نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه اعلام شد

به گزارش ویکی گرام، دانشگاه علامه طباطبایی اعلام کرد که بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته) برای دوره های روزانه و شبانه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دوره روزانه کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می کند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

براین اساس دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۷-۹۶ که پس از ۶ نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی از مجموع دوره های روزانه و شبانه خود بودند و حداکثر در مدت هشت نیم سال (۹ نیم سال طبق سرفصل درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی)دانش آموخته شدند، در رشته های فوق ثبت نام کردند و اسامی این پذیرفته شدگان بر روی سایت دانشگاه قرار گرفت.

دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد اعلام پذیرش اولیه اسامی داوطلبان به منظور پذیرش قطعی آنها نیست و تبدیل پذیرش اولیه به پذیرش قطعی صرفا پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو صورت می گیرد.

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل از طریق آیین نامه استعدادهای درخشان نیستند، باید فرم انصراف از تحصیل را پر کنند، در غیر این صورت دانشگاه اسم دانشجو را به عنوان دانشجوی این دانشگاه در لیست سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد کرد.

دانشجویانی که در طول ۶ نیم سال دانش آموخته شوند، باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء ۱۵درصد برتر باشند، قید هم رشته و غیر هم ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است.

حداقل میانگین کل تا پایان نیم سال ششم برای کلیه رشته های تحصیلی متقاضیان سایر دانشگاه ها ۱۷ عنوان شده است و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند.

همچنین دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف (با هر درجه و عنوان) باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از طریق سهمیه استعداد درخشان را ندارند و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد کند.

➕ بیشتر بخوانید:
جزئیات بورس تحصیلی دانشجویان ایرانی در چین
آغاز انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد
چگونه برای جلسه مصاحبه دكتری 1400 آماده شويم؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
6 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
6 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
7 ماه پیش