نکات مفیدی برای جلوگیری از رد ویزا برای تحصیل در آمریکا

لحظه ای که منتظرش بودید فرا رسید و در یک کالج یا دانشگاه آمریکایی پذیرفته شدید. شما مثل همیشه غرق در هیجان هستید و باید باشید. دانشگاههای آمریکا فقط بهترین کاندیداها را می پذیرند، بنابراین این واقعاً یک موفقیت بزرگ است. زندگی شما نه تنها از نظر تحصیلات عالی، بلکه کل آینده شما نیز به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

تحصیل در ایالات متحده آمریکا بر شغل شما نیز تأثیر زیادی می گذارد، بنابراین باید تا آنجا که می توانید از این فرصت شگفت انگیز بهره مند شوید. اگر مطمئن نیستید که در کجا در ایالات متحده تحصیل کنید، در اینجا چند دانشگاه عالی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:
◾️دانشگاه شمال شرقی
◾️دانشگاه سان فرانسیسکو
◾️دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید
◾️دانشگاه ایالتی ویچیتا
◾️دانشگاه آمریکایی واشنگتن دی سی
◾️دانشگاه Bay Path

یک مرحله مهم باقی مانده است که باید بردارید - مصاحبه ویزای دانشجویی. احتمالاً داستانهای متعددی در مورد اینکه چگونه کل روند درخواست ویزا می تواند دلهره آور باشد شنیده اید. نگران نباشید، به این اندازه وحشتناک نیست، حتی مصاحبه ویزا. ادامه مطلب را بخوانید تا کاملاً آماده شوید و نکات مفیدی برای جلوگیری از رد ویزا برای تحصیل در ایالات متحده پیدا کنید.
 
نحوه دریافت اقامت و مجوز کار پس از تحصیل در آمریکا
شهرها و دانشگاههای برتر دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا
چگونه می توان برای تحصیل دکترا در ایالات متحده آمریکا درخواست داد؟

نکات-مفیدی-برای-جلوگیری-از-رد-ویزا-برای-تحصیل-در-آمریکا.jpgبرای ویزای تحصیلی مناسب برای ایالات متحده اقدام کنید
دو دسته ویزای دانشجویی برای افرادی که مایل به تحصیل در ایالات متحده هستند وجود دارد:
◾️ویزای دانشجویی F-1 که برای مطالعات "آکادمیک" است
◾️ویزای M برای مطالعات "غیر آکادمیک یا حرفه ای" است

سعی کنید سه ماه قبل از سفر برنامه ریزی شده خود به ایالات متحده برای ویزای خود اقدام کنید، این امر در صورت تاخیر در سفارت یا تمایل به درخواست تجدیدنظر در صورت رد ویزای شما زمان کافی را در اختیار شما قرار می دهد.

در مورد مدارک مورد نیاز و شرایطی که باید برای درخواست ویزای دانشجویی ایالات متحده رعایت کنید، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نحوه انجام مصاحبه ویزای دانشجویی آمریکا
درخواست ویزای دانشجویی برای ایالات متحده قابل مقایسه با مصاحبه شغلی است. برای دانشجویان بین المللی، ایده ساده ورود به سفارت و گفتگو با افسر ویزا به عنوان یک تجربه ترسناک به نظر می رسد. در اینجا شش نکته کلیدی است که باید برای راحتی بیشتر در مصاحبه ویزای خود مورد توجه قرار دهید.

◾️لباس حرفه ای بپوشید: اولین تأثیر در مورد لباس شما خواهد بود، بنابراین حتماً لباس شیک بپوشید. مصاحبه ویزا یک رویداد رسمی است و شما باید طبق آن رفتار کنید.

◾️پاسخهای خود را حفظ کنید: وقتی به سوالات افسر ویزا پاسخ می دهید، اطلاعات سریع و کاملی ارائه دهید. اثبات مهارت های خوب انگلیسی در طول مصاحبه مهم است و تأثیر خوبی خواهد گذاشت. با این حال، اگر نمی توانید به برخی از سوالات به زبان انگلیسی پاسخ دهید، می توانید مترجم بخواهید. این بر نتیجه مصاحبه شما تأثیر نمی گذارد، زیرا بسیاری از دانش آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی به طور خاص تحصیل در ایالات متحده را انتخاب می کنند.

◾️صادق باشید: پاسخ های مبهم ندهید، یک سخنرانی را حفظ نکنید و در مورد اینکه ایالات متحده چقدر شگفت انگیز است و چگونه همیشه آرزوی دیدن این کشور را داشته اید، مبالغه نکنید. ایده خوبی است که کمی قبل از مصاحبه آماده شوید، اما افسر ویزا به سادگی بر ایده کلی تمرکز خواهد کرد که چگونه تحصیل شما در کالج یا دانشگاه آمریکایی و به نفع آن موسسه آمریکایی است.

◾️دانشگاه و محل را نام ببرید: دقیقاً مشخص کنید که در کجا تحصیل خواهید کرد و تحصیلات شما در ایالات متحده شما را برای چه حرفه ای آماده می کند. سعی کنید به چند دلیل توضیح دهید که چرا دانشگاه خاصی را انتخاب کرده اید و اطلاعاتی درباره محل زندگی خود بدهید.

◾️تعهد خود را اثبات کنید: در صورتی که نمرات شما دقیقاً بالا نباشد، از شما خواسته می شود نحوه موفقیت خود را به عنوان یک دانش آموز در ایالات متحده توضیح دهید. ایده خوبی است که نامه ای از اساتید دانشگاه تهیه کنید که در آن نحوه برنامه تحصیلی شما توضیح داده شود. به کار می رود منطقی است

◾️با مصاحبه کننده خود سازگار شوید: سعی کنید بفهمید مصاحبه کننده عجله دارد یا نه. اگر چنین است، پاسخ های خود را کوتاه نگه دارید. از طرف دیگر، اگر به نظر می رسد که افسر از بحث لذت می برد، می توانید صحبت خود را کمی گسترش دهید، اما بیشتر از آنچه لازم است، دقیق نباشید.

سوالات متداولی که باید در طول مصاحبه ویزا انتظار داشته باشید:
◾️به چند دانشگاه مراجعه کردید؟
◾️در کدام دانشگاه ها پذیرفته شدید؟
◾️چرا می خواهید در ایالات متحده تحصیل کنید؟
◾️آیا می توانید جزئیاتی در مورد دانشگاه انتخابی خود بگویید؟
◾️درصد معدل شما چند است؟
◾️آیا قبلاً به ایالات متحده رفته اید؟
◾️بعد از فارغ التحصیلی چه برنامه ای دارید؟
◾️آیا بورسیه تحصیلی دریافت کردید؟
◾️چه کسی هزینه تحصیل شما را تأمین می کند؟
◾️آیا در ایالات متحده اقوامی دارید؟
◾️دلایل رد شدن درخواست ویزای آمریکا

مقالات مرتبط:
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی
نکات-مفیدی-برای-جلوگیری-از-رد-ویزا-برای-تحصیل-در-آمریکا
1.  قصد خود را برای ماندن در ایالات متحده پس از فارغ التحصیلی نشان می دهید
این شایع ترین دلیلی است که باعث می شود افسران ویزا ویزای F1 دانشجویی را رد کنند و مهمترین جنبه ای است که آنها در طول مصاحبه ویزا رعایت می کنند. بدون هیچ گونه اغراق، سعی کنید تا آنجا که ممکن است روشن کنید که تنها برنامه شما تحصیل در ایالات متحده است و بعد از فارغ التحصیلی به خانه باز می گردید.

2. اگر نمی توانید توانایی مالی خود را برای حمایت از خود نشان دهید
شما باید ثابت کنید که منابع مالی لازم برای زندگی در ایالات متحده را دارید. اگر این کار را نکنید، باید تمایل خود را برای اشتغال به کار برای تأمین هزینه تحصیل خود نشان دهید و این با هدف ویزای دانشجویی مغایرت دارد.

3. اگر دانشگاه/مدرک تحصیلی شما مشکوک به نظر می رسد
اگر افسر ویزا تصور می کند که دانشگاهی که برای آن درخواست کرده اید معتبر نیست یا جنبه های دیگری را می بیند که باعث می شود از اعتبار دوره یا مدرک تحصیلی شما شگفت زده شود، این می تواند دلیلی برای رد درخواست ویزای دانشجویی شما باشد.

دانشگاه شما باید توسط برنامه بازدیدکنندگان دانشجویی و تبادل، مهاجرت و اجرای گمرک تأیید شود.

4. اگر اعضای خانواده شما که در ایالات متحده زندگی می کنند
این امر این شبهه را ایجاد می کند که یا به بهانه دروغ برای ویزای دانشجویی درخواست می کنید و برنامه واقعی شما مهاجرت است و یا اینکه پس از اتمام تحصیلات خود و ادامه کار در آمریکا، بدون قصد بازگشت به خانه، در آمریکا خواهید ماند.

مثبت ماندن و اعتماد به نفس در طول مصاحبه ویزا بسیار مهم است
به خاطر داشته باشید که در طول مصاحبه خود در تمام مدت مثبت باشید. ممکن است از سوالی شگفت زده شوید یا پاسخ ها را دقیقاً همانطور که برنامه ریزی کرده اید یا فکر می کردید ندهید. این کاملاً طبیعی است، زیرا اکثر کاندیداها در این نوع مصاحبه کمابیش عصبی هستند. بنابراین سعی کنید لبخند را بدون توجه به هر چیزی حفظ کنید و به یاد داشته باشید که نشان دادن یک فرد با اعتماد به نفس یک عنصر کلیدی در این مورد است. موفق باشید!
 

مقالات مرتبط


توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش