جدیدترین آمار جذب امریه در مراکز آموزشی و پژوهشی کشور اعلام شد

به گزارش ویکی گرام، تفاهم نامه همکاری مشترک دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با ستاد کل نیروهای مسلح با اهداف ارتقا توانمندی‌های مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای مشمولین دانش آموخته دانشگاهی، بهره مندی از دانش آموختگان دارای مهارت به عنوان کارکنان وظیفه مأمور در مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری اواخر سال ۹۶ به امضا رسید.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

بر اساس تفاهم‌نامه فوق، مرداد ماه ۹۸ طرح بکارگیری تعدادی از مشمولین بصورت کارکنان وظیفه مأمور مورد تأیید قرار گرفت و بهره‌برداری از ظرفیت‌های آن آغاز شد و مقرر شد وزارت علوم، مشمولانی که دارای شرایط لازم هستند در دانشگاه های بزرگ و کوچک، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری به کار گرفته می شوند.

همکاری در مستند سازی و تدوین برنامه های اصلی و راهبردی دانشگاه و یا پژوهشگاه در راستای رفع مشکلات و چالش های استانی و منطقه ای، همکاری در توسعه ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت، مشارکت در ساماندهی و پایش قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت از جمله وظایف این افراد به شمار می رود.

بیشتر بخوانید:
شرط پذیرش دانشجو بدون آزمون دانشگاه‌ها اعلام شد
امکان ثبت نام جاماندگان آزمون دکتری 1400 فراهم شد

امکان استعلام الکترونیکی ‏مدارک دانش‌آموختگان خارج از کشور فراهم شد

همچنین انجام امور آزمایشگاهی محوله از سوی دانشگاه با نظارت یک عضو هیات علمی، همکاری در اجرای طرح های پژوهشی مصوب موسسه تحت نظارت عضو هیات علمی و همکاری در شناسایی و دسته بندی فناوری های قابل تجاری سازی دانشگاه و ترویج مناسب آن از دیگر وظایف امریه های ارتباط با صنعت هستند.

براساس توافق با ستاد کل نیروهای مسلح، هر ۲ ماه یک گروه، پس از طی یک دوره ۲ ماهه آموزشی به دانشگاه های محل خدمت خود اعزام می شوند.

استفاده مناسب از امریه های ارتباط با صنعت می تواند به توسعه فعالیت ها و همکاری مشترک با جامعه و صنعت کمک کرده و همچنین عملکرد قابل قبول آن ها موجب گسترش این طرح خواهد بود.

براساس جدیدترین آمار جذب در سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹، دانشگاه های معین ۳۱ امریه، دانشگاه های بزرگ ۸ امریه، پژوهشگاه ها ۱۱ امریه، دیگر دانشگاه ها ۶۱ امریه و پارک های علم و فناوری ۲۷ امریه جذب کرده اند که در مجموع تاکنون ۱۳۲ امریه در موسسات آموزش عالی جذب شده اند.

همچنین از سال قبل تاکنون ۲۸ دانشگاه معین، ۸ دانشگاه بزرگ، ۴ پژوهشگاه و ۱۸ پارک علم و فناوری اقدام به جذب امریه ها کرده اند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش