راهنما و بهترین سایت ها برای انتخاب کالج یا دانشگاه در آمریکا

سایت StudyUSA.com نشان میدهد که بیش از 3000 کالج و دانشگاه در آمریکا وجود دارد که می توانید برای تحصیل انتخاب کنید. 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بسیاری از مراکز آموزش عالی رتبه بندی شده در ایالات متحده وجود دارد که هزینه های دانش آموزان را بسیار کمتر از موسسات شناخته شده دریافت می کند. طبق بررسی ها، حدود نیمی از دانشجویان کالج ایالات متحده در در کالج های دولتی و خصوصی تحصیل می کنند که هزینه تحصیل و هزینه آنها کمتر از 10200 دلار است.

اعتبار و رتبه نیز بسیار مهم است. Donna Lubrano، مشاور سابق پذیرش در برنامه MBA دانشکده تجارت بین المللی Hult، می گوید: اکثر دانشجویان بین المللی می خواهند برای بهبود توانایی خود در رقابت در مشاغل داخلی، مدرکی را در ایالات متحده دریافت کنند.

دانشگاهی را پیدا کنید که در آن راحت باشید
برخی از دانشجویان بین المللی از فضای دانشگاه در شهرهای کوچک لذت می برند. برخی دیگر به دنبال فرصت های فرهنگی ناشی از تحصیل در یک شهر بزرگ هستند. قبل از انتخاب نهایی مطمئن شوید که شخصیت دانشکده یا دانشگاه خود را درک کرده اید.

لیزا پارملی، بنیانگذار وب سایت CareerToolkit.com، می گوید بسیاری از مدارس ترکیبی از دانش آموزان فرهنگ های متفاوت دارند، در حالی که سایر مدارس از این تنوع برخوردار نیستند. اخبار ایالات متحده از کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی در سال های اخیر گزارش داده است.

موسسه فناوری فلوریدا، 33٪
New School (شهر نیویورک)، 32٪
موسسه فناوری ایلینوی، 30٪

نحوه انتخاب کالج در ایالات متحده
رفتن به دانشگاهی که در آن به زبان مادری شما آموزش داده نشود، می تواند چالش برانگیز باشد. لوبرانو می گوید، دانش آموزانی که در زمینه مهارت های انگلیسی خود به كمك نیاز دارند می توانند دانشگاهی را انتخاب كنند كه برنامه هایی برای بهبود تسلط به زبان انگلیسی طراحی كرده باشد. قبل از انتخاب، او توصیه می کند که بررسی کنید آیا اعضای هیئت علمی عادت به کار با دانشجویان بین المللی دارند؟

هزینه ها: نحوه انتخاب مدرسه ای متناسب با بودجه شما
به عنوان یک دانشجوی بین المللی، برای شما مهم است که هنگام بررسی فرصت های آموزشی ایالات متحده، هزینه ها را مد نظر داشته باشید. هزینه های شما شامل غذا و خوابگاه، شهریه، بیمه درمانی، کتاب و لوازم، هزینه های شخصی و حمل و نقل خواهد بود.

وب سایت Federal Student Aid به شما پیشنهاد می کند که منابع درآمد خود را از نزدیک بررسی کنید. درآمد شما ممکن است از طریق کارهایی از قبیل کار، کمک های اعضای خانواده، کمک های مالی، کمک هزینه تحصیلی، کمک های مالی، برنامه های تحصیل در کار یا وام حاصل شود.

هنگامی که درآمد ماهانه خود را بررسی کردید، می توانید آن را با هزینه های ماهیانه ای که در کالج ها و دانشگاه های مختلف متحمل می شوید مقایسه کنید.
 
کمک مالی و بورس های تحصیلی را پیدا کنید
بسیاری از مدارس ایالات متحده از دانشجویان بین المللی پشتیبانی مالی می کنند. طبق اخبار ایالات متحده - گزارش جهانی، تقریبا 345 کالج رتبه بندی شده ایالات متحده در سال تا 50 مدرک دانشگاهی بین المللی یا بیشتر کمک مالی ارائه داده اند که میانگین بورس تحصیلی به 17721 دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید:
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی
10دانشگاه آمریکا که بیشترین کمک مالی را به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند

منابع: یافتن اطلاعات برای کمک به شما در تحصیل در آمریکا
اینترنت اطلاعات زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد. در اینجا برخی از وب سایت های تخصصی در زمینه کمک به دانشجویان بین المللی که می خواهند در ایالات متحده تحصیل کنند وجود دارد:

EducationUsa.state.gov شما را با شبکه بیش از 400 مرکز مشاوره دانشجویی بین المللی در بیش از 170 کشور وزارت امور خارجه ایالات متحده متصل می کند.

ESL.com دانشجویان بین المللی را با برنامه های انگلیسی زبان متصل می کند.

InternationalStudent.com برای تأمین نیازهای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در ایالات متحده هستند ایجاد شده است.

Petersons.com در مورد چگونگی یافتن مدرسه مناسب به دانشجویان بین المللی مشاوره می دهد.

StudyUSA.com به دانشجویان کمک می کند تا با دانشگاه های آمریکا و برنامه های زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

TopUniversities.com دانشجویان بین المللی را با مدارس بازرگانی، بخشهای تحصیلات تکمیلی و کارفرمایان مرتبط می کند.

به یاد داشته باشید، شناسایی بهترین دانشگاه  برای شما ممکن است مدتها طول بکشد. به خود زمان کافی دهید تا تمام اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کنید.

 ➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
6 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
6 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
7 ماه پیش