در سوئد بدون آیلتس تحصیل کنید

دانشگاه های سوئد یکی از بهترین دانشگاه های معتبر در اروپا هستند. سوئد فرصت های زیادی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند که مایل به ادامه تحصیل و یا تحقیق در یک دانشگاه در این کشور هستند. حدود 900 برنامه در موسسات سوئد به زبان انگلیسی آموزش داده می شود، بنابراین هیچ مانعی برای زبان خارجی برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. بسیاری از دانشجویان بین المللی از گوشه و کنار جهان برای ادامه تحصیلات عالی خود به سوئد می آیند و برخی نیز بدون آیلتس در سوئد تحصیل می کنند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

دلایل تحصیل در سوئد
سیستم آموزشی سوئد در سطح بین المللی و دارای استانداردهای بالا است.
دانشگاه های سوئد مرتباً جایگاه برتر خود را در میان دانشگاه های جهان حفظ می کنند.
زندگی دانشجویی در سوئد رونق دارد. این کشور زندگی دانشجویی جالب و منحصر به فردی دارد. بیشترین جمعیت دانشجویی سوئد را می توان در شهرهای لوند و اوپسالا یافت.
سوئد دارای یک محیط چند فرهنگی است زیرا بسیاری از دانشجویان بین المللی از گوشه و کنار جهان به اینجا می آیند. هر کشوری فرهنگ خاص خود را دارد و دانشجویان بین المللی در سوئد فرصتی برای ملاقات و معاشرت با دانشجویان سوئدی و سایر دانشجویان بین المللی پیدا می کنند.
در حالی که زبان رسمی سوئد سوئدی است، در سال 2017 سوئدی ها برای مهارت در انگلیسی به عنوان زبان دوم در رتبه دوم جهان قرار گرفتند، بنابراین دانستن زبان سوئدی برای شما لازم نیست، سوئد مکانی عالی برای یادگیری و توسعه انگلیسی شما ارائه می دهد.
برای دانشجویانی که مایل به کارآموزی یا تجربه کاری هستند، دانشجویان در دفاتر مرکزی شرکت هایی مانند H&M و Spotify را در استکهلم کار پیدا خواهند کرد.

دانشگاه های برتر سوئد
رتبه بندی دانشگاه های سوئد طبق رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در زیر ذکر شده است:
 
Sr.no Name of university QS world university ranking
1 Lund University 97
2 KTH Royal Institute of Technology 98  
3 Uppsala University  124
4  Chalmers University of Technology  139 
5 Stockholm University  181 
6 University of Gothenburg  202 
7 Umea University  333 
8 Linköping University  362

شرط آیلتس برای دانشگاه های سوئد
برای ورود به دانشگاه های برتر سوئد، یک دانشجوی بین المللی باید شرایط IELTS را برای دانشگاه های سوئد واجد شرایط کند.

انگلیسی 5: نمره 5.5. هیچ بخشی نباید زیر 5.0 باشد
انگلیسی 6: نمره 6.5. هیچ بخشی نباید زیر 5.5 باشد
انگلیسی 7: نمره 7.0. هیچ بخشی نباید زیر 6.0 باشد

تحصیل در سوئد بدون آیلتس
اگر می خواهید بدون آیلتس در اروپا تحصیل کنید، سوئد بهترین انتخاب است. در صورت انجام هر یک از شرایط زیر می توانید بدون آیلتس در سوئد تحصیل کنید.

دانشجویانی که مدرکی معادل kandidatexamen سوئدی دارند که در آن زبان اصلی انگلیسی است می توانند تحصیلات خود را بدون آیلتس ادامه دهند. همچنین لازم به ذکر است که اگر متقاضی برای تأمین نیاز به مدرکی معادل یک کاندیداتکسامن سوئدی به بیش از یک درجه نیاز داشته باشد، به عنوان مثال یک مدرک لیسانس 2 ساله و یک مدرک کارشناسی ارشد 2 ساله، در هر دو درجه انگلیسی باید موضوع اصلی باشد

دانشجویانی که 60 اعتبار ECTS یا اعتبار معادل آن از یک کشور اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس دارند که زبان انگلیسی دوره آموزش زبان انگلیسی بود، می توانند بدون دادن آیلتس در دانشگاه های سوئد تحصیل کنند. زبان آموزش باید به طور واضح در تمام اسناد رسمی ذکر شود. لطفاً توجه داشته باشید که این اعتبارات نباید از یک دوره مقدماتی یا دوره های مقدماتی انگلیسی باشد.

دانشجویانی که معادل 60 اعتبار ECTS از ایالات متحده آمریکا، نیوزیلند، استرالیا، جامائیکا یا بخش های انگلیسی زبان کانادا دارند، شرایط انگلیسی را بدون آیلتس انجام می دهند. انگلیسی باید دستورالعمل زبان باشد. لطفا توجه داشته باشید که این واحدها نباید از یک دوره مقدماتی یا دوره های مقدماتی انگلیسی باشد.

دانشجویان دارای مدرک لیسانس 3 ساله که برابر با یک کاندیداتوکس سوئدی از کشورهای ذکر شده شرایط پذیرش زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه های سوئد را برآورده می کنند: اریتره، بوتسوانا، اتیوپی، غنا، گامبیا، کنیا، لیبریا، لسوتو، نامیبیا، مالاوی، سیرالئون، نیجریه، سوازیلند، اوگاندا، تانزانیا، زامبیا و زیمبابوه.

دانشجویان هند و پاکستان دارای مدرک لیسانس برابر با Kandidatexamen سوئدی در رشته های مهندسی، برنامه های رایانه ای، علوم رایانه ای، علوم طبیعی یا فناوری، پزشکی، داروسازی مستند هستند که زبان تدریس انگلیسی است و می توانند بدون IELTS در سوئد تحصیل کنند. مدرک لیسانس فناوری اطلاعات و لیسانس فناوری از پاکستان به منزله تحقق الزامات انگلیسی محسوب نمی شود. یک مدرک لیسانس از دانشگاه هنر، علوم و فناوری فدرال اردو (FUUAST) نیز برای تأمین نیاز انگلیسی در نظر گرفته نمی شود مگر اینکه در سند رسمی مدرک به طور واضح بیان شده باشد که انگلیسی زبان تدریس شده است.
 
لطفا توجه داشته باشید که شرایط تحصیل در سوئد بدون آیلتس باید دقیقاً مطابق با ذکر شده در وب سایت پذیرش دانشگاه در سوئد باشد.

تحصیل در سوئد به صورت رایگان
دانشجویان بین المللی می توانند با کمک بورس تحصیلی در سوئد تحصیل کنند تا از بار هزینه تحصیل کاسته شوند. در اینجا چند بورس تحصیلی محبوب را که برای دانشجویان بین المللی در سوئد در دسترس است ذکر کرده ایم:
  • Swedish Institute Scholarships for Global Professionals
  • The Visby Programme Scholarships
  • Blekinge Institute of Technology Scholarship Programme
  • University of Borås Tuition Fee Waivers
  • Chalmers IPOET Scholarships
  • Halmstad University Scholarships
  • Umea University Scholarships
  • Stockholm University Scholarship Scheme
  • Skovde University Scholarships
  • Mid Sweden University Tuition Fee Scholarship

بنابراین، اکنون شما می دانید که چگونه بدون IELTS در سوئد تحصیل کنید. اطمینان حاصل کنید که آیا دانشگاه خاص برای دانشجویان بین المللی پذیرش بدون آیلتس را قبول می کند یا خیر، آیا می توانید تحصیلات عالی خود را در یکی از بهترین مکانهای اروپا دنبال کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
تاثیر نمره GRE در جبران معدل کارشناسی پایین برای اپلای
معدل (GPA (Grade Point Average چیست؟ / نحوه محاسبه

 نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش