زمان‌بندی برگزاری تمامی آزمون های زبان انگلیسی در آذر 99

به گزارش ویکی گرام، دانشجویان دوره دکتری در زمان تحصیل باید در آزمون‌های زبان استاندارد در نظر گرفته‌شده شرکت کنند و نمره قبولی در این آزمون‌ها را به دانشگاه محل تحصیل خود ارائه دهند. برای این دانشجویان آزمون‌های متعددی تعبیه شده است که می‌توان به آزمون‌های MSRT،MHLE ،EPT، تولیمو و تافل اشاره کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

آزمون MSRT
آزمون زبان انگلیسی MSRT آزمون رسمی وزارت علوم است که از سوی سازمان امور دانشجویان برگزار می‌شود. ثبت‌نام در نوبت آذرماه این آزمون ۱۸ آبان به پایان رسیده است و اگر محدودیت‌های کرونایی باعث تغییر در زمان برگزاری آن نشود، این آزمون در روز ۱۴ آذرماه برگزار خواهد شد، آزمون آبان‌ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. نتایج این آزمون در صورت برگزاری ۲۵ آذرماه اعلام می‌شود.

آزمون تولیمو
آزمون تولیمو دیگر آزمون زبان استاندارد دانشگاه‌هاست که دانشجویان دوره دکتری می‌توانند در آن شرکت کنند. مسئولیت برگزاری این آزمون با سازمان سنجش آموزش کشور است. بر اساس اعلام این سازمان این آزمون ۴ و ۱۸ آذرماه برگزار می‌شود. داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید در مراکز منتخب سازمان سنجش حاضر شوند.

آزمون MHLE
آزمون زبان انگلیسی MHLE آزمونی است که از سوی وزارت بهداشت برای دانشجویان دوره دکتری گروه پزشکی برگزار می‌شود. این آزمون را مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار می‌کند. بر اساس اعلام مرکز سنجش ثبت‌نام در این آزمون تا ۱۲ آذرماه ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ثبت‌نام کنند. آزمون MHLE در روز ۲۰ آذرماه برگزار خواهد شد. نتایج آن در روز ۳۰ آذرماه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

آزمون EPT
آزمون زبان EPT نیز آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی است که برای دانشجویان دوره دکتری این دانشگاه برگزار می‌شود. البته آن دسته از دانشجویان دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی که با دروس عربی سروکار دارند می‌توانند در آزمون استاندارد زبان عربی شرکت کنند.

بر اساس اعلام قبلی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی این آزمون‌ها ۲۱ آذرماه برگزار می‌شود. ثبت‌نام در این آزمون از روز اول آذرماه آغاز می‌شود و تا ۷ آذرماه ادامه دارد. یادآوری می‌شود که نوبت قبلی آزمون EPT در آبان ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره برگزاری این آزمون عنوان کرد: در خصوص برگزاری آزمون زبان EPT دانشجویان دوره دکتری در شرایط کرونا تاکنون تنها یک مرحله آن به تعویق افتاده است. اگر این آزمون با توجه به شرایط کرونا دو یا سه بار دیگر به تعویق بیفتد، تصمیم‌گیری لازم انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
فراخوان دعوت به همکاری تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی
امکان استعلام مدارک دانشگاهی با داشتن مشخصات افراد فراهم شد


آزمون تافل
دانشجویان دوره دکتری اگر قصد دارند نمره قبولی در آزمون تافل را به دانشگاه‌ها ارائه دهند باید به مراکز مورد تأیید سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند. آدرس این مراکز در سایت سازمان سنجش درج شده است. آزمون تافل در ایران به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. نزدیک‌ترین زمان آزمون تافل ۲۱ نوامبر هم‌زمان با اول آذرماه است. دانشجویان می‌توانند با مراجعه مراکز تأییدشده و انجام مراحل ثبت‌نام در آزمون شرکت کنند.

zaban.jpg
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
6 روز پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
1 هفته پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
1 ماه پیش