شرایط جدید اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی اعلام شد

به گزارش ویکی گرام، مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت خوابگاه‌ها و سلف سرویس های دانشگاه ها در محدودیت های شدید کرونایی در کشور اظهار کرد: در ابتدای نیمسال تحصیلی جاری ظرفیت خوابگاه ها را به شکل حداقلی مشخص کرده ایم که دانشگاه ها سعی کردند همان حداقل را هم استفاده نکنند. 

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

وی ادامه داد: دانشگاه ها در صدد بودند با قبول دانشجویان کمتر در خوابگاه ها فاصله مناسب حفظ و خطرات موجود کاهش پیدا کند. این خوابگاه ها عمدتا برای دانشجویان با واحدهای عملی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در حال کار روی پایان نامه و تز دکتری خود هستند در نظر گرفته شده است. 

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: اما با توجه به طرح جدید محدودیت های کرونایی وزارت بهداشت و ستاد کرونا و بخشنامه وزیر علوم به دانشگاه ها مقرر شد که فقط برای دانشجویانی که در پروژه هایی آنها اضطرار وجود دارد و یا احیانا مشکلاتی برای دانشجو به وجود می آید اگر نمونه های آزمایشگاهی خود را رها کند و در روند پروژه دانشگاهی با وقفه دو هفته ای خلل ایجاد شود، خوابگاه در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید:
اعلام زمان پایان کلاس‌های دانشجویان و زمان آغاز امتحانات
توضیح سازمان سنجش درخصوص دو برابر شدن هزینه ثبت‌نام کنکور دکتری 1400

وی با اشاره به اینکه دانشجویان در آستانه فارغ التحصیلی نیز شامل این حضور می‌شوند، گفت: دانشجویان کارشناسی ارشدی که در آستانه فارغ التحصیلی و داوطلب کنکور دکتری هستند، نباید در روند فارغ التحصیلی آنها خللی ایجاد شود. اسکان در خوابگاه شامل حال این دانشجویان می شود، مشروط بر اینکه به حضور دانشجو در خوابگاه نیاز باشد. 

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: خود دانشگاه‌ها مسئول جمع بندی و تصمیم گیری برای اسکان این دانشجویان هستند و مابقی فعالیت‌ها غیر حضوری است. بعد از اتمام محدودیت‌های کرونایی در ارائه خوابگاه به تصمیمات اولیه استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی خوابگاه برمی‌گردیم.  

معاون وزیر علوم گفت: بعد از اتمام محدودیت ها دانشجویانی که کلاس عملی دارند و در شرایط اضطرار نیستند هم می‌توانند در خوابگاه ها اسکان داشته باشند. 

غذای بسته‌بندی‌شده در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد

صدیقی درباره وضعیت سرو غذا برای این دانشجویان  بیان کرد: غذا نیز به صورت بسته بندی شده در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. 

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
2 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
3 ماه پیش