بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای در لایحه ۱۴۰۰ ناعادلانه است

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: بودجه این دانشگاه در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مقایسه با دانشگاه های نظری و حتی دوره های کاردانی علوم پزشکی ناعادلانه است و خواستار اصلاح آن هستیم.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر در باره وضعیت بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: بودجه دانشگاه در لایحه مذکور ۴۸ درصد نسبت به سال ۹۹ رشد داشته است.

وی ادامه داد: سایر دانشگاه ها نیز در همین تعداد افزایش داشته اند، بنابراین در لایحه بودجه برای آموزش عالی مهارتی افزایش قابل توجهی نسبت به سایر دانشگاه ها دیده نشده است این در حالی است که ما اصرار داریم آموزش عالی مهارتی ویژه دیده شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: مشکلی که دانشگاه فنی و حرفه ای داشته و هنوز هم دارد این است که پایه بودجه ای دانشگاه ضعیف است یعنی دوره های کاردانی و کارشناسی با توجه به تعداد دانشجویانی که دارند، هزینه سرانه ای که به آنها تعلق می گیرد ۵ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان است این درحالی است که در دانشگاه های نظری ۱۰ تا ۱۱ میلیون سرانه هر دانشجو است.

بیشتر بخوانید:
پژوهشگران پسادکتری در اولویت استخدام در دانشگاه‌ها
بودجه دانشگاه ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰ بازنگری می‌شود
نگرانی از معیشت اعضای هیات علمی/انتقاد از بی‌مهری به علم و پژوهش


وی ادامه داد: اگر بخواهیم سرانه دانشجویان فنی و حرفه ای را با دانشجویان پزشکی که کارشان شبیه فنی و حرفه ای است، مقایسه کنیم وضعیت بسیار بدتر است چون برای تربیت هر تکنسین در علوم پزشکی به هر دانشجو ۲۹ تا ۳۰ میلیون تومان سرانه اختصاص می دهند.

صالحی عمران افزود: بنابراین این بودجه پاسخگوی هزینه های جاری و روزانه دانشگاه را نخواهد داد و نه تنها هزینه های جاری را پاسخگو نخواهد بود حتی نمی توان با این بودجه برای ارتقاء کیفیت دانشگاه برنامه ریزی کرد.

وی تصریح کرد: بنابراین بودجه اختصاص داده شده به دانشگاه فنی و حرفه ای در مقایسه با دانشگاه های نظری و حتی دوره های کاردانی علوم پزشکی ناعادلانه است و تقاضا داریم بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای در لایحه بودجه اصلاح شود.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش