میزان ساعت دروس عملی و تئوری دانشگاه فنی وحرفه ای تغییر کرد

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه وزن بیشتری به ساعت های دروس عملی دانشجویان اختصاص داده شد گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد ساعت دروس دانشگاه در برنامه جدید عملی است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای ملزم است آموزشی را ارائه دهد که منتهی به نیاز جامعه و بازار کار شود در این راستا بسیاری از سرفصل های دروس دانشگاهی را تغییر داده و اکنون سرفصل های ارائه شده مطابق با نیاز روز جامعه است.

وی ادامه داد: در تعیین سرفصل ها نیز دانشگاه فنی و حرفه ای، صنعت  و آموزش و پرورش با همکاری هم سرفصل ها را تعیین کرده اند و اکنون بیش از یکسال است که دانشجویان دانشگاه با سرفصل های جدید وارد دانشگاه می شوند.

بیشتر بخوانید:
نحوه احتساب نمره آزمون دستیاری اعلام شد
شرایط جذب پژوهشگر در دوره های پسادکتری چیست؟
زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص شد


رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: درکنار این موضوع ما سعی کرده ایم وزن بیشتری به ساعت های دروس عملی دانشجویان اختصاص دهیم، ۶۰ تا ۷۰  درصد ساعت دروس دانشگاه در برنامه جدید عملی است. ضمن اینکه توجه خاصی به تجهیزات، ارتقای خوابگاه ها و آزمایشگاه ها شده است و در سال جاری ۲۱۰ میلیارد تومان به تامین تجهیزات اختصاص داده شده و در مقایسه سال قبل رشد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: کد رشته محل برخی رشته ها که بازار کار و تقاضایی نداشتند نیز صفر شده و به جای آن رشته های جدیدتری تعریف شد طی دو سال گذشته بالای ۶۰۰ کد رشته محل جدید ایجاد شده است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش