللی را بیان کرده ایم:

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

1. تحقیقات خود را انجام دهید
با شناسایی آنچه می خواهید و کجا تحصیل کنید شروع کنید. از خود بپرسید: من عاشق چه حوزه ای از تحصیل هستم؟ کدام دانشگاه ها چنین برنامه ای را ارائه می دهند؟ این دانشگاه ها کجا هستند؟ آیا می خواهم در طول تحصیل در آن منطقه زندگی کنم؟

گزینه های مطالعاتی را در زمینه انتخابی خود بصورت آنلاین تحقیق کنید و لیستی از جذاب ترین دانشگاه ها را برای شما بر اساس برنامه های ارائه شده، هیات علمی، ارائه زندگی دانشجویی، موقعیت و شرایط ورودی تهیه کنید. همیشه ارزش این را دارد که از دانشگاه های فهرست کوتاه خود دیدن کنید تا بتوانید از محیط و محوطه دانشگاه مطلع شوید. اگرچه ممکن است سفر به هر محوطه دانشگاه عملی نباشد، اما بسیاری از آنها تورهای مجازی را در وب سایت های خود ارائه می دهند.

همچنین ممکن است بتوانید دریابید که فارغ التحصیلان دانشگاه در منطقه شما زندگی می کنند یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه با آنها تماس بگیرید. اکثر فارغ التحصیلان از کمک و ارائه اطلاعاتی که به انتخاب شما کمک می کند خوشحال می شوند. به یاد داشته باشید که به وقت آنها احترام بگذارید و در صورت گذراندن وقت با شما از آنها تشکر کنید.
 
مزایای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در خارج
فاکتورهای مهم در انتخاب محل برای تحصیل در خارج از کشور
قدم-برای-ورود-به-یک-دانشگاه-بین-المللی.j
2. برنامه ریزی کنید
پس از تهیه لیست کوتاه دانشگاه ها، یک تقویم خالی تهیه کرده و زمان درخواست، مقاله، توصیه نامه، مصاحبه، اسناد کمک مالی، نتایج آزمون و درخواست ویزا را مشخص کنید. از این مهلت ها می توانید به عقب کار کنید تا فرآیند را به مراحل قابل تقسیم تقسیم کنید. استفاده از تقویم شما را در مسیر خود نگه می دارد و از انجام کلیه مراحل اطمینان حاصل می کند.

اکثر دانشگاه ها دارای فرایند درخواست آنلاین هستند. اینها می توانند به سرعت پردازش شوند و ممکن است دارای چک های داخلی برای اطمینان از وجود همه مواد باشد، اما همچنین نیاز به برنامه ریزی اولیه دارند تا هنگام شروع تکمیل هر برنامه، همه چیز در دست داشته باشد.

به طور کلی ارزش درخواست برای چندین موسسه را دارد بنابراین حداقل چند انتخاب پشتیبان دارید.
 
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای

قدم-برای-ورود-به-یک-دانشگاه-بین-المللی1.jpg
3. در مقاله خود واقعی خود را نشان دهید
اگر مقاله لازم است، مهم است که کمی وقت بگذارید و به نوشتن آن فکر کنید. اصیل باشید و جنبه انسانی خود را نشان دهید. موضوعی را انتخاب کنید که به شما انگیزه می دهد و به دانشگاه ایده می دهد که شما کی هستید. برنامه های دانشگاه واقعاً مناسب هستند، بنابراین با استفاده از صدای خود برای نشان دادن آنچه که به آن علاقه دارید، واقعی باشید. مطمئن شوید که مقالات خود را خودتان می نویسید و سپس از والدین، ​​معلم، مشاور یا دوستان بخواهید که آنها را تصحیح کنند.

4. برای مصاحبه خود آماده شوید
برخی از دانشگاه ها رقابتی نیاز به مصاحبه شخصی دارند. این فرصتی برای صحبت در مورد انگیزه های شما برای درخواست در دانشگاه است. حتی اگر مصاحبه شما از راه دور یا مجازی انجام می شود، این فرصت برای شما نیز وجود دارد که بفهمید آیا دانشگاه برای شما انتخاب خوبی خواهد بود یا خیر.

با خواندن درباره دانشگاه و داشتن چند سوال در طول مکالمه، آماده شوید. به هر سوال به عنوان فرصتی برای بیان داستان خود، توضیح دادن با مثالهای ملموس، پرسیدن سوالات و تعامل با مصاحبه گران خود نزدیک شوید. این فرصتی است که می توانید ایده های خود را مطرح کنید و اجازه دهید شخصیت شما درخشان شود.

در حالی که سوابق تحصیلی و نمرات آزمون شما بخش مهمی از درخواست شما را تشکیل می دهد، شما همچنین باید در مورد برنامه های فوق برنامه خود صحبت کنید. اجازه دهید مصاحبه کننده در مورد فعالیتهایی که در جامعه خود انجام می دهید، یا در مورد ورزش، سرگرمی ها، باشگاه ها یا سایر زمینه های مورد علاقه که نشان می دهد چگونه شما فراتر از دانشگاهیان خود مشارکت می کنید، مطلع شود. برای تحت تاثیر قرار دادن مصاحبه کننده نیازی نیست رئیس باشگاه باشید، اما در مورد نحوه کمک به دیگران در اطراف صحبت کنید.

سعی کنید آرام و با شخصیت باشید، اما مطمئن باشید که بهترین ظاهر خود را دارید و حرفه ای باقی می مانید، زیرا این فرصتی برای ایجاد تأثیر خوب است.
 
تجربیات اپلای: نکاتی مهم برای مصاحبه تلفنی یا اسکایپ
دستورالعملهای لازم برای مصاحبه تلفنی یا اسکایپ برای اپلای

قدم-برای-ورود-به-یک-دانشگاه-بین-المللی2.jpg
5- توصیه نامه های خود را عاقلانه انتخاب کنید
برخی از برنامه ها نیاز به توصیه نامه دارند. اینها اطلاعات زیادی در مورد عقل و شخصیت شما، نحوه تفکر و یادگیری شما و کمک به پویایی کلاس درس یا دانشگاه نشان می دهد. آنها باید توسط شخصی که شما را می شناسد و با کار شما آشنا است، نوشته شود تا بتواند دستاوردها و پتانسیل های شما را به نمایش بگذارد.

6. برنامه های خود را تکمیل کنید
با استفاده از تقویم برای راهنمایی شما، هر برنامه را در مهلت مقرر یا قبل از آن تکمیل کنید. اطمینان حاصل کنید که به جای کپی و چسباندن هر بخش، برنامه خود را برای هر دانشگاه تنظیم کرده اید. به هر یک از شرایط خاص توجه کنید، زیرا برنامه ها در دانشگاه متفاوت است.

مقالات مرتبط:
روند کلی دریافت ویزای دانشجویی
اگر ویزای دانشجویی شما رد شود چه کاری باید انجام دهید

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش