معیارها و الزامات برای واجد شرایط بودن برای تحصیل در استرالیا

امروزه بسیاری از دانشجویان تحصیل در استرالیا را ترجیح می دهند. دانشگاه های دارای رتبه برتر، امکانات تحقیقاتی و فرصت های شغلی عالی و آینده چند دلیل مهم  است که دانشجویان بین المللی بیشتر می خواهند گزینه ادامه تحصیل در خارج از کشور آنها استرالیا باشد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

معیارهای واجد شرایط بودن برای تحصیل در استرالیا:

مهارت در زبان انگلیسی:
مانند اکثر استان ها، اگر می خواهید در استرالیا تحصیل کنید، از شما خواسته می شود که نمره یک آزمون مهارت زبان انگلیسی را ارائه دهید تا ثابت کند که می توانید به اندازه کافی انگلیسی گوش دهید، بخوانید، بنویسید و صحبت کنید تا بفهمید چه چیزهایی به شما آموزش داده می شود. دانشگاه های استرالیا به انگلیسی صحبت و تدریس می کنند.

در اینجا لیستی از دانشگاه های برتر استرالیا و الزامات آیلتس آنها وجود دارد. به خاطر داشته باشید که این داده های کلی است و الزامات مورد نیاز می توانند در هر دوره تغییر کنند:
 

Top Australian Universities

Required Minimum IELTS Scores

Australian National University

6.5 overall

No less than 6 in Each Module

The University of Sydney

UG and PG Courses

6.5

Others (specialised)

7 to 7.5

The University of Melbourne

6.5 overall

No less than 6 in Each Module

The University of Queensland

6.5

The University of New South Wales

6.5

MONASH University

6.5

The University of Western Australia

UG, PG and PhD

6.5 overall

No less than 6 in Each Module

International Care & MBA

6.5

The University of Adelaide

UG

6

PG

6.5 to 7

Macquarie University

6.5 overall

No less than 6 in Each Module

RMIT University

Foundation

5.5

UG

6.5

PG

7


شرایط علمی:
تحصیل:
شرایط ورود برای دانشگاه های مختلف متفاوت است. با این حال، ممکن است نیاز به مهارت انگلیسی و برخی از الزامات عملکرد تحصیلی وجود داشته باشد.

برنامه های UG:
استرالیا معادل کلاس 12 برای ورود به برنامه های UG در کالج ها و دانشگاه های استرالیا مورد نیاز است. در برخی موارد، موسسات می توانند سوالات پیش نیاز را درخواست کنند.

برنامه های PG:
حداقل یک مدرک کارشناسی از یک موسسه شناخته شده از هر نقطه از جهان مورد نیاز است. در برخی موارد، کالج ها و دانشگاه ها تجربه کار را درخواست می کنند. معیارهای واجد شرایط بودن برای کارشناسی ارشد در استرالیا، یکی از دوره های ترجیحی، همچنین در بسیاری از موارد برای دانشجویان بین المللی مدرک کارشناسی ارشد در استرالیا است.

حداقل نمره مورد نیاز استرالیا:
برخی از شرایط علمی مربوط به دوره های کارشناسی وجود دارد. حداقل درصد مورد نیاز برای آن بسته به دوره حدود 65٪ است. برای برنامه های کارشناسی ارشد، حداقل شرایط نیز در دوره ها و دانشگاه ها متفاوت خواهد بود و بهتر است قبل از اقدام به بررسی اولیه، ابتدا این مورد را بررسی کنید.

VET ( آموزش شغلی):
برای بسیاری از برنامه های VET برای تحصیل در استرالیا هیچ آزمون ورودی یا معیار لازم نیست.

دوره های پل:
دوره های Bridge یا Foundation در استرالیا که بیشتر به مدت یک سال ارائه می شوند دوره های فشرده ای هستند که برای مطابقت با استانداردهای پذیرش کالج یا دانشگاه خاص در استرالیا لازم است.

شرایط ویزای دانشجویی در استرالیا:
گواهی پذیرش که توسط یک کالج / دانشگاه در استرالیا پذیرفته اید

متقاضی موقت اصلی: مدرک کتبی مبنی بر اینکه شما قصد دارید پس از پایان تحصیلات خود را ترک کنید.
مهارت در زبان انگلیسی. (آیلتس / تافل / PTE)

استقلال مالی: اثبات اینكه بودجه كافی برای پرداخت هزینه های پرواز، شهریه و زندگی خود دارید. با این وجود می توان با بورسیه های کاملاً پرداخت شده در استرالیا به صورت رایگان تحصیل کرد.

الزامات بهداشتی و OSHC: آزمون عمومی پزشکی و پوشش بهداشتی دانشجویی خارج از کشور از ارائه دهندگان ذکر شده.

الزامات شخصیت: در مورد درخواست شما برای ارزیابی شخصیت از شما سوالاتی پرسیده می شود و ممکن است از شما بخواهند گواهی پلیس را ارائه دهید.

آخرین مهلت درخواست دانشگاه استرالیا:
دانشگاه های مختلف برای دانشجویان بین المللی در استرالیا مهلت های مختلفی دارند. حتی در همان دانشگاه، دوره های مختلف می توانند مهلت های مختلفی داشته باشند. مهلت متداول دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در ماه های فوریه، دسامبر، ژوئن و اکتبر برای برخی از دانشگاه ها سقوط می کند. در اینجا بیشتر در مورد مهلت ها و مصرف ها آمده است: مصرف در استرالیا

نحوه ثبت نام در دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی:
ثبت نام دانشگاه های استرالیا می توانند به صورت آنلاین در وب سایت های دانشگاه اعمال شوند. بعضی از دانشگاه ها هزینه درخواست دارند و بعضی دیگر ندارند. دانشگاهها برخی از الزامات اساسی ذکر شده در بالا را برای وارد کردن برنامه به ارزیابی دارند. پس از تصمیم گیری، از طرف دانشگاه ها به دانشجویان اطلاع داده می شود و آنها می توانند درخواست ویزا خود را پیش ببرند. 

1. در مورد دوره تحصیل در استرالیا تصمیم بگیرید
دانشگاه های استرالیا طیف گسترده ای از دوره ها را برای انتخاب شما دارند. چه از دانشجوی مهندسی باشید و چه دانشجوی هنر، چیزی برای همه وجود دارد. در اینجا بهترین دوره ها برای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد:

مقالات مرتبط
چگونه می توان برنامه مناسب برای تحصیل در استرالیا را انتخاب کرد؟

2. دانشگاه های برتر استرالیا برای دانشجویان بین المللی
37 مورد از 43 دانشگاه استرالیا برای دانشجویان بین المللی در رتبه بندی دانشگاه های جهانی توسط رتبه بندی دانشگاه های QS قرار دارند که در مورد کیفیت آموزش در این کشور صحبت می کند. پس از تصمیم گیری در مورد دوره، کار بعدی این است که شروع به جستجوی برنامه در دانشگاه های برتر استرالیا برای دانشجویان بین المللی کنید.

در اینجا لیست 10 دانشگاه برتر استرالیا وجود دارد:

No

Top Universities in Australia

QS  University Ranking

1

Australian National University, Canberra

24

2

University of Melbourne, Melbourne

39

3

University of Sydney, Sydney

42

4

University of New South Wales (UNSW Sydney)

45

5

University of Queensland, Brisbane

48

6

Monash University, Melbourne

59

7

University of Western Australia, Perth

91

8

University of Adelaide, Adelaide

114

9

University of Technology Sydney, Sydney

160

10

University of Newcastle, Newcastle

214


3. چگونه می توان درخواست داد؟
شروع روند درخواست قسمت بسیار مهمی از مراحل کار است. اولین کاری که باید انجام شود تحقیق است و کلیه اطلاعات لازم برای استفاده در دانشگاه های استرالیا را برای دانشجویان بین المللی دریافت کنید. در دو مرحله اول، شما قبلاً دوره و دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده اید، اکنون زمان آن است که تمام جزئیات مراحل پذیرش را گذرانده و پس از آن، مراحل ویزا را انجام دهید.

بسیار مهم است که در مورد دوره هایی که می خواهید درخواست کنید در مورد شرایط مورد نیاز، روند درخواست برای دنبال کردن و معیارهای واجد شرایط بودن، تحقیق کنید. همان روند برای برنامه ویزا دنبال می شود. قبل از شروع برنامه، همیشه مطمئن شوید که آیا شرایط لازم را دارید یا واجد شرایط دوره انتخابی خود هستید.

4. از کجا درخواست کنیم؟
پاسخ کلی به سوال "از کجا درخواست شود" این است: آنلاین. وب سایت هایی وجود دارند که از انتخاب دانشگاه ها و دوره ها به شما کمک می کنند تا مرحله به مرحله روند درک درخواست را درک کنید.

روند درخواست خود در وب سایت های رسمی دانشگاه ها در استرالیا انجام می شود. در آن جبهه نیز راهنمایی در دسترس است، جایی که کمک شخص ثالث از طرف شما در دانشگاه اعمال می شود. با این حال، مطمئن شوید که معتبر هستند. همچنین، در ازای آن برخی هزینه ها پرداخت می شود. همیشه توصیه می شود که اگر جایی گیر کرده اید از خود استفاده کنید و از مرکز راهنمایی دانشگاه کمک بگیرید. اگر سeriesال یا شک دارید، می توانید در زیر نظر دهید، و ما با شما تماس خواهیم گرفت!

5. شرایط زبان برای دانشگاه های استرالیا
دانشگاههای استرالیا دانشگاههای انگلیسی زبان هستند و برای درک تدریس و وظایف، باید سطح مهارت زبان انگلیسی را داشته باشید. آزمونهایی برای اثبات این مورد و برآورده کردن شرایط زبان انگلیسی برای دانشگاههای استرالیا وجود دارد.

◾️آزمونهایی که به طور معمول توسط دانش آموزان انجام می شود
◾️IELTS (سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی)
◾️TOEFL (آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی)
◾️PTE (آزمون پیرسون انگلیسی)
◾️C1 پیشرفته
◾️گواهی آموزش ویکتوریا

الزامات نمره این آزمون ها، برای هر دوره و دانشگاه تغییر خواهد کرد. برای دوره هایی مانند پزشکی، بهداشت و درمان و حقوق، شرایط زبان بیشتر از سایر دوره ها خواهد بود.

اینجا را بررسی کنید: سطح آیلتس برترین دانشگاه‌های استرالیا برای اپلای در سال 2021

روشهای دیگری برای تحقق الزامات زبان به غیر از آزمونها وجود دارد و برخی از دوره های پایه زبان توسط برخی از دانشگاهها کاملاً بصورت فردی ارائه می شود. درباره آن بیشتر بخوانید:  تحصیل در کشور استرالیا بدون مدرک زبان

6. اسناد را تهیه کنید: شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا
با استفاده از این برنامه، شما باید مدارک پشتیبانی را ضمیمه کنید. در اینجا لیست کلی اسناد مورد نیاز دانشگاه های استرالیا آورده شده است.

◾️گواهی شناسایی
◾️عکس های اندازه گذرنامه
◾️گذرنامه معتبر
◾️توصیه نامه ها (در صورت وجود)
◾️درجه تحصیلات قبلی (در صورت نیاز)
◾️همه متن های مطالعه قبلی
◾️بیانیه ای از هدف
◾️CV / رزومه
◾️اثبات های مالی

7. سایر جزئیات برنامه:
الف) مهلت های درخواست دانشگاه استرالیا
اکثر دانشگاه های استرالیا یکی یا هر دو مورد را در ماه های فوریه و ژوئیه دنبال می کنند. مهلت درخواست برای دانشگاه های استرالیا به شرح زیر است:

برای ترم اول، دوره درخواست بین اواخر اکتبر و اواسط نوامبر است. برای ترم دوم، تا اواسط آوریل تا اواسط ماه مه ادامه دارد. با این وجود، دروس مختلفی برای مصرف و ضرب الاجل وجود دارد، بنابراین همیشه بهتر است در مورد تاریخ دقیق با دانشگاه تحقیق کنید.

ب) لیست دانشگاه های استرالیا بدون هزینه های برنامه
سه دانشگاه در استرالیا بدون هزینه های کاربردی وجود دارد:

◾️دانشگاه چارلز داروین
◾️دانشگاه باند
◾️دانشگاه استرالیای جنوبی

در سایر دانشگاه ها، هزینه درخواست معمولاً حدود 50 تا 100 دلار استرالیا است، قبل از اقدام با دانشگاه خود تماس بگیرید.

8. پس از پذیرش: فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا
هنگامی که در یکی از دانشگاه های استرالیا پذیرفته شدید، مرحله بعدی درخواست ویزای دانشجویی است. پس از ثبت نام در آنها می توانید فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را در وب سایت مهاجرت دریافت کنید.

برخی از شرایط برای ویزای دانشجویی زیر کلاس 500 استرالیا وجود دارد:

◾️CoE (تأیید ثبت نام)
◾️نامه ای که به شما نشان می دهد در یکی از دانشگاههای استرالیا ثبت نام کرده اید.
◾️GTE (ورودی موقت اصلی)
◾️اثبات قصد اینکه شما پس از پایان برنامه خود مایل به ترک کشور هستید.
◾️اثبات مهارت زبان انگلیسی
◾️بیمه درمانی معتبر
◾️الزامات شخصیت
◾️هزینه ویزای دانشجویی استرالیا برای زیر کلاس 500 حدود 575 دلار استرالیا است و ممکن است هزینه های اضافی توسط متقاضی پرداخت شود.

هر یک از این معیارها اهمیت خاص خود را دارد که به مرحله پذیرش یا گرفتن اجازه تحصیل در استرالیا می رسد. اطمینان حاصل کنید که تمام موارد ضروری را برآورده کرده اید و همه برای درخواست آماده هستید.

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
8 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
8 ماه پیش