دریافت ویزای تحصیلی کانادا چقدر زمان می برد ؟

تحصیل در کانادا دارای مزایای بسیاری می باشد. شما فرصت زندگی در کشوری را پیدا میکنید که در آن زبان انگلیسی و زبان فرانسه به عنوان زبان اصلی بوده و امکان آموختن هر دو زبان را در مدت زندگی در این کشور دارید. دانشگاه های کانادا دارای کیفیت جهانی می باشند، دانشجویان بین الملل در کانادا امکان دریافت ویزای کار پس از پایان تحصیل را در این کشور خواهند داشت. 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

برای تحصیل در کانادا باید مراحلی را طی نمایید که اگر کارهای شما به درستی انجام گردد در نهایت ویزای تحصیلی کانادا را اخذ خواهید کرد. مراحل دریافت ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می شود :

◾️ثبت نام در یکی از دانشگاه های کانادا برای دریافت پذیرش تحصیلی
◾️پس از دریافت پذیرش تحصیلی می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید
◾️مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کانادا را آماده کنید
◾️ارائه مدرک زبان تافل، آیلتس یا دولینگو
◾️شرکت در مصاحبه و انجام کارهای انگشت نگاری یا بیومتریک

پاسخ به این سوال که ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه بستگی به زمانی دارد که پذیرش تحصیلی شما توسط موسسه آموزشی صادر می گردد. زیرا درخواست ویزای تحصیلی بدون مجوز تحصیل انجام نخواهد شد. در صورتی که درخواست اجازه تحصیلی شما تایید شود تقریبا 90 روز زمان خواهد برد تا ویزا برای شما صادر گردد.

هزینه های تحصیل در کانادا شامل موارد مختلفی می شود. در اولین گام هزینه های مربوط به دریافت ویزا است. هزینه ها شامل 150 دلار کانادا است که معادل 114 دلار آمریکا می شود. این هزینه شامل هزینه مصاحبه و بیومتریک است و شما برای پذیرش تحصیلی باید با توجه به موسسه ای که انتخاب کرده اید هزینه ای جداگانه پرداخت نمایید.

به طور مثال قیمت ویزای تحصیلی با ویزای کاری  قطعا متفاوت است و همین طور شرایط اخذ ویزای کانادا نیز با یکدیگر متفاوت است. کلا یکی از هزینه هایی که بایستی برای مهاجرت به کانادا پرداخت کنید، قیمت ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

برای تحصیل در کانادا، شما باید به افسران ویزای کانادا اثبات کنید که از پس تمامی هزینه‌های تحصیل، اقامت و هزینه های روزانه برمی‌آیید. در کنار این‌ها، شما باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید. سعی در ارائه مدارک دروغین و غیرواقعی برای ویزای تحصیلی کانادا نداشته باشید. چرا که شما ویزای تحصیلی کانادا را می‌گیرید اما برای تحصیل و اقامت در کانادا دچار مشکل می‌شوید. در صورتی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید، کاملا صادقانه اقدام کنید.
 

➕ بیشتر بخوانید:


هزینه زندگی در کانادا
تسهیلات جدید برای دانشجویان بین المللی کانادا
کدام مشاغل در کانادا بیشترین نیروی انسانی را می‌طلبدپذیرش و یا فاند به منزله اخذ ویزا نیست. ممکن است از مدرسه و یا دانشگاهی در کانادا پذیرش شده باشید اما به شما ویزا اعطا نشود.
 
هزینه ویزای تحصیلی کانادا
شرایط اخذ ویزا برگه پذیرش از مدرسه، دانشگاه و یا کالج – تمکن مالی
حداقل میزان تمکن مالی ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای هر نفر (با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر)
گردش حساب مورد نیاز ۴ ماه اخیر
هزینه اخذ ویزا ۲۳۵ دلار
هزینه گرفتن وقت سفارت رایگان
نحوه اقدام برای اخذ ویزا آنلاین – دستی
ورود با این ویزا به کشورهای انگلیس (به صورت ترانزیت) – مراکش – کوبا – دومینیکن – مکزیک – پاناما
نحوه تعیین وقت سفارت از طریق VFSGlobal
مدت زمان تعیین وقت سفارت ۱ تا ۷ روز کاری
زمان اعتبار ویزا بسته به رشته انتخابی (در بعضی از موارد می‌توانید اقامت دائم بگیرید)
مصاحبه اخذ ویزا ندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارت عکس پاسپورت + برگه انگشت نگاری
تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه (مدارک تحصیلی باید به تائیدیه دادگستری و امورخارجه برسند)
زبان ترجمه مدارک انگلیسی
مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا ۴۰ روز پس از انگشت نگاری
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۲۷% از ۱۰۰ هزار درخواست در سال ۲۰۱۸
رایج ترین دلایل ریجکتی عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان – عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت – مشخص نبودن هدف سفر به کانادا
امکان اعتراض در صورت ریجکتی دارد
رفع ریجکتی ندارد
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) انفرادی
محل انگشت نگاری دفتر کارگزاری VFSGlobal در ترکیه – گرجستان – ارمنستان – آذربایجان و دیگر کشورها
ساعات و روزهای کاری سفارت‌خانه یکشنبه تا پنجشنبه از ساعات ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰


میانگین هزینه ماهانه زندگی در کانادا برای دانشجویان خارجی شامل مواد غذایی و سایر هزینه های روزانه بدون در نظر گرفتن هزینه اقامت بین 600 تا 800 دلار کانادا می باشد. برای مثال هزینه یک وعده صبحانه یا شام در رستوران در حدود 10 تا 15 دلار کانادا برای هر نفر می شود.

بخش زیادی از هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا را هزینه اقامت دانشجویان در بر می گیرد. به طور میانگین هزینه ماهیانه اقامت یک دانشجو در کانادا مبلغی معادل 600 دلار کانادا می باشد. در مقایسه با سایر شهر های بزرگ مانند نیویورک و لندن، شهر های کانادا مانند مونترال و تورنتو بسیار مقرون به صرفه تر هستند. دانشجویان معمولا برای هر ماه مبلغی بین 675 تا 875 دلار کانادا را برای اقامت باید پرداخت نمایند.

ضروری ترین هزینه هر دانشجوی مهاجری در کانادا شهریه دانشگاه می باشد. شهریه دانشگاه با توجه به نوع رشته متفاوت خواهد بود. در ادامه شهریه برخی دانشگاه های کانادا را می توانید مشاهده نمایید.

مهمترین چالش متقاضیان تحصیل در کانادا ریجکت شدن درخواست ویزای آنها می باشد. بسیاری از افراد به هنگام ارسال درخواست ویزا این طور فکر میکنند که دارای شرایط لازم برای ویزا هستند، اما حتی اگر شما دارای شرایط علمی کافی هم باشید ممکن است به دلایلی ویزای شما رد شود. شما حداقل باید برای سال اول تحصیل بودجه کافی ارائه نمایید. در صورتی که افسر مهاجرت شما را در تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا ناتوان تشخیص دهد، ویزای شما رد خواهد شد. به همین خاطر لازم است تا از قبل نسبت به هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا اطلاعات کافی را بدست آورید.

ارائه برنامه مناسب می تواند کمک زیادی به تایید ویزای شما بکند. در صورتی که برنامه شما برای مهاجرت با سابقه تحصیلی و کاری شما مطابقت نداشته باشد، افسر مهاجرت پرونده شما را رد خواهد کرد. در هنگام درخواست پذیرش تحصیلی نسبت به اعتبار موسسه مورد نظر تحقیق کافی را انجام دهید تا در زمان صدور ویزا با مشکل بر نخورید. برای دانشجویان ایرانی لازم است که با شرکت در آزمون تافل یا آیلتس و کسب نمرات کافی مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهند، ناتوانی در زبان باعث رد شدن ویزای شما خواهد شد. اگر از آخرین سفر خاجی شما مدت زیادی گذشته باشد و توضیح کافی برای آن نداشته باشید و یا اسناد هویتی شما ناقص باشد به احتمال زیاد دلیلی می خواهد تا افسر مهاجرت تقاضای شما رد نماید. یکی دیگر از مهمترین دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا عدم ارائه مدارک کافی برای بازگشت به وطن می باشد. متقاضی باید نشان دهد که خانواده ای دارد که به خاطر آنها به وطن بازخواهد گشت همچنین موقعیتی کاری در ایران وجود دارد که در پایان دوره تحصیل به این موقعیت کاری باز خواهد گشت.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
3 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
3 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
4 ماه پیش