امکان فراگیری آموزش‌های مهارتی برای سربازان فراهم شد

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از امکان فراگیری آموزش‌های مهارتی برای سربازان در این دانشگاه در قالب پودمانی و با امکان دریافت مدرک خبرداد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمد حسین امید در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری آموزش‌های مهارتی برای سربازان گفت: هیچ دانشگاهی در کشور مجوز ارائه دوره‌های مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی را ندارد.

وی ادامه داد: آموزش‌های مهارتی این دانشگاه ۷۵ درصد عملی و کارگاهی است به طوری که اغلب مراکز علمی کاربردی در محیط کار واقع شده‌اند و ۲۵ درصد هم آموزش‌های نظری داریم. البته آموزش‌های نظری این دانشگاه نیز با سایر دانشگاه‌های کشور متفاوت است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: با ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح برای فراهم آوردن زمینه مهارت آموزی سربازان رایزنی‌ها انجام شد. بنابراین سربازان می‌توانند با گذراندن پودمان های متفاوت بدون در نظر گرفتن مدت زمان و محل جغرافیایی بعد از گذراندن ۸ پودمان و اخذ گواهینامه پایان پودمان، مدرک کاردانی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: نگاه دولت آینده به آموزش مهارتی باید بیش از گذشته باشد. این آموزش مهارتی است که می‌تواند مشکل بیکاری را کم کند.

امید افزود: در حال حاضر بر اساس آخرین آمار جمع آوری سال گذشته، بیش‌از ۷۵ درصد دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل بوده و از بین آنها، نزدیک به ۵۰ درصد در رشته خود شاغل هستند این در حالی است این عدد در چهار سال گذشته زیر ۲۰ درصد بود ولی اکنون به نزدیک ۵۰ درصد رسیده است.
 

➕ بیشتر بخوانید:


امکان تبادل دانشجو میان دانشگاه‌های ایران و آلمان
تقویم آموزشی مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه امیرکبیر منتشر شد


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش