قانون مهاجرت نیروی کار متخصص آلمان: مزایای این قانون برای کارگران ماهر غیر اتحادیه اروپا

آلمان با کمبود نیروی متخصص در مشاغل مختلف روبرو است. کارشناسان هشدار می دهند که ممکن است تا سال 2030 با کمبود مهارت 3 میلیون کارگر مواجه شود. دلایل این امر افزایش تعداد شهروندان سالخورده و کاهش میزان زاد و ولد است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اگرچه در حال حاضر کمبود مهارت ها چندان آشکار نیست، اما مناطق و بخش های خاصی در حال حاضر برای تکمیل موقعیت های خاص مشکل هستند. کمبود مهارت در STEM و مشاغل مربوط به سلامتی وجود دارد.

طبق برآوردهای فعلی، 1.2 میلیون شغل برای کارگران ماهر وجود دارد که خالی هستند. برای حل این مشکل، دولت ائتلافی آلمان در ماه ژوئن سال 2019 قانون مهاجرت کارگران ماهر را تصویب کرد. این قانون از مارس 2020 اجرایی شد.

هدف از این قانون دسترسی کارگران ماهر یا متخصصان کشورهای غیر اتحادیه اروپا به بازار کار آلمان است. کارگران یا متخصصان ماهر کسانی هستند که دارای مدرک دانشگاهی هستند که در آلمان شناخته شده اند یا دارای آموزش حرفه ای هستند که در آلمان به رسمیت شناخته شده است.

دولت فدرال تخمین می زند که این قانون جدید به آوردن 25000 کارگر ماهر به آلمان کمک می کند.
 
فرصت های شغلی مورد نیاز در آلمان بعد از کرونا
آلمان: پردرآمدترین مشاغل در سال های آینده کدام خواهد بود؟
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور

قانون-مهاجرت-نیروی-کار-متخصص-آلمان-چه-پیشنهادی-دارد
این قانون چه مزایایی برای کارگران ماهر غیر اتحادیه اروپا دارد؟

این قانون به کارگران ماهر غیر اتحادیه اروپا این امکان را می دهد که به دنبال شغل و متعاقباً در آلمان باشند، به ویژه در هر مشاغلی که با کمبود مهارت روبرو هستند.

با این اقدام، نیروهای ماهر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که دارای تجربه کافی و مدارک و تحصیلات مناسب هستند هنگام شروع کار در آلمان با حداقل محدودیت روبرو خواهند شد.

این قانون به هر شهروند غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا در آلمان کار کند به شرط داشتن آموزش حرفه ای مورد نیاز یا مدرک مربوطه و قرارداد کار از یک کارفرمای آلمانی.

کارگران ماهر به راحتی می توانند ویزای جستجوی کار آلمان را دریافت کنند که به آنها اجازه می دهد تا شش ماه در آلمان بمانند و به دنبال کار باشند. آنها نیازی به قرارداد کاری ندارند اما اگر آموزش حرفه ای واجد شرایط را داشته باشند، واجد شرایط دریافت ویزای جستجوی کار خواهند بود.

در طول این شش ماه آنها می توانند تا ده ساعت در هفته کار کنند یا به شرط داشتن سطح B2 به زبان آلمانی، کارآموزی کنند.

با این اقدام، کسانی که قبلاً درخواست پناهندگی خود را در آلمان را ارائه کرده اند، شانس بیشتری برای دریافت مجوز اقامت با به دست آوردن شغل دائم دارند.

کارگران ماهری که بر اساس این قانون جدید انتخاب می شوند یک پیشنهاد اشتغال دریافت می کنند که به مدت چهار ماه معتبر خواهد بود. آنها می توانند پس از چهار سال با ارائه مجوز اقامت دائم، حداقل 48 ماه در صندوق بازنشستگی آلمان مشارکت داشته باشند، از امکانات مالی لازم برای حمایت از خود و دانش مشروط به زبان آلمانی برخوردار باشند.

مزایای این قانون برای کارفرمایان آلمانی چیست؟
با این اقدام، شرکتهای آلمانی تقریباً در هر بخش مجاز به استخدام کارگران خارجی خواهند بود، در حالی که قبلاً فقط بخشهای خاصی می توانستند کارگران خارجی را استخدام کنند.

کارفرمایان قبلی که می خواستند یک کارگر خارجی را استخدام کنند، تحت بازرسی آژانس کار فدرال قرار گرفتند تا دریابند آیا آنها قبل از بررسی متقاضیان غیر اتحادیه اروپا برای یافتن کارگر مناسب از آلمان یا کشور دیگر اتحادیه اروپا تلاش کرده اند. این پیش نیاز در قانون جدید حذف شده است.

قانون جدید مهاجرت کارگران ماهر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا را تنها به مشاغلی که در آنها کمبود مهارت وجود دارد محدود نمی کند.
 
سایت های مهم برای یافتن پوزیشن های آوسبیلدونگ در آلمان
پنج دوره فنی و حرفه ای (آوسبیلدونگ) پرتقاضا و موردنیاز آلمان
قانون-مهاجرت-نیروی-کار-متخصص-آلمان-چه-پیشنهادی-دارد.jpgبرنامه اقدام دولت
برای حل بحران کمبود مهارت ها، دولت آلمان برای جذب نیروی متخصص، کشورهای منتخب را هدف قرار می دهد. آژانس فدرال اشتغال در فکر بستن توافقی در مورد مهاجرت کارگری ساده به آلمان با کشورهای خاص مانند آنچه که در حال حاضر با فیلیپین و مکزیک دارند است. دولت به دنبال کارگران کشورهایی مانند برزیل و هند است.

بر اساس قوانین جدید، دولت قصد دارد روند صدور روادید برای کارگران ماهر خارجی با مهارت زبان آلمانی را تسریع کند.

دولت همچنین قصد دارد آموزش زبان آلمانی را برای کارگران ماهر در کشورهای اصلی خود ارائه دهد. در عین حال، امکان استفاده از پتانسیل کارگران خانگی و آموزش آنها برای مشاغل ماهر در آینده نیز منتفی نیست.

کارشناسان هشدار می دهند که آلمان در آینده با کمبود جدی نیروی کار ماهر روبرو خواهد شد، دولت از سوی خود تلاش می کند تا مهاجرت کارگران ماهر به کشور را کاهش دهد. قانون مهاجرت کارگران ماهر گامی در جهت درست برای رسیدن به این هدف است.

 ➕ بیشتر بخوانید:
مهاجرت به آلمان
مشاغل مورد نیاز در آلمان

دوره‌های فنی و حرفه ای (آوسبیلدونگ) در آلمان

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش