ایجاد ظرفیت ۳۵۰هزار نفری برای پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری در پذیرش مهرماه ۱۴۰۰ در دانشگاه جامع علمی کاربردی ایجاد شده است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدحسین امید گفت: این دانشگاه به عنوان بازوی غیردولتی آموزش‌های مهارتی در حال حاضر برای پذیرش مهرماه سال ۱۴۰۰ ظرفیت ۳۵۰ هزار نفر را ایجاد نموده است و این دانشگاه و بخش خصوصی بدون کوچک‌ترین بار مالی برای دولت در حل انجام کار خودش است.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های آموزش‌های مهارتی باید بهینه شوند به طوری که مردم بتوانند با مشکل مالی کمتری در این دوره‌ها شرکت کنند. سال گذشته نیز با وجود ۳۵۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش کمتر از ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: ما در یک بخش لازم داریم که مردم با آموزش‌های مهارتی آشنا شوند. حمایت دولتی از آموزش‌های مهارتی هم در زمان تحصیل و هم برای ایجاد شغل بعد از فارغ التحصیلی باید صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: دانش آموختگان دوره‌های مهارتی با چیزی در حدود ۱۰ درصد از هزینه‌هایی که دولت برای ایجاد یک شغل لازم دارد می‌توانند شغل ایجاد کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در دانشگاه جامع علمی کاربردی حدود ۷۰۰ دوره مقطع دار کاردانی و کارشناسی ناپیوسته داریم که بر مبنای مشاغل طراحی شده‌اند. دوره‌هایی که در این دانشگاه وجود دارد شغل محور هستند. چنانچه در ۲ سال اخیر مراکز آموزش علمی کاربردی مأموریت گرا شدند و این مأموریت‌ها بر اساس خوشه‌های شغلی می‌باشد. بدین معنا که حوزه‌های شغلی مشخص شده است.

وی گرایش دانش آموختگان هنرستان‌ها را به دانشگاه‌های نظری، علت خالی بودن صندلی دانشگاه‌های مهارت آموزی همچون دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانست. از سوی دیگر دانشگاه‌های نظری با داشتن مزایای رایگان بودن و داشتن حمایت‌های زیادی همچون پرداخت شهریه، استفاده از خوابگاه و … باعث ایجاد گرایش متقاضیان به تحصیل در رشته‌های نظری شده‌اند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: اگر صلاحیت حرفه‌ای در کشور مستقر شود گرایش به سمت آموزش‌های مهارتی به راحتی انجام خواهد شد. در این دانشگاه نیز با بهره گیری از بخش خصوصی آمادگی کامل پیاده سازی صلاحیت حرفه‌ای در بخش آموزش‌های عالی و با موضوع ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای را به طور کامل داریم.

➕ بیشتر بخوانید:
جزئیات انتخاب رشته کنکوری ها/آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزادی ها از ۱۳ مرداد
تعیین سیاست های سهمیه های کنکور/ انتقاد از عدم افزایش ظرفیت رشته های علوم‌پزشکی

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
10 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
10 ماه پیش