تاثیر سرقت ادبی بر جریان کاری شما

سرقت ادبی نه تنها بر روی جریان کاری شما تاثیر منفی می‌گذارد، بلکه به سادگی هم قابل تشخیص است. بنابراین، مهم است که پژوهشگرانی که در ابتدای کار خود هستند، بدانند که مرزها در کجا قرار دارند. 
 
نزدیک به پنجاه درصدِ موارد اخلاقی که کمپانی الزویر سالیانه با آنها دست به گریبان است، موارد مربوط به سرقت ادبی هستند که به باور سردبیران، ناشرین و رسانه‌ها، نرخ رو به افزایشی هم دارد. 

در این ماژول، ما سرقت ادبی را زیر میکروسکوپ می‌گذاریم، بعضی تعاریف را بررسی می‌کنیم و پیشنهاداتی مبنی بر اینکه چگونه می‌توانید از این رفتار غیراخلاقی دوری کنید، ارائه می‌دهیم. هم چنین، شما در مورد iThenticate خواهید دانست، ابزاری که سردبیران الزویر را از هرگونه مشابهتی بین مقاله دریافت شده و حجم عظیمی از اطلاعات متشکل از 30 میلیون مقاله از بیش از 400 ناشر،  باخبر می‌سازد. 

محتوای این وبینار توسط Catriona Fennell ارائه شده که مسئول برنامه‌های تولید و یکپارچگی محتوای الزویر است. 

درنهایت، شما به درکی خوب از مشخصات سرقت ادبی و انواع متونی که این سرقت در آن اتفاق می‌افتد، خواهید رسید و اصول و اهمیت استناددهیِ درست و اینکه در زمان شکسته شدن قوانین، باید چه کاری انجام داد را فرا خواهید گرفت.

➕ بیشتر بخوانید:
دلایل علمی رد شدن مقالات ISI
مزایای نگارش مقالات در نشریات معتبر
چند نکته برای افزایش شانس چاپ مقاله در مجلات بین المللی (ISI)
چگونه در هر روز یک مقاله علمی منتشر کنیم؟/ راهنمای اساتید جوان

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
6 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
6 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
7 ماه پیش