چگونه می توانید هزینه های تحصیل خود در آمریکا را محاسبه کنید؟

در حالی که ایالات متحده محبوب ترین مقصد جهان برای دانشجویان بین المللی است، در عین حال از گران ترین گزینه ها است. با این حال، اگرچه هزینه های اصلی تحصیل در ایالات متحده ممکن است دلهره آور باشد، که اغلب شامل یک رشته اعداد پنج رقمی است،مهم است که قبل از تصمیم گیری، همه حقایق مربوط به هزینه های تحصیل در این کشور را بررسی کنید، زیرا ممکن است ارزان تر از آنچه شما در ابتدا فکر می کنید باشد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در گزارش HSBC 2020 ایالات متحده بار دیگر در میان گزینه های برتر والدین برای تحصیل در دانشگاه خارج از کشور برای فرزند خود انتخاب شد - اما همچنین یکی از گرانترین ها نیز است، دانش آموزان در طول دوره تحصیل خود به طور متوسط ​​99417 دلار آمریکا هزینه می کنند.

اما قبل از اینکه امید خود را برای گذراندن سالهای دانشجویی خود به بازی بیس بال، رفتن به محرک رانندگی و به طور کلی نسخه شخصی خود از رویای آمریکایی کنار بگذارید، از هزینه های خود اطمینان حاصل کنید: ممکن است راهی وجود داشته باشد.

هزینه های تحصیل در انواع مختلف دانشگاه های ایالات متحده
در دانشگاه های سطح بالای ایالات متحده (که اکثر آنها غیرانتفاعی خصوصی هستند)، هزینه ها و هزینه های زندگی ممکن است حدود 60،000 دلار در سال باشد، اما تحصیل در ایالات متحده با هزینه بسیار کم نیز ممکن است .

کسانی که به دنبال گزینه ای ارزان تر هستند، شهریه کمتری را در دانشگاه های ایالات متحده در بخش دولتی پیدا می کنند. اینها معمولاً به عنوان سیستم های دانشگاه ایالتی اداره می شوند - مجموعه کالج های یک ایالت که دارای برخی جنبه های اداری هستند در حالی که به عنوان نهادهای جداگانه فعالیت می کنند. دانشگاه های دولتی در ایالات متحده دو نرخ شهریه دارند: یکی برای ساکنان ایالت و دیگری برای بقیه. دسته دوم (گران تر) به طور مساوی برای متقاضیان سایر ایالت های ایالات متحده و سایر کشورها اعمال می شود.

دانشگاههای خصوصی به دلیل این که شهریه برای همه دانشجویان یکسان است، معمولاً بسیار کمتر از دانشگاههای دولتی هستند و از جمعیت دانشجویان متنوعی تر (هم از ایالتهای مختلف و هم از کشورهای مختلف) برخوردارند.

به گفته کالج بورد، شهریه منتشر شده برای 2020/19 در کالج های ایالتی برای ساکنان ایالت به طور متوسط ​​10،230 دلار آمریکا و برای بقیه 26،290 دلار است. در مقایسه با متوسط ​​35830 دلار در کالج های غیرانتفاعی خصوصی. ارزان ترین گزینه از همه، کالج های دو ساله در بخش دولتی است  که هزینه های متوسط ​​برای 2020/19 فقط 3660 دلار است.

مسلماً، شما نمی توانید یک مدرک کامل را در یک کالج دو ساله به پایان برسانید، اما می توانید مدرک کاردانی کسب کنید. این به عنوان نیمه اول لیسانس محسوب می شود، که می تواند با انتقال به دانشگاه برای دو یا سه سال اضافی تکمیل شود.
 

Average fees at US universities, 2020-19

 

Public two-year colleges

Public four-year colleges (in-state fees)

Public four-year colleges (out-of-state fees)

Private non-profit four-year colleges

Tuition and other fees

$3,660

$10,230

 

$26,290

 

$35,830

 

Room and board

$8,660

 

$11,140

 

$11,140

 

$12,680

 

Total (per year)

$12,320

 

$21,370

 

$37,430

 

$48,510

 

 
هنگامی که هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه های زندگی تأمین می شود، کالج بورد بودجه سالانه زیر را برای دانشجویان مقطع کارشناسی در سال 2020/19 برآورد می کند:

17،930 دلار (کالج جامعه)
25،890 دلار (دانشجویان دولتی در یک کالج دولتی چهار ساله)
41،950 دلار (دانشجویان خارج از کشور در یک کالج دولتی چهار ساله)
52،500 دلار (کالج خصوصی غیرانتفاعی چهار ساله)

در حالی که این میانگین ها نمای کاملی از طیف گسترده ای از هزینه های تحصیل در ایالات متحده را ارائه می دهند، لازم به یادآوری است که همچنان تفاوت قابل توجهی در شهریه های دریافت شده توسط هر نوع موسسه وجود دارد. به عنوان مثال، در معتبرترین دانشگاه های دولتی، هزینه ها ممکن است به اندازه هزینه های بخش خصوصی باشد. به عنوان مثال، دانشگاه میشیگان (یکی از بالاترین دانشگاه های دولتی ایالات متحده در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS) هزینه دانشجویان جدید خارج از کشور در پاییز / زمستان 2020/19 را 49350 دلار برآورد می کند، علاوه بر هزینه های اضافی 11،534 دلار برای اتاق و تخته، 1048 دلار برای کتاب و وسایل مطالعه و 2،454 دلار برای وسایل شخصی و متفرقه. این هزینه کل سالانه 64386 دلار، یا 70356 دلار برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.

چه بودجه ای برای تحصیل در ایالات متحده موجود است؟
هنگام ارزیابی هزینه های تحصیل در ایالات متحده، معمولاً می توان بین sticker price - نرخ منتشر شده - و مبلغی که دانشجویان پس از در نظر گرفتن منابع مختلف بودجه و کمک مالی، پرداخت می کنند، تشخیص داد. برخلاف سایر کشورها، به ندرت اتفاق می افتد که دانشجویان آمریکایی مبلغ کامل شهریه را پرداخت کنند. در سال های اخیر، 85 درصد از دانشجویان دوره کارشناسی تمام وقت دانشگاه های چهار ساله در ایالات متحده نوعی کمک مالی دریافت کرده اند، از جمله 83 درصد دانشجویان کالج های دولتی و 89 درصد کالج های غیر انتفاعی خصوصی.

اغلب، معتبرترین دانشگاه های ایالات متحده - با بالاترین sticker price - سخاوتمندترین فرصت های مالی را ارائه می دهند. در MIT، با بالاترین رتبه در دانشگاه های ایالات متحده (و جهان)، 58 درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی کمک مالی دریافت می کنند. در Caltech، تقریبا 60 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی کمک دریافت می کنند، در حالی که 98 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و 99 درصد داوطلبان دکترا از حمایت مالی کامل برخوردار می شوند. سایر دانشگاههای برجسته آمریكا ارقام مشابهی را ذکر می كنند كه دارای شكلی از حمایت از جمله بورس تحصیلی، بورس تحصیلی، كمك هزینه تحصیلی و برنامه های مطالعه كار می باشد.

در حالی که برخی از راه های تأمین بودجه فقط برای شهروندان ایالات متحده آزاد است، همچنین فرصت های کمکی زیادی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. به عنوان مثال، دانشگاه پنسیلوانیا، هر سال تحصیلی بیش از 9 میلیون دلار بودجه ویژه برای دانشجویان مقطع کارشناسی خارج از ایالات متحده، کانادا و مکزیک اختصاص می دهد. طبق داده های جمع آوری شده توسط US News، دانشگاه هاروارد در سال 2019/20 به 594 دانشجوی کارشناسی بین المللی کمک اختصاص داده است، با متوسط ​​کمک هزینه 64459 دلار، در حالی که دانشگاه کلمبیا به طور متوسط ​​66350 دلار به 257 دانشجوی کارشناسی بین المللی اعطا کرده است.

اطلاعات مربوط به بودجه در وب سایت هر دانشگاه ایالات متحده ارائه می شود و دانشجویان معمولاً باید همزمان با ارسال درخواست خود درخواست کمک مالی کنند. تعداد کمی از دانشگاه های نخبه ایالات متحده نیز سیاست های پذیرش "بدون نیاز" را برای همه متقاضیان دارند. این بدان معنی است که سوابق مالی دانشجویان در طی مراحل پذیرش در نظر گرفته نمی شود و دانشگاه متعهد می شود که کمک کافی برای اطمینان از توانایی حضور هر متقاضی موفق را فراهم کند.

چگونه می توانید هزینه های تحصیل خود در آمریکا را محاسبه کنید؟
در سالهای اخیر، محاسبه هزینه دانشجویان برای تحصیل در ایالات متحده برای دانشجویان ساده تر شده است. اکنون همه دانشگاه های ایالات متحده از نظر قانونی ملزم به درج هزینه و کمک حساب مالی در وب سایت های خود هستند، به دانشجویان این امکان را می دهد که در مورد هزینه تحصیل دوره مورد نظر خود و دریافت چه کمک هایی تصور کنند. که همچنین جزئیات دانشگاه های ایالات متحده با بالاترین و کمترین شهریه و هزینه های خالص را ارائه می دهد.

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
6 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش