چگونه تحقیقات مبتنی بر شواهد انجام دهیم

طبیعی است که فکر کنیم همه پژوهش‌های مبتنی بر شواهد دارای فهرست‌های طولانی ارجاع به مقالاتی هستند که از آن استفاده کرده‌اند‌. 

با این حال، دانشمندان دریافته‌اند که مقالات پژوهشی فاقد رویکردی نظام‌مند و شفاف در استناد به پژوهش‌ها و یا آزمایش‌های گذشته هستند. از همین‌روست که مقالات پژوهشی که مرورهای نظام‌مند درستی از پژوهش های قبلی نشان نمی‌دهند، می توانند منجر به تکرار آزمایش‌های انجام شده و انجام غیرضروری آنها شوند که این امر منجر به هدر دادن زمان، منابع و تلاش‌ها می‌شود. 

در این ماژول، متخصصین Klara Brunnhuber و Hans Lund توضیح می‌دهند که شما چگونه می‌توانید یک رویکرد پژوهشی مبتنی بر شواهد را، از اولین مراحل ایجاد مفاهیم مورد مطالعه تا آخرین جایی که نتایج خود را قرار می‌دهید، تعیین کنید. 

آن‌ها، ساختارهایی را که به شما کمک می‌کنند تا قابلیت اعتماد و اعتبار پژوهش خود را افزایش دهید و اطمینان حاصل کنید که مقاله‌تان به طور موثر به پیشرفت علم کمک می‌کند، با شما به اشتراک می‌گذارند.

در نهایت، شما با درک جدیدی از اهمیت شفافیت در پژوهش، چرایی ضرورت مرور نظام‌مند و اینکه چگونه می‌توانید با جلوگیری از هدر دادن پژوهش، از پیشرفت علم حمایت کنید، وبینار را به پایان خواهید برد.

➕ بیشتر بخوانید:
دلایل علمی رد شدن مقالات ISI
مزایای نگارش مقالات در نشریات معتبر
چند نکته برای افزایش شانس چاپ مقاله در مجلات بین المللی (ISI)
چگونه در هر روز یک مقاله علمی منتشر کنیم؟/ راهنمای اساتید جوان

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
6 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
6 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
7 ماه پیش