پذیرش بیش از ۲۳ هزار داوطلب در آزمون دکتری/مردان بیشترین پذیرفته شدگان

به گزارش ویکی گرام، اسامی پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

تعداد ۱۸۵ هزار و ۷۷۵ داوطلب در آزمون ورودی دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ثبت نام کردند که از این تعداد ۸۲ هزار و ۹۶۱ نفر زن و ۱۰۲ هزار و ۸۱۴ نفر یعنی ۵۵ درصد آنها مرد بودند.

آمار داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون ورودی دوره دکتری(Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰، نسبت به آمار داوطلبان سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۰۷۱ نفر بیشتر بود.با اعلام نتایج، تعداد  ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت امروز ۳۸ هزار و ۲۲۲ نفر برای مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شدند تا ۲۳ هزار و ۷۱۳ داوطلب آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تابع وزارت علوم، تحقیقات و آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی ،وارد دوره دکتری شوند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، تعداد ۹ هزار و ۸۵۰ داوطلب،شامل ۴ هزار و ۲۰۷ داوطلب زن و ۵ هزار و ۶۴۳ داوطلب مرد در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزشی تابع وزارت علوم و تعداد ۱۳ هزار و ۸۴۴ نفر پذیرفته می شوند و مابقی ظرفیت به دانشگاه آزاد اختصاص می یابد.

کارنامه نهایی نتایج آزمون دکتری سال ۱۴۰۰، روز شنبه ۳۰ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. پذیرفته شدگان نهایی این آزمون، در خصوص نحوه ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام باید به اطلاعیه مندرج در سایت سازمان سنجش که همزمان با اعلام نتایج نهایی قرار گرفته است مراجعه کنند.

➕ بیشتر بخوانید:
فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری
سهم ۳ رشته پرطرفدار علوم پزشکی از پذیرش کنکور ۱۴۰۰
اطلاعيه سازمان سنجش برای پذيرفته‌شدگان‌ نهايی آزمون دکتری 1400
زمان اعلام نتیجه نهایی کنکور سراسری و کارشناسی ارشد مشخص شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش