احتمال کم بازگشایی کامل دانشگاه‌ها در مهرماه ۱۴۰۰

به گزارش ویکی گرام، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: برنامه ریزی برای بخشی از آموزش حضوری صورت گرفته اما به نظر می‌رسد احتمالا موفق به بازگشایی دانشگاه‌ها حداقل در ابتدای نیمسال اول نشویم.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی با بیان این مطلب با تاکید بر اینکه دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی دوران کرونا تعطیل نبودند، اظهار داشت: فعالیت‌های دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها به دلیل استفاده از فرصت فضای مجازی، شاید با سهولت و رونق بیشتری همراه شد.

وی گفت: اما آنچه که مهم است، ماهیت این فعالیت‌هاست. چرا که در آموزش حضوری شور، نشاط و پویایی در دانشگاه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی مشاهده می‌شد که در تعطیلی دانشگاه‌ها آن شور و نشاط کمتر بود.

رستمی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا، فعالیت‌های آموزشی دانشجویان به بستر مجازی انتقال یافت لذا فرصت حضور در فعالیت‌های فرهنگی در کنار فعالیت‌های علمی و آموزشی از دانشجویان گرفته شد و پیوستگی که معمولاً در زمان آموزش حضوری بین مجموعه فعالیت‌های دانشجویی وجود داشت، در زمان آموزش مجازی آسیب دید و محیط‌ها از هم گسسته شد.

وی گفت: نوعی احساس رخوت در بین دانشجویان ایجاد شد. اگرچه در حوزه فعالیت‌های فرهنگی نیز ابتکارات زیادی اتفاق افتاد اما تا رسیدن به شکل مطلوب فاصله داریم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه این نهاد در بحث تزریق واکسن به دانشجویان مداخله‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: بنده هنوز واکسن نزده‌ام و منتظر اعلام گروه سنی مربوط به خود هستم.

وی گفت: برنامه‌ریزی‌هایی شده که بخشی از آموزش حضوری مهرماه ۱۴۰۰ در دانشگاه‌ها آغاز شود. اما تصور اینجانب این است که احتمالاً موفق به بازگشایی دانشگاه‌ها حداقل در ابتدای نیم سال اول نشویم.

➕ بیشتر بخوانید:
جزئیات انتخاب رشته کنکوری ها/آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزادی ها از ۱۳ مرداد
تعیین سیاست های سهمیه های کنکور/ انتقاد از عدم افزایش ظرفیت رشته های علوم‌پزشکی

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
10 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
10 ماه پیش