7 شغل مورد نیاز و پردرآمد در دبی

در مدت زمان نسبتاً کوتاهی، دبی خود را به عنوان یکی از برجسته ترین شهرهای جهان ثبت کرده است. این شهر به دلیل معماری برجسته مدرن، اقامتگاه های مجلل، غذاهای عالی و بهشت ​​خریداران از بازارهای سنتی گرفته تا مراکز خرید با مد بالا، به یک مقصد مشهور سفر تبدیل شده است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

 دبی به عنوان یک مرکز تجاری بین المللی با سرعت در حال گسترش، هجوم مداوم افراد جاه طلب و شرکت های بزرگ را نیز به خود جلب کرده است که به دنبال سرمایه گذاری در بازارها و فرصت های جدید هستند. از آنجا که این مقاله را می خوانید، حدس می زنیم شما ممکن است به فکر مهاجرت به امارات نیز باشید. یکی از نکات اساسی برای کار در خارج از کشور، داشتن شغل قبل از مهاجرت است. این امر به ویژه در دبی لازم است، جایی که یک کارفرمای حامی مالی برای گرفتن ویزای اقامت و اجازه کار شما ضروری است. برای اینکه این حرکت را ارزشمند کنید، می خواهید شغلی پیدا کنید که علاوه بر مهارت شما مناسب باشد و تجربه ارزشمندی برای حرفه شما ایجاد کند بلکه به شما پاداش مالی نیز می دهد.

به همین منظور، لیستی از پردرآمدترین مشاغل در دبی را گردآوری کرده ایم. این باید به شما ایده دهد که کدام صنایع پردرآمدترین هستند و همچنین اینکه آیا ترکیبی از آموزش و مهارت شما به شما کمک می کند تا یکی از بهترین موقعیت ها را تأمین کنید.

7. حسابدار
حقوق متوسط: 60،900 AED (16،600 دلار) اگرچه درآمد نفت به رشد و گسترش دبی کمک کرد، امروز اقتصاد امارات بیشتر به صنایعی مانند گردشگری، هواپیمایی و املاک و مستغلات متکی است. مشاغل مختلف در همه بخش ها برای مدیریت امور مالی خود به شخصی احتیاج دارند، بنابراین مشاغل حسابداری فراوان است. کسانی که تصمیم می گیرند حسابدار شوند نه تنها باید در ریاضیات مقدماتی خوب باشند. آنها باید با انواع نرم افزارهای گسترده و پایگاه داده باهوش باشند. همچنین می توان از حسابدار مدرن برای انجام تجزیه و تحلیل پیچیده مالی فراخوانی کرد، بنابراین داشتن مغز تحلیلی با قابلیت حل مسئله و تفکر انتقادی نیز ضروری است. فقط توجه داشته باشید که لزوماً دبی مکانی برای شروع حرفه حسابداری شما نیست. رقابت شدید است و بسیاری از شرکت ها در دبی استخدام حسابداران رسمی یا معتبر با حداقل چند سال تجربه را ترجیح می دهند. کسانی که دارای تجربه و اعتبار بیشتری هستند، بالاترین حقوق را دریافت می کنند، البته با داشتن یک نقش حسابدار مدیریت، بالقوه دو تا چهار برابر درآمد ماهانه بیشتری نسبت به موقعیت حسابداری تعمیم یافته دارند.

6. مهندس مکانیک
متوسط ​​حقوق: 79،300 AED (21،600 دلار)
همانطور که از لیست ما مشاهده خواهید کرد، مهندسی یکی از پردرآمدترین گزینه های شغلی در دبی است.  بدیهی است که صنایع اتومبیلرانی و هواپیمایی این شهر فرصت بزرگی را برای گزینه های شغلی فراهم می کنند، اما این همه ماجرا نیست. مهندسان مکانیک همچنین در بسیاری از جنبه های ساخت و ساز ساختمان از جمله سیستم های گرمایشی و هوا، ژنراتورهای الکتریکی و آسانسورها نقش دارند. جدا از رونق ساخت و ساز در حال انجام دبی، شما همچنین می توانید در صنعت پزشکی، طراحی دستگاه ها و تجهیزات پزشکی کار کنید. شما به یک مدرک لیسانس در مهندسی مکانیک نیاز خواهید داشت و بسیاری از دانشجویان برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد نیز ادامه می دهند. 

5. مهندس برق
میانگین حقوق و دستمزد: 85000 AED (23100 دلار) مهندسان برق اغلب در کنار هم با مهندسان مکانیک کار می کنند و اجزای الکتریکی را که به ماشین هایی که همکارانشان طراحی کرده اند نیرو می دهند، طراحی می کنند. جدا از اجزای مهندسی در زمینه های خودرو، هواپیمایی و پزشکی، مهندسان برق ممکن است در زمینه طراحی، پیاده سازی و بازرسی محصولات سیستم های مخابراتی و ناوبری نیز فعالیت کنند. مشاغل پردرآمد در دبی نیاز به مدرک لیسانس مهندسی برق یا یک رشته مهندسی نزدیک دارند. برنامه های تحصیلات تکمیلی برای کسانی که می خواهند مهندس برق شوند در بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان از جمله موسسه فناوری ماساچوست در ایالات متحده، ETH زوریخ در سوئیس و به طور محلی، دانشگاه دبی در دسترس است.

4. مهندس عمران
میانگین حقوق و دستمزد: 88000 AED (24000 دلار) دبی یک شهر بزرگ و مدرن است که در وسط بیابانی ساخته شده است، شاهکاری از طراحی، معماری و مهندسی است که دارای بلندترین ساختمان در جهان است، یکی از بزرگترین مراکز خرید در جهان و جزایر ساخته بشر که فضانوردان می توانند از فضا ببینند. مهندسین عمران، که وظیفه تعیین تأثیرات زیست محیطی، یکپارچگی ساختاری و ایمنی زیرساخت های یک شهر را بر عهده دارند، بخش بزرگی از توسعه دبی بوده اند.

مهندسین عمران حداقل به مدرک کارشناسی مهندسی عمران نیاز دارند، اما کارشناسی ارشد اغلب ترجیح داده می شود. مهندس عمران شدن نیاز به تعهد زیادی به مطالعات، آموزش عملی و تجربه دارد. جدا از مهارت های فنی، کارفرمایان در دبی از شما می خواهند که با قوانین محلی و مقررات ساختمان آشنا شوید. برخی ممکن است درخواست عضویت در انجمن مهندسان - امارات متحده عربی را داشته باشند.

3. مهندس پروژه
میانگین حقوق: 121،900 AED (33200 دلار) مهندسان پروژه می توانند در رشته های مختلف مهندسی سابقه داشته باشند، از جمله سه رشته ای كه ما در اینجا آورده ایم. اگرچه این یک نقش نظارتی است، شما فقط بودجه ها را تصویب نمی کنید و تیم های کاری را در مشاغل اصلی ساخت، طراحی یا تولید هماهنگ نمی کنید. همچنین برای بازرسی از تمام جنبه های پروژه و ایجاد راه حل برای هر مشکلی، به مهارت کافی نیاز خواهید داشت.

داشتن مدرک در یک رشته مهندسی مرتبط و کمی تجربه معمولاً برای شغل مهندسی پروژه مورد نیاز است. از آنجا که شما همچنین به عنوان رئیس همکاری خواهید کرد با چندین بخش مختلف همکاری خواهید کرد، مهارت های مناسب بین فردی و رهبری قوی ضروری است. یک بار دیگر، مهارت در زبان های دیگر نیز مفید است و ممکن است برای برخی از مشاغل مورد نیاز باشد.

2. مدیر توسعه تجارت
متوسط ​​حقوق: 185،400 درهم (50،500 دلار)
یک مدیر توسعه کسب و کار مسئول گسترش مشخصات شرکت و لیست مشتری است. شما تیم های فروش و بازاریابی را هدایت خواهید کرد اما همچنین در یافتن و تسهیل روابط تجاری جدید و همچنین حفظ و یا بهبود ارتباطات موجود پیشگام خواهید بود. مدیران توسعه تجارت باید در هنرهای اقناع و مذاکره مهارت فوق العاده ای داشته باشند. ورود به کشور دیگر کار ساده ای نیست، بنابراین کارفرمایان تمایل دارند کسی را بخواهند که قبلاً ارتباط و تجربه کار در دبی یا جاهای دیگر منطقه را داشته باشد. همچنین در بسیاری از مشاغل باید به زبان انگلیسی و عربی تسلط داشته باشید. در برخی از کشورها، شما ممکن است از طریق سالها تجربه در فروش یا بازاریابی، به سمت مدیر توسعه کار کرده باشید. بسته به صنعت و اندازه شرکت، با این وجود، کارفرمایان دبی به طور مکرر از داوطلبان دارای لیسانس در تجارت، بازاریابی یا یک رشته مرتبط درخواست می کنند. برخی حتی برای این نقش چالش برانگیز به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارند.

1. مدیر عملیات
میانگین حقوق و دستمزد: 210،800 AED (57،400 دلار) همانطور که احتمالاً از لیست ما مشاهده کرده اید، پردرآمدترین مشاغل در دبی مشاغل با بیشترین مسئولیت هستند. مدیران عملیات اطمینان حاصل می کنند که همه کارها در شرکت برای اوج بهره وری و سود کار می کنند. آنها ممکن است بر کارکنان، گردش کار، عملیات تولید و بودجه های بخش نظارت کنند. بسته به مشاغل، شما ممکن است در یک زمینه تخصص داشته باشید، به عنوان مثال تمام پرسنل، آموزش، مسائل حقوقی و کارآیی را برای HR مدیریت کنید. در هر بخش یا بخشی که کار می کنید، به مهارت های عالی سازمانی، ارتباطی و مدیریت زمان نیاز خواهید داشت.

در حالی که برخی از پست های مدیر عملیات در دبی نیاز به مدرک لیسانس در یک تجارت یا زمینه مرتبط دارند، بیشتر شرکت ها بیشتر به تجربه شما در صنعت خود علاقه مند هستند. هنگام نوشتن CV اجرایی خود، می خواهید بر سابقه کار مرتبط خود و دستاوردهای خود در ساده سازی و بهبود آن عملیات تأکید کنید.


➕ بیشتر بخوانید:
10 شغل پردرآمد جهان در سال 2021/2022
10 شغل با تقاضای بالا در کانادا برای سال 2021
اعلام لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان2021

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش