نحوه تهیه‌ی منوسکریپت مقاله‌ شما

بیشتر محققان هرگز لذت و رضایت ناشی از انتشار اولین مقاله خود را فراموش نمی‌کنند. اما برای کسانی که کار خود را به‌تازگی شروع کرده‌اند، مسیر منتهی به انتشار مقاله، اغلب ناامیدکننده است. با توجه به آمار بالای ریجکتی مقالات از سوی بسیاری از ژورنال‌ها، دانستنِ اصول اولیه، قبل از ارسال نسخه اولیه‌ی مقاله‌تان ارزش و اهمیت بالایی دارد.

در این ماژول  تعاملی، ما نگاهی به چرخه‌ی انتشار مقالات و روند Peer Review داریم. ما به شما کمک می‌کنیم تا بدانید که آیا آماده‌ی انتشار مقاله‌ی خود هستید یا خیر، در مورد فرم‌های مختلف موجود برای چاپ مقاله‌ با شما بحث می‌کنیم و نکاتی را که باید هنگام انتخاب ژورنال مناسب برای تحقیقات خود در نظر بگیرید، برای‌ شما برجسته می‌کنیم. 

در انتهای ماژول، شما با فرآیند انتشار و مراحلی که باید هنگام آماده شدن برای چاپ اولین مقاله‌تان در نظر بگیرید، آشنا خواهید شد.

➕ بیشتر بخوانید:
چند منبع برای یک مقاله آکادمیک لازم است؟  
چند نکته درباره نحوه ی تدوین یک مقاله کامل و جامع

اصطلاحات مقاله‌نویسی برای چاپ مقاله در نشریه تخصصی

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
8 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
8 ماه پیش