مهمترین ددلاین ها برای تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی

اگر می خواهید در سال در اروپا تحصیل کنید، مهم است که تحقیقات خود را زود انجام دهید. در بعضی از کشورها، ممکن است مجبور باشید که درخواست های خود را حداکثر 9 ماه قبل از شروع دوره تحویل دهید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

این مقاله به طور منظم با مهلت های مربوط به درخواست دانشگاه مربوطه به روز می شود.

چه وقت ددلاین ها به پایان میرسد؟
مهلت درخواست دانشگاه از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است. و بعضی اوقات به نیاز ویزای دانشجویی بستگی دارد. برای شروع تحصیل در پاییز، برنامه ها ممکن است در اوایل ژانویه (سوئد یا فنلاند) تا اواخر ژوئیه (آلمان) یا حتی آگوست / سپتامبر (اتریش یا لهستان) بسته شوند.

اروپا: مهلت درخواست برای ترم پاییز
ما یک مرور کلی از مهلت های درخواست دانشگاه در اروپا جمع آوری کرده ایم - جدول زیر را ببینید. تاریخ های زیر معمولاً برای شروع تحصیلات در ترم پاییزی بعدی معتبر هستند، در بعضی از کشورها ترم پاییز یا ترم زمستان نامیده می شوند. و آنها برای اکثر دانشگاههای دولتی در کشورهای مربوطه اعمال می شوند.
 
Country Common application deadlines
Austria June to September (varies by university)
Belgium 1 June (students from the EU/EEA); February/March (non-EEA students)
Czech Republic usually February to April for most universities
Denmark 15 March (Bachelor degrees); varies for Master degrees
Estonia between March and June ; deadlines for non-EEA citizens are usually earlier
Finland January (most universities); March/April (some UAS)
France between February and April for most universities
Germany 15 July for most universities/programmes; deadlines can be different especially if a visa is needed
Hungary between February and May for most universities
Iceland varies by university; between January and April
Ireland Bachelors: 1 February (online) or 1 May (late paper applications); Masters: varies by university and programme
Italy varies by university; but generally from May to July, and earlier for students who need a visa
Latvia May/June ; varies by university
Lithuania June
Netherlands (Holland) 1 April or 1 May for most universities; some universities offer assistance with accommodation if you apply early
Norway 1 December 2020 for non-European students, 1 March for students from EU/EEA; might be different for some universities
Poland varies by university; but generally from July to August
Russia beginning of July for most universities
Spain varies by university; some as early as January, some as late as July
Sweden 15 January to register application, and 1 February to submit all documents
Switzerland varies by university; but generally from February to April, and earlier for students who need a visa
United Kingdom Bachelors/undergraduate: usually by January, and vacant places are filled via Clearing applications from July until October
Master/postgraduate: varies by university; some accept applications until the summer; some popular courses are full much earlier
برخی از برنامه های تحصیلی، یا برخی از دانشگاه های خصوصی، ممکن است مهلت برنامه های مختلف قبل یا بعد از ورودی های جدول داشته باشند. حتما زود تحقیق کنید تا عجله نکنید.

کدام مدارک را برای درخواست دانشگاه خود نیاز دارید؟
تاریخ بسته شدن برنامه در جدول بالا معمولاً به این معنی است که تا آن زمان شما باید برنامه کامل خود را ارسال کرده باشید. برای جزئیات بیشتر با دانشگاه ها مشورت کنید - اما به طور کلی، درخواست کارشناسی یا کارشناسی ارشد به این معنی است که شما باید اسناد زیر را ارائه دهید:

توصیه نامه
رزومه (CV یا رزومه)
گواهینامه های مدرک تحصیلی قبلی یا ریز نمرات نمره
اثبات مهارت انگلیسی (معمولاً آیلتس یا تافل)
کپی گذرنامه یا شناسه ملی خود را
نامه های مرجع دانشگاهی (گاهی اوقات)
مستندات مربوط به نیازهای خاص برنامه

در برخی موارد، برخی از این اسناد را می توان پس از مهلت واقعی درخواست ارائه کرد - به شرطی که درخواست خود را قبل از آن تاریخ شروع کرده باشید. حتماً دستورالعمل های پذیرش را بخوانید تا بدانید دقیقاً چه مدارکی در چه زمانی مورد نیاز است.

آیا بعد از ددلاین می توانم برای دانشگاه اقدام کنم؟
به طور قطع توصیه می شود که در مهلت های رسمی درخواست اقدام کنید - و در بعضی موارد حتی بعداً از نظر فنی نیز غیرممکن است، زیرا وب سایت هایی که می توانستید از طریق آنها درخواست دهید، خاموش هستند. با این حال، بسیاری از دانشگاه ها در بسیاری از کشورها در صورت وجود مکان های دیگر، ورود به اواخر زمان را مجاز می دانند.

اگر مهلت درخواست دانشگاه را از دست دادم چه باید کرد؟
حتی اگر تاریخ درخواست برای یک برنامه تحصیلی را از دست داده باشید، باز هم فرصتی برای درخواست و پذیرش وجود دارد. آنچه شما باید انجام دهید در اینجا است:

وب سایت دانشگاه و شاید وب سایت سیستم برنامه کشور را بررسی کنید. ممکن است اطلاعاتی در مورد نحوه درخواست دیررس پیدا کنید.

با دانشگاهی که برنامه را ارائه می دهد تماس بگیرید یا از طریق ایمیل ارسال کنید و از آنها بپرسید که آیا درخواست تأخیر را قبول می کنند یا خیر. زیاد توضیح ندهید که چرا مهلت مقرر را از دست داده اید، فقط روی متقاعد کردن آنها که کاندیدای خوبی خواهید بود تمرکز کنید.

پس از تأیید اینکه یک درخواست دیرهنگام برای پذیرش در نظر گرفته می شود، وقت خود را از دست ندهید: تمام اسناد مورد نیاز را آماده کرده و ارسال کنید. شاید فقط خوش شانس باشید!

اگر به دلیل بسته بودن سفارتها نتوانم ویزا بگیرم چکار کنم؟
به ویژه در زمان شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورها سفارتخانه ها و کنسولگری های خود را تعطیل کردند. این امر تقاضای ویزای دانشجویی برای تحصیل در اروپا را برای غیر اروپایی ها دشوار می کند. جزئیات بسته به کشور مبدا و کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید بسیار متفاوت است. توجه داشته باشید که زمان انتظار در سال می تواند بسیار بیشتر شود و بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید! زودتر به دانشگاه ها مراجعه کنید تا بفهمید چه پیشنهادی دارند

کدام کشورها تقاضای تأخیر را قبول می کنند؟
دانشگاه های برخی کشورها شما را ملزم می کنند خیلی زود درخواست های خود را ارسال کنید، به عنوان مثال سوئد یا فنلاند، که تاریخ بسته شدن دور اول معمولا در ژانویه است. با این حال، معمول است که می توانید درخواست های دیرهنگام را برای دور دوم پذیرش ارسال کنید. این در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که دوره هایی که در آن متقاضی می شوید متقاضی کافی نداشته باشند.

در غیر این صورت، بعضی از کشورها به طور کلی مهلت درخواست بسیار دیررس دارند. در کشورهای بالتیک - استونی، لتونی، لیتوانی - معمولاً می توانید تا ژوئن برای دانشگاه اقدام کنید. دانشگاههای دولتی آلمان معمولاً تا اواسط ماه ژوئیه برنامه را می پذیرند. در اتریش و لهستان، گاهی اوقات می توانید درخواست خود را تا کمی قبل از شروع ترم ارسال کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال -2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش