صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها

بسیاری از وعده‌هایی که به پرستاران داده شده است، عملی نشده و این موضوع فرصت خوبی است تا کشور‌های دنیا برای جذب پرستاران و مهاجرت آسان آنها به دلیل کمبود نیروی انسانی اقدامات لازم را انجام دهند، وضعیت کادر درمانی و مخصوصا پرستاران در هشت ماه مبارزه با ویروس کرونا به سمت فرسایشی  شدن رفته است؛ بسیاری از پرستاران مدتهاست که خانواده خود را ندیده‌اند،‌ عروسی خود را لغو کردند و در کنار مردم بودند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

از زمانی که ویروس کرونا در کشورهای اروپایی شیوع پیدا کرد، به دلیل کمبود نیروهای متخصص در بیمارستان‌های اروپایی  شرایط ورود پرستاران را در این کشورها فراهم شد به طوری که نمره زبان برای پذیرش برداشته شده است و پرستاران به‌راحتی جذب این کشورها می‌شوند.  

هر ساله بسیاری از متقاضیان به دنبال یافتن بهترین و راحت ترین کشور برای مهاجرت پرستاران هستند. در بحث مهاجرت پرستاران به کشور های خارجی، چند نکته بسیار مهم وجود دارد که متقاضیان می بایست به آن توجه ویژه ای داشته باشند. اولین و مهم ترین نکته، این موضوع است که متقاضیان می بایست پیش از کار در کشور مد نظر خود، مدرکشان را معادلسازی نموده و به تائید کشور مقصد برسانند تا بتوانند مجوز کار در زمینه پرستاری را اخذ نمایند. معادل سازی در کشور های مختلف پروسه های متفاوتی دارد اما به صورت کلی، مراحل معادل سازی شامل اخذ تائیدیه بابت اعتبار مدرک تحصیلی متقاضی، گذراندن آزمون های شفاهی، کتبی و بالینی و همچنین گذراندن دوره های کارآموزی در کشور مقصد می باشد. متقاضیان می توانند پس از گذراندن موارد لازم بسته به کشور انتخابی، مجوز کار خود را اخذ نمایند. نکته بعدی که می بایست به آن دقت داشته باشید بحث زبان مد نظر برای کار در آن کشور است. در اکثریت کشورها، متقاضی می بایست زبان رسمی آن کشور را در بالاترین حد بلد باشد تا بتواند به کار مشغول شود اما در برخی از کشور ها نظیر کشور ها، امکان کار به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. 

بیشتر بخوانید:
تسهیل پذیرش پزشکان و پرستاران خارجی در کشور انگلستان
شرایط جدید و آسان مهاجرت از طریق رشته پرستاری و مامائی به کشور استرالیا
شدت گرفتن موج مهاجرت پرستاران ایرانی / پرستاران در کدام کشورها جذب می‌شوند؟

 
صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها
مهاجرت پرستاران به آلمان
تقریبا در تمام نقاط آلمان به پرستان ماهر نیاز است به همین دلیل دولت این کشور هر ساله تعداد مشخصی از پرستاران خارجی  واجد شرایط را استخدام می کند. برای اخذ مجوز شروع کار در آلمان لازم است در دوره های تعیین شده برای تسلط به زبان آلمانی و افزایش سطح مهارت های خود شرکت کنید. معادل سازی مدارک تحصیلی متقاضی خارجی که در خارج از آلمان تحصیل کرده الزامی می باشد. در حال حاضر پرستاران می توانند از 2 طریق به آلمان مهاجرت کنند:

1. اخذ ویزای جست و جو کار (job seeker)
2. اخذ دعوت نامه شغلی از کارفرما معتبر در آلمان

پرستاران در آلمان با توجه به موقعیت شغلی و سوابق کاری خود ماهانه حقوق و دستمزدی بین 7300€ الی 14200€ (یورو) اخذ می کنند.

بهتر است همین اول کار بدانید که به عنوان یک پرستار در آلمان مسئولیت ها و وظایف شغلی زیادی دارید. در این کشور، پرستاران گاهی اوقات وظایف پزشکان را نیز انجام می دهند و به همین دلیل است که دولت آلمان برای مهاجرت پرستاران تدابیر ویژه ای در نظر گرفته است، تا تنها نیرو های متخصص و حرفه ای را استخدام کند. 

مهاجرت پرستاران به مدرکی که دارند، بستگی دارد. به این معنا که اگر مدرک پرستاری خود را از کشور های عضو اتحادیه اروپا، کانادا و امریکا اخذ کرده باشید، به راحتی می توانید تاییدیه آلمان را بگیرید و با این مدرک به آلمان مهاجرت کنید. اما در غیر این صورت لازم است که در دوره های پرستاری که با استاندارد های دولت آلمان برگزار می شود، شرکت کنید و سپس برای مهاجرت به آلمان اقدام کنید.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که مدرک پرستاری تان به تایید آلمان نرسیده است، باید از طریق مهاجرت تحصیلی به آلمان اقدام کنید. به این صورت که برای حضور در دوره های پرستاری استاندارد آلمان، ویزای تحصیلی اخذ می کنید و بعد از گذراندن این دوره و قبولی در آزمون می توانید در آلمان به عنوان پرستار استخدام شوید و مشغول به کار گردید.

این دوره ها معمولا بسته به سوابق تحصیلی و ریز نمرات شما از صد تا هشتصد ساعت کلاس آموزشی، متغیر هستند. جالب است بدانید که شما با حضور در این دوره ها هم می توانید بین 1400 تا 1800 یورو حقوق اخذ کنید که البته برای رقم دقیق آن باید آخرین تغییرات قوانین این دوره ها را مطالعه کنید.

برای اینکه بتوانید در این دوره ها شرکت کنید، لازم است که زیر 45 سال سن داشته باشید و البته دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشید. به هر حال خیال تان راحت است که بعد از پایان این دوره صد در صد در یکی از بیمارستان ها و مراکز درمانی آلمان استخدام می شوید و می توانید بعد از گذشت سه سال برای اقامت دائم آلمان در خواست دهید.

مدارک مورد نیاز:
◾️داشتن حداقل مدرک کارشناسی در رشته پرستاری
◾️زیر 45 سال سن داشتن
◾️ داشتن حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط
◾️داشتن مدرک زبان آلمانی سطح B2
◾️داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های سفر و زندگی در آلمان
◾️ داشتن سلامت کامل با ارائه گواهی پزشکی
◾️داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها3.jpg
مهاجرت پرستاران به کانادا
 متقاضیان پرستاری برای کار در کانادا می توانند از طریق پروسه های اسکیل ورکر کانادا که یک پروسه امتیازی می باشد اقدام داشته باشند. چنانچه متقاضی پس از گذراندن دو مرحله این فرایند واجد شرایط برای اخذ ویزا های کاری این کشور شود، در ابتدا باید فرآیند یک ساله معادل سازی را بگذرانند و بعد وارد بازار کار شوند. البته پرستارانی که قصد اخذ اقامت کانادا را دارند می‌توانند از طریق ادامه تحصیل نیز به این کشور وارد شوند.

کسانی که دارای مدرک لیسانس پرستاری هستند برای ادامه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس الزاماً باید دارای کارت نظام پرستاری باشند و در صورتی که دارای مدرک آیلتس ۶.۵ باشند می‌توانند وارد دانشگاه‌های این کشور شوند و پس از طی کردن مراحل تحصیلی وارد بازار کار شوند. بنابراین کانادا نیز برای طی کردن پروسه معادل سازی، ویزا به متقاضیان اعطا نمی کند و متقاضی متقاضی معادلسازی یا باید از طریق روش‌های تحصیلی و برنامه‌های کاری اقدام نماید و یا اینکه از قبل اقامت این کشور را داشته باشد.

پرستاران در کانادا به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

◾️ پرستارانی که دوره های دو تا سه ساله را در ایالات مختلف کانادا گذرانده باشند که اصطلاحا LPN گفته میشود.
◾️ افرادی که دوره های دو الی سه ساله ی پرستاری را در اونتاریو یا کبک گذرانده اند که RPN گفته می شود.
◾️ افرادی که در کشور کانادا لیسانس پرستاری ( دوره ی 4 ساله) را گذرانده باشند که RN نام دارد.
◾️ پرستاران شاخه ی روان پزشکی که شامل رشته های سلامت روان و پرستاران متخصص و پرستارانی که مجاز به تجویز دارو برای بیماران هستند.

این نکته برای مهاجرت به کانادا و تحصیل در رشته های پرستاری بسیار می تواند مهم باشد که متقاضیان این رشته بازار کار بسیار عالی و حقوق ماهیانه ی بالایی در کانادا خواهند داشت و مهم تر آنکه افراد باید در رشته هایی مرتبط با پرستاری سابقه ی تحصیل یا کار داشته باشند. داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل  6.5 ، سن مناسب و نمرات تحصیلی بالا در مقطع قبلی از شرایط اصلی برای این نوع از مهاجرت است. قبولی در آزمون ورودی برای مقطع فوق لیسانس نیز از دیگر شرایط اصلی به شمار می رود. در فهرست زیر نام رشته های مرتبط با پرستاری را برای شما عزیزان آورده ایم که افراد باید در این رشته ها سابقه ی کار یا تحصیل داشته باشند:

◾️مدیریت بهداشت و سلامت
◾️مامایی
◾️سلامت محیط
◾️رشته ی خدماتی مرتبط با سلامت روان
◾️رشته های مرتبط با سلامت ورزش

مدارک مورد نیاز:
◾️ارائه ی پاسپورت معتبر و دارای اعتبار
◾️مدارک مقاطع قبلی همراه با ریز نمرات
◾️ارائه ی نامه ی تمکن مالی مورد نیاز از بانک
◾️انگیزه نامه ((SOP
◾️مدرک زبان انگلیسی با نمره ی حداقل 5
◾️نامه ی رزومه ی کاری
◾️نامه ی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه برای مقطع فوق لیسانس
◾️عکس پاسپورتی

بیشتر بخوانید:
فرصت های شغلی برای پرستاران در سوئد
بازگشایی مسیر موقت برای مهاجرت پرستاران
 
صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها2.jpg
مهاجرت پرستاران به کشور سوئد
کشور سوئد یکی دیگر از کشورهای محبوبی است که در حال حاضر در اروپا به عنوان مقصد مهاجرتی کادر درمان قرار گرفته است. کشور کشور سوئد برای گذراندن فرآیند معادل‌سازی به افراد متقاضی مهاجرت به کشور سوئد ویزا اعطا می‌نماید. پرستاران که دارای حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته خود می باشند می توانند جهت طی کردن مراحل معادل‌سازی ابتدا مدارک خود را به این کشور ارسال نمایند تا مورد تایید اداره مربوطه در کشور سوئد واقع شود سپس به وی اجازه داده می‌شود تا برای گذراندن دوره های معادل سازی که البته با فراگیری زبان کشور سوئدی آغاز می گردد، به کشور سوئد وارد شود.

اولین قدمی که متقاضیان میبایست انجام دهند ترجمه سوابق کاری و تحصیلی خود مبیاشد. بعد از آن مدارکی که ترجمه شده را بایستی به اداره نظام پزشکی کشور سوئد تحویل دهند. ارزیابی مدارک ترجمه شده توسط اداره نظام پزشکی کشور کشور سوئد بین ۳ تا ۴ ماه بطول می انجامد و پس از اخذ تائید مدارک متقاضی متقاضی از این اداره، اداره نظام پزشکی برای شخص متقاضی مجوز تأییدیه مدارک را صادر مینماید. پس از اخذ مجوز از این اداره متقاضی مهاجرت پرستاری به کشور سوئد وارد مرحله بعدی که اخذ ویزاست میشود. در قدم بعدی برای اخذ ویزای مهاجرت پرستاری کشور سوئد بایستی تاییدیه اداره نظام پزشکی همراه با پیوست دیگر مدارکی، به سفارت این کشور ارسال نماییم که سفارت بعد از بررسی و تأیید مستندات و مدارک اخذ شده، برای متقاضی متقاضی ویزای یک ساله به جهت اقامت اولیه صادر خواهد می کند.

مهاجرت پرستاران به کشور سوئد و لزوم یادگیری زبان سوئدی یکی از عواملی است که اداره مهاجرت کشور سوئد حساسیت زیادی روی این مورد به خرج میدهد که بطور کلی متقاضی میبایست تمام وقت توسط یک مدرس زبان کشور سوئدی این زبان را یادگیری کرده باشد. کلاس های زبان سوئدی شامل سطوح A1، A2، B1، B2، C1، C2 می باشد. متقاضی در طول مدت یکساله حضور خوددر کشور کشور سوئد میبایست مدرک سطح زبان C1خود را اخذ نماید تا صلاحیت تمدید ویزای یک ساله جهت شرکت در دوره معادل سازی را داشته باشد.بنابراین در ابتدا پس از ورود متقاضی شرکت در کلاس های آموزش زبان سوئدی برای کسب سطح زبان C1 برای این افراد بسیار حائز اهمیت می باشد که بطور تقریبی شامل گذراندن ۵۴۰ ساعت کلاس در مجموع و حضور در این کلاس ها روزی حداقل ۴ ساعت می باشد وهمچنین داشتن مطالعه زبان کشور سوئدی خارج از برنامه کلاسی خود نیز در زمینه یادگیری این زبان بسیار مفید می باشد. یکی از نکات بسیار پر اهمیت این است که هزینه شرکت در کلاس های آموزش زبان سوئدی در این کشور بسته به کالج و شهری که برای آموزش زبان انتخاب می فرمایید متغیر بوده و حدوداً از مبلغ ۸۰۰۰ هزار یورو شروع می گردد.

مدارک مورد نیاز:
◾️ارائه پاسپورت معتبر (دارای مدت اعتبار حداقل ۲ سال)
◾️ارائه نامه تمکن مالی از بانک
◾️ارائه بیمه درمانی
◾️تکمیل و ارائه ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
◾️ارائه ترجمه رزومه و سوابق کاری
صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها
مهاجرت پرستاران به دانمارک
با توجه به امکاناتی که در حال حاضر برای اخذ ویزاهای معادل سازی در کشور دانمارک وجود دارد این کشور را به یکی از مقاصد مهاجرتی کادر درمان، پزشکان و پرستاران تبدیل کرده است. پرستاران می‌توانند به منظور انجام معادل سازی در ابتدا مدارک خود را به این کشور ارسال کنند تا مورد تایید اداره مربوطه در دانمارک واقع شود پس از آن به متقاضی متقاضی ویزای دانمارک اعطا می گردد تا بر اساس آن وارد دانمارک شود و زبان دانمارکی خود را در این کشور کامل نماید.

مدارک مورد نیاز:
◾️پاسپورت معتبر
◾️مدرک لیسانس پرستاری از دانشگاه معتبر
◾️گواهی دوره طرح
◾️مدارک خانوادگی : مثلا در صورت تاهل ارائه سند ازدواج
◾️گواهی تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی

متقاضی متقاضی تا سه سال فرصت دارد زبان خود را به سطح IDansk 3 برساند و پس از آن می‌تواند وارد بازار کار این کشور شود. بنابراین در دانمارک تنها کافیست شما زبان کشور را فرا بگیرید و بدون گذراندن دوره‌های خاص و یا آزمون می توانید وارد بازار کار شوید. 

 برای حضور در کشور دانمارک پرستاران هیچ گونه نیازی به داشتن مدرک زبان دانمارکی و انگلیسی ندارند لکن برای سهولت در کار و برقراری ارتباطات اجتماعی، داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی ضرورت دارد چرا که زبان انگلیسی در کشور دانمارک رواج خوبی دارد‌. این روش تنها برای دارندگان لیسانس پرستاری می باشد و به همین دلیل افراد با مدارک بهیاری، فوق دیپلم پرستاری، اتاق عمل و مددکاری نمی توانند در اخذ این ویزا موفق باشند. این دسته از متقاضیان بهتر است از طریق تحصیل اقدام به اخذ اقامت دانمارک نموده و از روش معادل سازی بهره بگیرند.

 میزان درآمد ماهیانه و دستمزد در کشور مقصد از نکات ‌قابل توجه و بسیار مهم برای متقاضیان می باشد. طبق بررسی شرایط کار و زندگی پرستاران در دانمارک، درآمد ماهیانه در شهر های مختلف دانمارک در بیمارستان یا کلینیک ها می تواند متفاوت باشد لذا گفتنی است که مردم این کشور خوشحالترین مردم دنیا هستند زیرا دانمارک کشوری ثروتمند بوده و با داشتن حقوق و دستمزد بالاتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی در رفاه اجتماعی کاملی برخوردارهستند.

به طور میانگین، حقوق پرستاران در دانمارک از 8 هزار الی 20 هزار یورو متفاوت است و به علت وجود نیاز این کشور به پرستار، درآمد ماهیانه پرستاران در این کشور در 4 سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. لازم به ذکر است بدانید هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی گران می باشد. افرادی که برای ویزای کار پرستاران دانمارک اقدام می کنند بایستی از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند.
صفر تا صد مهاجرت پرستاران
مهاجرت پرستاران به استرالیا
هنگام تقاضا جهت مهاجرت به استرالیا، رایج ترین کد شغلی که برای پرستاران در نظر گرفته میشود، پرستاران NEC(Not Elsewhere Classified) میباشد.این شغل در لیست SOL قرار داشته و ساده ترین کد جهت ارائه درخواست جهت assessment میباشد.

بسیاری از تخصص های پرستاری از جمله مراقبت از سالمندان ، مراقبت های ویژه ، اورژانس، سلامت روان و پرستاران جراحی در لیست SOL قرار دارند.به طور کلی جهت اخذ ارزیابی مثبت، ارائه سابقه کار در زمینه کد انتخابی الزامی میباشد. علاوه بر مشاغل فوق، تخصص های بهیار (AIN)، دستیار پرستار و دستیار پیراپزشک نیز وجود دارند که در لیست SOL قرار داشته و جزو مشاغل سخت جهت اقدام برای مهاجرت میباشد.

سایر مشاغل پرستاری از جمله مربی پرستاری (کسی که مجوز کار عملی پرستاران را اماده کرده (LPN) و آنها را جهت ورود به پوزیشن های عملی ثبت نام مینماید) ، پژوهشگر پرستاری ( کسی که به دنبال اطلاعات و توصیه محققان در زمینه پرستاری و مراقبت های بهداشتی میباشد) ، مدیر پرستاری( supervisor) ، Enrolled Nurses وMothercraft Nursesدر لیست CSOL قرار دارند. این بدان معناست که برای این مشاغل ویزاهای اسپانسر ایالتی یا اسپانسری کارفرما میتواند انتخاب های خوبی جهت مهاجرت باشند.

یکی از این راه ها جهت اخذ اقامت استرالیا برای پرستاران شرکت در امتحانات Register Nurse یا rn و قبولی در این امتحانات است برای حضور در این امتحانات میبایست مدرک آیلتس با نمره 7 در هر چهار مهارت را داشته باشید.

باید در نظر داشت که این امتحانات را میتوان یکی از سخت ترین امتحانات استرالیا نام برد. بازه زمانی این پروسه سه ماه میباشد و متقاضیان در صورتی که در این امتحانات قبول شوند, میتوانند به عنوان نیروی کار در استرالیا نیز مشغول شوند. همانطور که گفتیم قبولی در امتحانات rn بسیار سخت است و دولت استرالیا با توجه به این میداند در صد قبولی در این امتحانات پایین است یکسری دوره را برای پرستاران برگزار میکند که میتوانند پس از سپری کردن در این دوره ها مدرک rn استرالیا را نیز کسب کنند.مدت زمان این دوره ها 12 تا 18 ماه است. زمانی که توانستید مدرک rn را کسب کنید در این مرحله میتوانید برای ویزای اسکیل ورکر ( 189 و 190 ) نیز اقدام کنید.

جهت ثبت نام در AHPRA نیازمند ارائه مدارکی مبنی بر داشتن مهارت در زبان انگلیسی میباشید که معمولا از طریق انجام آزمون زبان قابل اثبات خواهد بود. مدارک تافل ، ایلتس ، OET, PTE اکادمیک برای AHPRA قابل قبول میباشد.همچنین میتوانید جهت انجام 2 ازمون مختلف اقدام نمایید.این ازمون ها باید در فاصله 6 ماه از یکدیگر انجام شود .مدارک حاصل از ازمون ها هرکدام 2 سال اعتبار خواهد داشت.

به طور کل مراحل رجیستر شدن به شرح زیر میباشد :
1. متقاضی بایستی ابتدا نمره ۷ در امتحان آیلتس و یا معادل آن در امتحانات زبان دیگر مثل تافل و یا pte را بیاورد (این نمره میتواند در ۲ امتحان کسب شود).

2.مدارک درسی‌، شامل جزئیات دروس دوره لیسانس، به همراه نامه سابقه کاری و نمره زبان باید برای ارزیابی اولیه به سازمان نظام پرستاری استرالیا فرستاده شود.

3. حدوداً ۵ تا ۶ ماه زمان میبرد تا نتیجه ارزیابی اولیه اخذ شود.

4.اگر نتیجه ارزیابی مثبت بود، به شما اجازه داده میشود در یکی‌ از کلاسهای مربوط به رجیستر شدن (بریدجینگ) شرکت کنید. این کلاسها از لحاظ زمان بندی و هزینه خیلی‌ متفاوت هستند. این کلاسها   در برخی مراکز ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد و در برخی ۶ ماه. دوره های طولانی تر معمولا آسان تر هستند. در دوره های ۲ ماهه، یک ماه تئوری و یک ماه عملی میباشد. ‌. در پایان هر ماه، از شما امتحان میگیرند و اگر قبول نشوید یک بار دیگه امتحان میگیرند و اگر ۲ بار رد شوید دیگر نمیتوانید از آن طریق کارتان را ادامه دهید. هزینه کلاسها حدوداً ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار میباشد.

5.برای شرکت در کلاسها فوق به شما ویزای موقت داده میشود.

6.پس از اتمام کلاس اگر قبول شوید، آنوقت شما رجیستر میشوید .و این هم حدوداً ۲-۳ ماه زمان میبرد.

7. پس از رجیستر شدن، شما میتوانید برای مراحل ویزای اقامت دائم اقدام کنید. اینکار میتواند از داخل خاک استرالیا و یا از خارج انجام شود.

در این مرحله شما باید پس از اخذ ارزیابی مثبت در شغل مورد نظر خود، از سوی SkillSelect دعوت نامه اخذ نمایید. بسیاری از پرستاران از طریق ویزای تخصص ساب کلاس 189 اقدام می نمایند.در این حالت نیازی به اخذ اسپانسر ایالتی یا خانوادگی نبوده و برای اخذ دعوت نامه ، باید 60 امتیاز را از سیستم امتیاز بندی کسب نمایند. در بعضی موارد به دلیل پایین بودن سطح توانایی در زبان انگلیسی یا سن بالا امکان کسب 60 امتیاز وجود نخواهد داشت ، در این حالت افراد میتوانند اسپانسر ایالتی یا خانوادگی اخذ نمایند.

بسیاری از پرستاران از طریق اسپانسری کارفرما ویزا اخذ می نمایند، که از طریق راه های زیر ممکن خواهد بود:

ویزای 457: یک ویزای 4 ساله موقت بوده که کارفرمای تایید شده، باید حداقل حقوق و دستمزد پایه 53000 دلار را پرداخت نماید.

ENS Visa: یک ویزای دائم بوده که عموما آن دسته از افرادی که به مدت 2 سال برای کارفرمای خود کار کرده باشند، میتواند جهت اخذ آن اقدام نمایند.همچنین آن دسته از افرادی که assessment خود را اخذ کرده و دارای حداقل 3 سال سابقه کار در زمینه شغلی خود میباشند، میتواند جهت اخذ این ویزا به طور مستقیم اقدام نمایند.

RSMS Visa: این ویزا مختص آن دسته از افرادی است که از سوی یک منطقه پیشنهاد کاری اخذ نموده اند.در این حالت طیف وسیعی از مشاغل قابل انجام وجود داشته و نیازی به انجام ارزیابی رسمی نخواهد بود و انتخاب مناسبی برای این دسته از افراد میباشد.

جهت کار کردن به عنوان پرستار در استرالیا در ابتدا باید در AHPRA)Australian Health Practitioner Regulation Agency) ثبت نام نمایید.

در صورتی که از طریق اسپانسری کارفرما اقدام نمایید، کماکان باید ثبت نام را انجام داده یا در هنگام ورود به استرالیا واجد شرایط ثبت نام باشید.

جهت ثبت نام نیازمند ارائه مدرک شناخته شده از سوی استرالیا یا خارج از کشور وداشتن مهارت در زبان انگلیسی میباشید.

مدارک پرستاری شناخته شده (Recognised) در خارج از کشور

مدارک لیسانس از سوی کشور های زیر در AHPRA شناخته شده میباشد :

بلژیک ، کانادا ، شیلی ، هنگ کنگ ، ایرلند، پاکستان ، پاپوآ گینه نو ، سنگاپور، بریتانیا و آمریکا.

در صورتی که مدرک شما به رسمیت شناخته نشده باشد، در این صورت جهت معادل سازی مدرک تحصیلی خود نیاز به انجام یک دوره bridging در استرالیا خواهید داشت.

در صورتی که شما قصد مهاجرت از طریق تخصص یا ENS Visa را داشته باشید ، باید assessment خود را اخذ کرده باشید.

Assessment پرستاران از طریق ANMAC (Australian Nursing and Midwifery Accreditation Council) صورت خواهد گرفت.از طریق 3 مسیر زیر واجد شرایط جهت اخذ این assessment خواهید بود:

در صورتی که در AHPRA به عنوان پرستار ثبت نام شده باشید، میتوانید جهت اخذ "modified skills assessment " اقدام نمایید. 

جهت اخذ این assessmentباید مدارکی دال بر ثبت نام خود در AHPRA ارائه دهید.در صورتی که خارج از استرالیا ثبت نام کرده یا در استرالیا به عنوان enrolled nurse فعالیت کرده باشید نیز نیازمند ارائه چنین مدارکی خواهید بود.

توجه داشته باشید ثبت نام در AHPRA به تنهایی جهت ارزیابی کافی نبوده و باید از طریق ANMAC ارزیابی خود را انجام دهید.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
6 روز پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
1 هفته پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
1 ماه پیش