آئین نامه ارتقای دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حال تغییر است

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت مقالات پژوهشی در این دانشگاه، اظهار کرد: به علت اینکه بیشتر دروس دانشگاه فنی و حرفه‌ای عملی هستند تمرکز ما روی مقالات پژوهشی نیست.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

ابراهیم صالحی عمران افزود: تجاری سازی آموزش، دانشجو پروری، افزایش مهارت، ثبت شرکت‌هایی که منجر به اشتغال می‌شوند، حضور استادان در صنعت، ابداعات، اختراعات، فناوری‌ها و نوآوری‌های متوسط و کوچک از اهداف دانشگاه فنی و حرفه است.

صالحی عمران تصریح کرد: آئین نامه ارتقای دانشگاه فنی و حرفه‌ای بر اساس شاخص‌های مبتنی بر اهداف و فلسفه آموزش‌های مهارتی در حال تغییر است و قصد داریم تا مهارت دانشجویان را در حوزه کاری افزایش دهیم.

او با بیان اینکه وجه آموزش در دانشگاه فنی و حرفه‌ای محکم‌تر است، تاکید کرد: فعالیت‌های پژوهشی کمک زیادی به انتقال مهارت به دانشجویان می‌کند و  پژوهش را باید با رویکرد فنی و حرفه‌ای دید. مشاغل فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه پژوهش برای ما حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید:
احتمال تعویق آزمون‌های پرجمعیت همانند استخدامی قوت گرفت
مهمترین تغییرات رشته گرایش‌های کنکور ارشد ۱۴۰۰ اعلام شد


رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای درباره ارتباط دانشگاه با صنعت، گفت: یکی از ویژگی‌های جذب اعضای هیئت علمی یا استادان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای این است که حتما قبل از ورود به دانشگاه حدود یک سال در صنعت فعالیت داشته باشند و در این خصوص سابقه عملیاتی یا کارگاهی داشته باشند تا بتوانند دانشجویان را به صورت مهارتی آموزش دهند.

صالحی عمران با بیان اینکه یکی از راه‌های علمی برای ارتباط دانشگاه با اعضای هیئت علمی حضور متخصصان و مربیان در صنعت است، تاکید کرد: ارتباط دو سویه دانشگاه‌ها با صنعت امری لازم و ضروری در جهت توسعه و پیشرفت آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی مرتبط با رشته تحصیلی به بازار کار است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش