چگونه یک CV عالی برای برنامه های شغلی و کار در خارج بنویسیم

در این مقاله، شما به شدت در مورد چگونگی نوشتن یک CV مناسب برای استخدام یا درخواست شغل راهنمایی خواهید شد. اگر می خواهید Curriculum Vitae را برای یک برنامه شغلی بنویسید، این مقاله را مطالعه نمایید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

توجه: CV یکی از موارد مهمی است که باید در هنگام درخواست شغل مورد توجه قرار گیرد و هرچه زودتر بدانید یک CV خوب چگونه به نظر می رسد، بهتر است یک CV خوب بنویسید.

در نوشتن CV، نکات اصلی و موارد مهمی وجود دارد که باید در آنها گنجانده شود و سایر موارد جزئی (که اهمیت کمتری دارند) که ممکن است ذکر شود.

از همه مهمتر، این مقاله شما را در مورد چگونگی یک CV خوب، اصلی ترین موارد راهنمایی می کند.

باید در CV خود و چگونگی نوشتن CV خوب برای هرگونه درخواست شغلی یا شغلی در CV خود بگنجانید.

1. CV خوب  چگونه به نظر می رسد؟
2. مورد اصلی و مهم که باید در CV گنجانده شود.
3.چگونه یک CV خوب  بنویسیم؟
4. نکته مهم که باید هنگام نوشتن CV به آنها توجه کنید.

CV خوب چگونه به نظر می رسد؟
یک Curriculum Vitae (CV) خوب باید شامل کلیه اطلاعات اولیه و لازم در زمینه تحصیلات و مدارک لازم در مورد متقاضی باشد که باید موقعیت شغلی مورد نظر کار را داشته باشد یا مربوط به آن باشد.

نکته مهم، CV شما باید به درستی در بخشهای مناسب، قلم پررنگ، طرح ساده و تمیز، عنوان مناسب، استفاده از حروف بزرگ در صورت لزوم و فاصله مناسب قرار بگیرد، سپس می توانید از رنگهای مختلف برای بخشهای مختلف استفاده کنید تا زیبایی ایجاد کند.

در زیر موارد اصلی و اطلاعات مهمی آورده شده است که برای تأثیرگذار بودن آن باید در انگیزه نامه خود وارد شوید. همچنین به پایین بروید تا ببینید چطور باید در CV شما ارائه و تنظیم شود.

موارد اصلی و مهمی که باید در CV گنجانده شود.
هشت (8) مورد اصلی (بخش) و اطلاعات مهم وجود دارد که باید در Curriculum Vitae گنجانده شود و در موارد زیر طبقه بندی شده است.

جزئیات هویتی شما
دستاوردها
تحصیلات
اشتغال / سابقه کار
صلاحیت های
مهارت ها
سرگرمی ها و علاقه ها
منابع / داوران

 لطفاً بیشتر بخوانید تا ببینید که چگونه اطلاعات زیر باید در Curriculum Vitae شما ارائه و مرتب شود تا از اختلاط جلوگیری شود.

➕ بیشتر بخوانید:
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور

چگونه یک CV خوب بنویسیم؟
CV شما دقیقاً مانند بیوگرافی شماست. به همین ترتیب، هنگام نوشتن برنامه آموزشی خود بسیار مهم است که نکات مهم و اساسی را در ذهن خود داشته باشید.

هنگام نوشتن CV، اطمینان حاصل کنید که از قالب زیر پیروی کرده و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات خود را بر روی CV به شرح زیر تنظیم کنید:

مشخصات هویتی شما: داده های هویتی شما باید شامل نام (نام کامل)، آدرس، مشخصات تماس (شماره تلفن و ایمیل) و بیانیه شخصی مشخصات شما باشد.

دستاوردها: این باید شامل لیست تمام موفقیت های تحصیلی، گروهی و شخصی شما باشد. این ممکن است شامل میراث، تأثیرات ایجاد شده، پروژه های تکمیل شده و انجمن هایی باشد که شما به آن تعلق دارید.

تحصیلات: این بخش باید شامل لیست مدارک آموزشی از دبستان به دبیرستان (متوسطه) و موسسات عالی باشد.

شما باید ماژول های مهم و سالی را که به سال فارغ التحصیلی خود با تمام نمرات کسب شده در هر سطح خیره شده اید، قرار دهید. اما آن را مختصر نگه دارید.

اشتغال / سابقه کار: تمام تجربیات شغلی و موقعیت های شغلی خود را که ذکر کرده اید، موفقیت و محدوده ای را که در آنجا کار می کنید ذکر کنید.

اگر سابقه اشتغال ندارید، از این بخش صرف نظر کنید. اما توصیه می شود که برخی از تجربه های کاری را درج کنید. توجه داشته باشید؛ خدمات اجتماعی و خدمات داوطلبانه نیز می تواند به عنوان تجربه کاری ذکر شود.

صلاحیت ها: این باید شامل لیست مهارت های اشتغال شما در رابطه با شغل، مدارک کسب شده و گواهینامه های کسب شده تا کنون از هر دو دوره آموزش، مدارس (آفلاین و آنلاین) یا سمینارها باشد.

مهارت ها: در این بخش، انتظار می رود که تمام مهارت های کسب شده، فنی و شخصی خود را در یک لیست ذکر کنید.

سرگرمی ها و علاقه ها: این ممکن است برای بعضی از افراد مهم نباشد، اما درج در CV بسیار مهم است تا کارهایی را که دوست دارید انجام دهید و فعالیت هایی را که دوست دارید انجام دهید مشخص کنید.

منابع: این بخش باید شامل اشخاص معتبر یا کارفرمایانی باشد که شما در اختیار دارید. قبلاً با آنها کار کرده اید یا کسانی که می توانند در مورد جزئیات تماس آنها درباره شما شهادت دهند.

نکات مهمی که باید هنگام نوشتن CV به آنها توجه کنید
به موارد زیر توجه داشته باشید:
همه لیست ها باید یک قالب مرتب باشند.
اطلاعات در هر بخش باید تحت آن عنوان ارائه شود.
عنوان هر بخش باید یک سربرگ باشد و باید پررنگ، رنگی و زیرخط دار باشد.
CV شما باید چند صفحه باشد؟ توصیه می شود، Curriculum Vitae نباید بیش از دو صفحه باشد. باید مختصر باشد اما شامل تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد کارمند باشد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
8 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
8 ماه پیش