مهمترین آزمون های بین المللی برای اخذ پذیرش و تحصیل در خارج

دانشجویان از  ایده تحصیل در خارج از کشور نگرانند، اما بیشتر این ترس ناشی از ناآشنایی روند کار است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

دانشجویان بین المللی احتمالی سوالاتی مانند این را می پرسند: از کجا شروع کنم؟ در کدام امتحانات شرکت کنم (در صورت وجود)؟ آیا ارزیابی های لازم را بصورت آنلاین انجام می دهم یا نیاز به سفر به خارج از کشور دارم؟ هزینه پذیرش و شهریه چقدر خواهد بود؟

در حالی که روش ها ممکن است براساس موسسه یا کشور مقصد متفاوت باشد، برخی از مراحل برای تقریباً تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، استاندارد است.

به عنوان مثال، در بسیاری از موسسات بین المللی پذیرنده دانشجویان در سراسر جهان، ممکن است یک آزمون زبان و برخی از آزمونهای استاندارد اعمال شود.

هنوز هم، برخی از موسسات آزمونهای استاندارد را معاف می کنند اما اصرار به یک آزمون زبان دارند که مهارت در یک زبان را ارزیابی می کند، انگلیسی نمونه بارز آن است. در بعضی موارد، یک آزمون زبان باید با یک آزمون استاندارد تکمیل شود، که اغلب بسته به دوره انتخاب می شود.

وقتی می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید، کدام آزمون ها را باید آماده کنید؟
دانشگاه های سراسر جهان پیش نیازهای آکادمیک دارند که همه دانشجویان خارج از کشور باید برای پیوستن به برنامه خود آنها را ببینند.

آنها همچنین ارزیابی های استانداردی را ایجاد کرده اند که به دنبال آزمایش این الزامات در دانشجویان هستند. عملکرد تحصیلی در این امتحانات مهم است. احتمال ثبت نام در موسسات مختلف را افزایش می دهد. نمره مطلوب حتی می تواند امکان دریافت بورس و کمک هزینه تحصیلی را افزایش دهد.

آزمون های استعداد برای عضویت در یک کالج یا دانشگاه

SAT
اگر قصد تحصیل در ایالات متحده را دارید SAT (آزمون استعداد تحصیلی) ضروری است. این آزمون توانایی های تفکر انتقادی را ارزیابی می کند، از جمله استعداد ارزیابی و حل مسائل ریاضی، نوشتن و خواندن انتقادی.

دانشگاه ها و کالج ها از آن برای سنجش صلاحیت یک یادگیرنده و شانس موفقیت او در یک رشته تحصیلی استفاده می کنند.

The ACT
این آزمون رسمی برای کالج های ایالات متحده است. این چهار مهارت آکادمیک را بررسی می کند: ریاضیات، علوم، انگلیسی و خواندن.

ACT به طور خاص از امتیازات خود به عنوان معیار "آمادگی برای کالج" یاد می کند، و این نتیجه برای هر آزمون با مهارت در دوره های کالج مبتدی در انگلیسی، جبر، زیست شناسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی حاصل می شود.

ACT شرکت غیرانتفاعی پشتبان آزمون ها است. آزمونهای ACT خود را در تمام کالج ها و دانشگاه های چهار ساله ایالات متحده و بیش از دویست و بیست دانشگاه دیگر در سراسر جهان برگزار می کند.

در حالی که هر دو آزمون ACT و SAT مشابه یکدیگر هستند، اما چند تمایز وجود دارد که می تواند شما را برای انتخاب یک آزمون نسبت به آزمون دیگر انتخاب کند.

TestAS
TestAS یک آزمون استعداد استاندارد برای زبان آموزان خارج از کشور است. دانشگاه های آلمان در برمن و برمرهاون از این آزمون برای سنجش توانایی دانش آموز در گرفتن مدرک استفاده می کنند.

TestAS چهار بار در سال در مکان های امتحان در سراسر جهان اتفاق می افتد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ ها و مکان های امتحان به وب سایت رسمی TestAS مراجعه کنید. همچنین می توانید نمونه ای از آزمون TestAS را در وب سایت آنها مشاهده کنید.

اثبات مهارت انگلیسی 

TOEFL® (آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی)
TOEFL® توانایی های انگلیسی زبان آموز را در یک محیط دانشگاهی ارزیابی می کند. بسیاری از دانشگاههای جهان TOEFL® را به عنوان پیش نیاز کلیه زبان آموزان بومی غیر انگلیسی اضافه کرده اند. نمرات TOEFL® حتی می تواند احتمال اعطای بورسیه تحصیلی را افزایش دهد.

نمرات آن به مدت دو سال معتبر باقی می ماند و پس از آن فرد باید مجدداً امتحان دهد تا بتواند پیشرفت کند.

همه موسسات جدیدترین عملکرد TOEFL را در نظر می گیرند. پس از تصمیم به تحصیل در خارج از کشور، برای این آزمون بصورت آنلاین ثبت نام کنید. به یاد داشته باشید، انگلیسی محبوب ترین زبان در سراسر جهان است.

IELTS (سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی)
سیستم بین المللی آزمایش زبان انگلیسی مهارت زبان در افراد را ارزیابی می کند. این تعیین می کند که آیا فرد می تواند در محیط هایی کار کند یا تحصیل کند که انگلیسی زبان تعامل غالب است.

کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، نیوزیلند و انگلیس نیز آیلتس را در روند درخواست مهاجران خود گنجانده اند.

در انگلستان، این یکی از دو ارزیابی در آزمونهای زبان انگلیسی ایمن (SELT) شناخته شده در سطح ملی است.

بیش از 9000 سازمان جهانی سیستم بین المللی آزمایش زبان انگلیسی - از جمله مراکز دانشگاهی، استخدام کنندگان، بخشهای مهاجرت و دولتها را به رسمیت می شناسند.
 
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)


ثبت نام در برنامه مدیریت بازرگانی

GMAT (آزمون پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی)
GMAT
پیش شرط مهم ثبت نام در برنامه های MBA و مدیریت بازرگانی در ایالات متحده است.

موسسات در چندین کشور انگلیسی زبان دیگر GMAT را ضروری می دانند.

این روش برای انطباق توانایی دانشجو برای موفقیت در دوره های تحصیلات تکمیلی از یک رویکرد سازگار با رایانه استفاده می کند اما بر مهارت های انگلیسی و ریاضی تمرکز دارد.

GRE (آزمون فارغ التحصیل)
GRE آمادگی فراگیر را برای کار در مقطع تحصیلات تکمیلی می سنجد. این تفکر انتقادی، استدلال کلامی و کمی و مهارت نوشتن تحلیلی را که اغلب به هیچ یک از زمینه های مطالعه مرتبط نیست، ارزیابی می کند.

بسیاری از موسسات GRE را پیش شرط ثبت نام در برنامه های MBA و کارشناسی ارشد در دوره های پزشکی و بازرگانی می دانند.

نکات اصلی
امیدوارم که این مقاله شما را برای شروع آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور آماده کند. آمادگی برای امتحان یک مرحله حیاتی است زیرا پذیرش فقط برای داوطلبانی که موفقیت بالایی کسب می کنند تضمین می شود.

دانشجویان برای آمادگی کافی باید در مورد شرایط آزمون، بهترین روش های آزمون و مهلت تعیین شده تحقیقات گسترده ای انجام دهند.

➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

10 روش برای یافتن بهترین دانشگاه متناسب با وضعیت تحصیلی و مالی برای اپلای

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش