در ایالات متحده بدون آیلتس در سال 2022 تحصیل کنید

تحصیل در ایالات متحده آمریکا اولین و مهمترین اولویت دانشجویانی است که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند حتی اگر هزینه تحصیل در ایالات متحده آمریکا بسیار زیاد باشد همانطور آموزش با کیفیتی را در این کشور ارائه می دهند. با این حال، برخی از معیارهای پذیرش برای دانشگاه های ایالات متحده وجود دارد که ممکن است آنها را بی انگیزه کند. یکی از آنها آزمون آیلتس است. تسلط بر زبان انگلیسی چیزی است که بسیاری از متقاضیان می خواهند از آن اجتناب کنند. اگر می خواهید بدون IELTS در ایالات متحده تحصیل کنید، گزینه های شما وجود دارد. ابتدا، اجازه دهید روند کار را به شما بگوییم:

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

نحوه تحصیل در ایالات متحده بدون آیلتس:

مرحله 1: روند درخواست تحصیل در ایالات متحده آمریکا بدون آیلتس
درباره دانشگاه ها و دوره هایی که می خواهید در ایالات متحده آمریکا در آنها تحصیل کنید، تحقیق و لیست کوتاه کنید.
شما می توانید رتبه بندی دانشگاه ها و شرایط واجد شرایط بودن را در وب سایت های دانشگاه ها بررسی کنید.
همه دانشگاه های لیست کوتاه را انتخاب کنید و انتخاب کنید که برای شما از نظر تحصیلی و شغلی بهترین است.
شما باید برای دانشگاه یا کالج های ایالات متحده آمریکا که انتخاب کرده اید بصورت آنلاین اقدام کنید.

مرحله 2: Skype / مصاحبه های ویدئویی
پس از انتخاب شدن در فهرست دانشگاه، از شما مصاحبه شخصی خواسته می شود. این به آنها کمک می کند مهارت شما در زبان انگلیسی را ارزیابی کنند و همچنین اشتیاق شما برای پذیرش در دانشگاه ها را بررسی کنند. برای گرفتن پذیرش در ایالات متحده آمریکا بدون آیلتس، باید این مصاحبه را به بهترین شکل انجام دهید.

مرحله 3: هزینه های تحصیل در ایالات متحده:
اگر مصاحبه ویدئویی خود را پشت سر بگذارید، نامه قبولی کالجی را که درخواست کرده اید دریافت می کنید. برای تأیید این است که برای برنامه تحصیلی مورد علاقه خود پذیرفته شده اید. مرحله بعدی پرداخت شهریه برای این برنامه است. 

هزینه‌ تحصیل در آمریکا چقدر است؟

مرحله 4: برای ویزای دانشجویی در ایالات متحده آمریکا اقدام کنید
در مرحله بعدی، شما باید برای ویزای دانشجویی خود اقدام کنید. آیا می توانم ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا را بدون آیلتس بگیرم؟ یکی از سوالات دانشجویان بین المللی است که می خواهند بدون دادن آیلتس تحصیلات خود را در آمریکا ادامه دهند. قوانین ویزای ایالات متحده مطمئناً روز به روز سختگیرانه تر می شود، با این حال، اگر کسی نمرات و برتری تحصیلی کافی برای نشان دادن داشته باشد، بدون تحصیلات آیلتس در ایالات متحده، این امکان وجود دارد.

انواع ویزاهای دانشجویی آمریکا

آیا آیلتس برای ویزای دانشجویی در آمریکا لازم است؟ اگر شما یک لیسانس بین المللی دارید یا قبلاً به زبان انگلیسی یا از یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کرده اید، ویزای دانشجویی ایالات متحده آمریکا بدون روند آیلتس انجام می شود. با این حال، اگر شما یکی از موارد فوق نیستید، ممکن است یک سری سوالاتی وجود داشته باشد که باید در مصاحبه ویزا به آنها پاسخ دهید، مگر اینکه برای دانشگاهی با رتبه عالی انتخاب شده باشید. بنابراین اگر بدون ویزای تحصیلی آیلتس ایالات متحده آمریکا می خواهید، ممکن است اما کمی پیچیده است. شما به مدارک زیر احتیاج دارید:

گذرنامه معتبر
عکس اخیر پاسپورت
صفحه تأیید DS-160
فرم I -20
پرداخت هزینه های برنامه برای SEVIS
نامه پذیرش / تأیید از دانشگاه
اثبات تمکن مالی
رزومه
ریز نمرات دانشگاهی

این مدارک بستگی به دانشگاه شما افزایش می یابد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای تحصیل بدون آیلتس در ایالات متحده آمریکا
برخی معیارها وجود دارد که شما باید برای دریافت پذیرش در یک دانشگاه در ایالات متحده بدون آیلتس انجام دهید:

اول از همه، اگر بومی کشور انگلیسی زبان هستید و زبان انگلیسی زبان اول شما است، نیازی به شرکت در آیلتس یا تافل یا هرگونه آزمون مهارت زبان انگلیسی برای این موضوع نیست.

اگر حداقل یک سال در ایالات متحده آمریکا در هر نوع تحصیلات آکادمیک شرکت کرده اید و آنها را به پایان رسانده اید، می توانید در یک دانشگاه برای تحصیل در ایالات متحده بدون آیلتس پذیرفته شوید.

برخی از برنامه های یادگیری زبان انگلیسی فشرده وجود دارد که برخی از دانشگاه ها ارائه می دهند. IELP مخفف، آنها به عنوان جایگزین آزمون های آیلتس و تافل کار می کنند.

 مانند IELP، برخی از برنامه های تابستانی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد که می توانید برای جبران کمبود مدرک مهارت زبان انگلیسی و تحصیل در آمریکا بدون IELTS در آنها شرکت کنید.

برخی از دانشگاههای ایالات متحده آمریکا دوره های Bridge را برای دانشجویانی ارائه می دهند که حداقل شرایط زبان انگلیسی برای پذیرش مستقیم در یک دوره را ندارند.

اگر تحصیلات دوره متوسطه و یا لیسانس خود را در زبان انگلیسی گذرانده اید، برخی از موسسات هیچ مدرکی برای تسلط بر زبان انگلیسی نخواهند خواست.

دانشگاه های ایالات متحده بدون آیلتس:
در اینجا لیستی از دانشگاه های بدون آیلتس در ایالات متحده آمریکا وجود دارد که می توانید بدون IELTS در خارج از کشور تحصیل کنید:
 

Universities in USA without IELTS

Alternative Requirements to Study in USA without IELTS

University of Colorado

If the student is a native of an English Speaking Country

Have completed an academic year in USA as a student.

Drexel University

University Preparation Summer Program (UPSP), and

Bridge Program for International Students

University of Arkansas

Intensive English Language Program (IELP)

University of Dayton

Intensive English Language Program (IELP)

California State University

Must have attended secondary schooling or above for three academic years in:

Virgin Islands & Wales, United Kingdom, Trinidad, South Africa, Scotland, Nigeria, New Zealand, Kenya, Jamaica, Ireland, Guyana, Ghana, Canada (except Québec), Botswana, Bermuda, Belize, Barbados, Bahamas, Australia, Antigua

In some cases with same criteria: Norway & Singapore

University of New Orleans

UNO IELP 63+ in LGVR and 70+ in Writing

University of Delaware

ELI (English Language for Internationals)

University of Iowa

Minimum score in IELTS:

Overall bands: 4.5, no less than 4.0 in each module for conditional admission;

After that, compulsory attend IIEP: Iowa International English Program


دوره ESL چیست؟
ESL مخفف انگلیسی به عنوان زبان دوم است، مانند IELP که در بالا ذکر شد، یک دوره زبان انگلیسی برای انگلیسی زبان غیر بومی است. این دوره ها شامل گرامر انگلیسی، واژگان، تلفظ و هجی ها هستند. این دوره ها به دانشجویان در دستیابی به مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز دوره کمک می کند و به عنوان گزینه دیگری برای تحصیل در ایالات متحده و بدون آیلتس کار می کند.

از آنجا که روشهای زیادی برای پذیرش مشروط در دانشگاههای ایالات متحده آمریکا بدون انجام شرایط لازم برای تسلط به زبان انگلیسی وجود دارد، باید بخاطر داشته باشید که معیارهای واجد شرایط بودن دانشگاههای ایالات متحده از دوره به دوره دیگر به دانشگاه تغییر می کند. برخی ممکن است آیلتس بخواهند، برخی دیگر ممکن است که درخواست نکنند. نمرات آیلتس همیشه به روند ویزا شما اضافه می شود زیرا گواه این است که شما اصول زبان انگلیسی را در مورد خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت می دانید.

اما همانطور که اشاره کردیم دریافت پذیرش و همچنین ویزای دانشجویی در آمریکا بدون آیلتس کمی پیچیده است. پیشنهاد می کنیم آیلتس را انتخاب کنید و سپس برای ادامه تحصیل به آمریکا بروید. اگر سخت کار کنید، مطمئن هستیم که به راحتی ازمون عبور می کنید.

آیلتس مورد نیاز دانشگاه های برتر آمریکا برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

قبل از اینکه ما برای تحصیل در ایالات متحده بدون آیلتس به دانشگاه برویم، در اینجا برخی از الزامات معمول برای آیلتس در دانشگاه های ایالات متحده آمده است. برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایالات متحده برای دوره های تمام وقت دارای 6 تا 7.5 باند آیلتس هستند و شرایط مربوط به نمره باند آیلتس برای ایالات متحده با دوره ها و دانشگاه های خاص تغییر می کند. تعداد زیادی دانشگاها  IELTS 6 در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. بعضی از دانشگاه ها دوره هایی با مقادیر کمتر آیلتس با دوره های ESL در ایالات متحده ارائه می دهند که در مورد آنها صحبت کردیم.

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش