نحوه کنترل موثر بیماری کوید-۱۹ در وانژو چین

کنترل موثر انتقال بیماری کوید-۱۹ در وانژو چین (شهری با ۱/۷۴ میلیون جمعیت) در مقاله ی مجله ی وزین Nature Medicine:

داده های اپیدمیولوژیک ۱۸۳ مورد تایید شده کوید-۱۹ (بین ژانویه و آوریل) به همراه ارتباط های نزدیکشان (۱۹۸۳ مورد) در پنج سطح انتقال در طول بروز کوید-۱۹ در این منطقه بررسی شده است. 

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

نزدیک به یک سوم موارد، عفونت بدون علامت داشته اند. 

حدود سه چهارم انتقال ها از طریق موارد بدون علامت یا موارد در مرحله ی قبل از علامت رخ داده است. 

مقدار reproductive number در انتقال سطح اول و دوم ۱/۶۴ بوده است. یا اقدامات کنترلی انجام شده این عدد در سطوح بعدی انتقال به ۰/۳۱ تا ۰/۳۹  کاهش داشته است. 

بیشتر بخوانید:
واکسن کرونا چه زمان و چگونه به ایران می‌رسد؟
واکسن کرونای شرکت فایزر چه زمانی به دست همگان می‌رسد؟


بیشترین ریسک عفونت زایی در تماس هایی بیشتر رخ داده است که در فاصله پنج روز از عفونت در فرد ناقل بوده، یا به صورت مکرر و یا بیش از ۸ ساعت بوده است. تماس مکرر و بیش از هشت ساعت به ترتیب ریسک انتقال را حدودا دو و شش برابر می کند. هدف قرار دادن این سه فاکتور خطر (شامل زمان تماس با فرد آلوده، مدت زمان تماس و دفعات تماس) در اقدامات کنترلی مهم و کلیدی می باشد.  

اقدامات کنترل کننده برای قطع زنجیره انتقال شامل فاصله گذاری اجتماعی، ردیابی تماسها به شکل وسیع، ماسک زدن، تست زیاد و قرنطینه ی شدید تماس های نزدیک بوده است. بدون لاک داون و این اقدامات تعداد موارد عفونت روزانه تا ۳۰ زانویه به پیک حدود ۳۹ هزار نفر می رسید که منجر به حدود ۵۶۰ هزار فرد آلوده در این شهر می شد. 
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
2 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
3 ماه پیش