ابلاغ بخشنامه تسهیل ثبت وام های دانشجویی به روسای دانشگاه ها

به گزارش ویکی گرام، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، بخشنامه‌ای در خصوص تدابیر لازم جهت تسهیل شرایط ثبت وام و بهره مندی حداکثری دانشجویان از وام‌های صندوق رفاه را به رؤسای دانشگاه‌ها ابلاغ کرد، این بخشنامه به شرح زیر است:

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

پیرو بخشنامه‌های جدول زمان بندی ثبت نام وام‌ها و آئین نامه جدید پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی به استحضار می‌رساند؛ نظر به اینکه برنامه‌ها و سیاست کلان صندوق رفاه درسال تحصیلی جاری تقویت وام‌های دانشجویی و ظرفیت سازی بهره مندی حداکثری دانشجویان از وام‌های صندوق رفاه است.

لذا برای تسهیل در شرایط ثبت وام‌های دانشجویی، تدابیری به شرح ذیل اتخاذ شده است که امکان بهره مندی حداکثری دانشجویان را فراهم آورد.

بیشتر بخوانید:
اعلام زمان پایان کلاس‌های دانشجویان و زمان آغاز امتحانات
توضیح سازمان سنجش درخصوص دو برابر شدن هزینه ثبت‌نام کنکور دکتری 1400​​​​​​​

۱- با توجه به ضرورت حمایت از دانشجویان بر اهتمام مناسب ازسوی دست اندرکاران موضوع در آن دانشگاه به ویژه مدیران حوزه دانشجویی و کارشناسان ادارات رفاه در جذب حداکثری اعتبارات و بهره مندی دانشجویان متقاضی واجد شرایط آن دانشگاه از انواع وام‌ها تاکید گردد.

۲- با توجه به حضور حداقلی دانشجویان در دانشگاه‌ها اطلاع رسانی لازم به همه دانشجویان از طرق مقتضی برای ثبت نام درموعد مقرر صورت پذیرد

۳- اطلاعات دانشجویان ورودی جدید درسامانه تبادل اطلاعات آموزش وزارت علوم در اسرع وقت به روز رسانی شده و زمینه بهره مندی آنان هم از وام‌های دانشجویی به ویژه وام تحصیلی فراهم شود.

۴ .درصورت جذب اعتبارات ابلاغی به آن دانشـگاه در موعد مقرردرجدول ل زمان بندی وام‌ها و ارسال کامل لیست‌های تأیید شده وام، صندوق رفاه آمادگی بررسی تقاضاهای جدید را دارد.

۵ .نظر به تشدید وضـعیت شـیوع بیماری کرونا در بیشتر مناطق کشور و شهرهای بزرگ مقتضی است به منظور پاسخگویی به دانشجویان و رسیدگی به درخواست‌های آنان در خصوص ثبت نام وام‌ها، برنامه ریزی مناسب جهت حضور یا دور کاری کارشناسان مرتبط در تمام روزهای هفته در چارچوب برنامه زمانبندی آن دانشگاه اتخاذ و به اجرا گذارده شود.

۶ .دانشجویان ورودی سال۹۸ و ماقبل شاغل به تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی برای ادامه دریافت وام با سند تعهد قبلی، امکان بهره مندی از وام‌های دانشجویی را خواهند داشت و نیازی به ارائه سند تعهد جدید ندارند.

۷ .بـا توجه به شـرایط اقتصـادی و اجتماعی حاکم بر کشور ناشـی از شـیوع بیماری کرونا، دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ ودانشجویان ورودی سال‌های گذشته که برای اولین بار تقاضای وام دارند و تاکنون سند تعهد ارائه ننموده اند صرفاً با ارائه سند تعهد جدید امکان دریافت وام دارند و امکان ارائه سند تعهد خود را نیز تا پایان نیمسال تحصیلی جاری دارند.

۸ .بـا توجه به شـرایط و محدودیت‌های ناشازشیوع یوع بیماری کرونا، برای مساعدت و تسهیل شرایط دریافت وام برای متقاضیان در سال تحصیلی جاری (۱۴۰۰-۱۳۹۹) ارائه سند تعهد در زمان ثبت درخواست وام و تأیید و الصاق آنها توسط دانشگاه کافی است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
2 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
3 ماه پیش