مروری بر امکان دریافت ویزای کاری آمریکا

 ایالات متحده به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، همواره مقصد مهاجرتی محبوبی برای متقاضیان مهاجرت، با توجه به حقوق بالا و محیط کاری آن محسوب شده و در این راستا دولت ایالات متحده سالانه میلیون‌ها درخواست ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی به این کشور را پردازش می‌کند. 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

متقاضیان واجد شرایط اخذ ویزای کار آمریکا
متقاضیان کار در ایالات متحده، باید واجد یکی از شرایط زیر باشند:
1. دارای کارت اقامت دائم یا همان گرین کارت باشند؛
2. دارای ورک پرمیت باشند؛
3. دارای ویزای مربوط به اشتغال باشند که به متقاضی امکان کار کردن برای  یک کارفرمای خاص را می‌دهد.

شرایط اخذ ویزای کار آمریکا
1. تاییدیه کارگری از طرف وزارت کار (DOL) صادر شود.‌ در واقع کارفرمای متقاضی باید قبل از ارسال پرونده به USCIS یا همان اداره خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا، به نمایندگی از طرف کارگر خارجی، درخواست مجوز از اداره کار نموده و اثبات نماید که او نمی‌تواند این موقعیت شغلی را با کارمندان آمریکایی پر کند و در عین حال، اعطای این شغل به کارگر خارجی، تاثیر منفی روی فرصت‌های شغلی شهروندان آمریکایی نخواهد گذاشت؛ 

2.کارفرمای متقاضی بعد از اخذ تاییدیه اداره کار، جهت درخواست صدور ویزای کاری ایالات متحده، پرونده کارگر غیر مهاجر خود را به USCIS یا همان اداره خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا ارسال کند.

ویزای کاری H1B 
ویزای H1B، معمول‌ترین ویزا برای درخواست انجام کار در ایالات متحده آمریکا است  و از جمله مزایای اصلی آن، این است که این ویزا، یک ویزای با هدف دوگانه است؛ به این معنا که متقاضی می‌تواند براساس آن برای دریافت گرین کارت نیز اقدام نماید تا به یک فرد با اقامت دائم و قانونی ایالات متحده تبدیل شود. مراحل صدور این ویزا عبارتند از:

 1. متقاضی باید ابتدا یک شغل با حمایت مالی مناسب و واجد شرایط در یک شرکت آمریکایی را تحصیل کند؛ 

2. شرکت مورد نظر در ایالات متحده، برای دریافت ویزای H1B یا همان نیروی کار متخصص آمریکا، با دفتر مهاجرت ایالات متحده آمریکا مکاتبه کند تا اقدامات اداری لازم را جهت صدور ویزا انجام دهد.

متقاضی به منظور واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای H1B، باید در یک شغل خاص فعالیت کنید. مشاغل و حرفه‌های خاص و اصلی برای دریافت ویزای H1B معمولا شامل رشته‌های‌ فناوری اطلاعات(IT)، رایانه، مالی، حسابداری، بانکداری، بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی (PR)، فروش، استخدام، مهندسی در تمامی شاخه‌ها، آموزش، مراقبت بهداشتی و پزشکی، حقوق، شبکه، مخابرات، کسب و کار، مدیریت و مهمانداری می‌باشد.

ویزای H1B معمولا تا 6 سال معتبر است و به همسر متقاضی و فرزندان زیر 21 سال اجازه می‌دهد که همراه او باشند و با داشتن یک ویزای 4H در ایالات متحده آمریکا زندگی کنند. ویزای وابستگان که 4H می‌باشد به همسر و فرزندان متقاضی اجازه نمی‌دهد که در آمریکا کار کنند مگر اینکه آنها ویزای H1B خود را دریافت کنند. 

برای دریافت ویزای H1B  باید متقاضی واجد شرایط زیر باشد:
1.مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا یک مدرک با درجه معادل آن از کشور خودش؛
2. دارابودن 12 سال تجربه کاری؛
3. ترکیبی از آموزش و بیشتر تجربه کاری

➕ بیشتر بخوانید:

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
3 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
3 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
4 ماه پیش