کمبود نیروی کار در فنلاند/ تسهیلات دولت برای جذب نیروی کار خارجی

به تازگی فنلاند اعتراف کرده که به طور گسترده به تعداد زیادی نیروی کار خارجی نیاز دارند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

ساکو تیوراینن از موسسه استخدام talented Solutions گفت برای کمک به نسل خاکستری باید کارگران زیادی استخدام شوند. در حالی که اغلب کشورهای غربی با رشد ضعیف جمعیت روبرو هستند، وضعیت فنلاند بدتر است. بر اساس آمار سازمان ملل فنلاند به ازای هر 100 نیروی کار 39.2 نفر بالای 65 سال دارد و بعد از ژاپن از نظر سالخوردگی دوم است. پیش بینی شده تا 2030 جمعیت سالخورده کشور به 47.5 نفر برسد.

اگر به دنبال گزینه ای برای کار در خارج از کشور هستید، باید فنلاند را در نظر بگیرید. بر اساس گزارشی که توسط CEDEFOP منتشر شده است، مرکز اروپایی توسعه آموزش شغلی، بیشترین رشد اشتغال در فنلاند تا سال 2030 در زمینه های برنامه نویسی رایانه ای و خدمات اطلاعاتی و بخش معدن است.

این گزارش پیش بینی می کند که بالاترین فرصت های شغلی که شامل مشاغل جدید و جایگزین خواهد شد، برای مشاغل مرتبط با مشاغل اداری و اداری، کارکنان مراقبت های شخصی، کاردانی وابسته حقوقی، اجتماعی، فرهنگی و مرتبط خواهد بود.
 
Jobs in demand Forecast
Business and administration associate professionals 162700
Personal care workers 127400

Legal, social, cultural and related associate professionals.

124140

پیش بینی CEDEFOP دوره تا سال 2030 را شامل می شود. این توسعه اقتصادی جهانی را تا ماه مه 2019 در نظر گرفته است. اقتصاد اروپا به مدت هفت سال متوالی در سال 2019 در یک حالت مداوم در حال توسعه بود و هر کشور اروپایی از جمله فنلاند وضعیت خوبی را مشاهده کرد افزایش تولید ناخالص داخلی. اما با شروع شیوع بیماری ویروس کرونا ویروس و قفل شدن متعاقب آن، تأثیر کوتاه مدت بر اقتصاد ایجاد کرد اما عواملی درازمدت که بر چشم انداز شغل در کشورهای اروپایی مانند پیر شدن جمعیت، افزایش استفاده از اتوماسیون / هوش مصنوعی، جهانی شدن، منابع کمبود و غیره از عوامل تأثیرگذار خواهد بود.

در حالی که فنلاند به اقدامات خود برای كنترل همه گیری و انتقال اقتصاد خود ادامه می دهد، این عوامل طولانی مدت احتمالاً غالب خواهد بود كه بر چشم انداز شغل تأثیر می گذارد. در اینجا لیستی از بخشهای برتر وجود دارد که مطابق CEDEFOP رشد شغلی را مشاهده خواهند کرد.CEDEFOP رشد شغل را در بخشهای زیر پیش بینی کرده است:
سیاست های استقبال از کارگران خارجی
به منظور تشویق بیشتر کارگران بین المللی برای انتخاب فنلاند به عنوان مقصد کار در خارج از کشور، دولت فنلاند سیاست های خاصی را اعمال کرده و الزامات کارگران خارجی را برای تشویق آنها به مهاجرت به فنلاند کاهش داده است.

بدون نیاز به زبان: برای کار در اینجا کارفرمایان خارجی دیگر نیازی به یادگیری فنلاندی ندارند. زبان فنلاندی یک زبان سخت یادگیرنده است و این شرایط مانع از آمدن بسیاری از متخصصان خارجی به این کشور شده است. اما فنلاند امیدوار است که متخصصان خارج از کشور با آرامش این قانون مایل به کار در این کشور باشند.

کاهش زمان پردازش ویزا: دولت زمان پردازش ویزا برای مجوزهای کار را به 2 هفته کاهش داده است. زمان پردازش زودتر 52 روز بود.

سیاست های کمک به کارگران خارج از کشور و خانواده های آنها برای اسکان: دولت دسترسی آسان به مسکن، مهد کودک و امکانات مدرسه را برای خانواده های سابق و خانواده های آنها فراهم می کند.

تنوع بیشتر در محل کار: دولت مشاغل را به استخدام کارگران خارجی تشویق می کند. هجوم کارمندان خارجی باعث ایجاد تنوع بیشتر در نیروی کار و جذابیت آن برای استعدادهای بین المللی و سرمایه گذاران می شود. این یک محیط چند فرهنگی را پرورش داده و اسکان مجدد کارگران خارجی را در اینجا تشویق می کند.

➕ بیشتر بخوانید:
مهاجرت به فنلاند
هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند
کار در کشور فنلاند بدون داشتن اجازه اقامت
کمبود نیروی کار درفنلاند در کدام مشاغل است؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
8 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
8 ماه پیش