ایجاد بیش از ۶۰۰ کد رشته محل جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت:کد رشته محل برخی رشته ها که بازار کار و تقاضایی نداشتند صفر شده و به جای آن رشته های جدیدتری تعریف شد به طوری که طی دو سال بالای ۶۰۰ کد رشته محل جدید ایجاد شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

ابراهیم صالحی عمران درگفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای طرح ساماندهی در دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای ملزم است آموزشی را ارائه دهد که منتهی به نیاز جامعه و بازار کار شود در این راستا بسیاری از سرفصل‌های دروس دانشگاهی را تغییر داده و اکنون سرفصل‌های ارائه شده مطابق با نیاز روز جامعه است.

وی ادامه داد: در تعیین سرفصل‌ها نیز دانشگاه فنی و حرفه ای، صنعت و آموزش و پرورش با همکاری هم سرفصل‌ها را تعیین کرده اند و اکنون بیش از یکسال است که دانشجویان دانشگاه با سرفصل‌های جدید وارد دانشگاه می‌شوند.

بیشتر بخوانید:
شکایت درباره شرط زبان خارجی در پذیرش دانشجوی دکتری
زنگ خطر آموزش عالی با ۱.۵ میلیون صندلی بدون متقاضی

تقویم آموزشی نیمسال دوم دانشگاه علم و صنعت اعلام شد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: کد رشته محل برخی رشته‌ها که بازار کار و تقاضایی نداشتند نیز صفر شده و به جای آن رشته‌های جدیدتری تعریف شد به طوری که طی دو سال گذشته بالای ۶۰۰ کد رشته محل جدید ایجاد شده است.

وی افزود: این کد رشته‌ها به بازار کار نزدیک تر است و این ها بخشی از کارهایی است که دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای طرح ساماندهی دانشگاه انجام داده است.
 

1 دیدگاه

  • محمود
    1399-10-21 23:49:42
    سلام و احترام یکی از راههای نزدیک کردن فارغ التحصیلان به بازار کار تشکیل دفاتر کار افرینی در هر مرکز است و در این بخش از نیروهایی استفاده شود که با بازار کار در ارتباط هساند

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
3 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
3 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
4 ماه پیش