همه آنچه که باید قبل از مهاجرت به آمریکا بدانید

قوانین مهاجرت به آمریکا
آمریکا کشوری بسیار پیشرفته است که اقتصاد آن بر پایه تولید ناخالص داخلی است و به دلیل اقتصاد پرقدرتی که دارد در زمینه های سیاسی و روابط دیپلماتیک نفوذ بالایی دارد و این کشور را به یک ابر قدرت در دنیا تبدیل کرده است و این امر سبب گردیده مهاجرت به آمریکا برای بسیاری از مردم دنیا بخصوص ایرانیان امری مهم و مقصدی شگفت انگیز باشد. به طور کلی باید این نکته را در نظر داشته باشیم که اخذ ویزاهای کشور آمریکا برای شهروندان ایرانی سخت تر از دیگر کشور ها می باشد و تنها راه ورود به این کشور برای اتباع ایرانی در حال حاضر ویزای دانشجویی می باشد.
graduation-hat-us-flag-education-concept_127657-947.jpg
هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا
این مقاله با تحقیقات کامل و با اطلاعات به روز در باب هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا نگاشته شده است و به عبارتی هدف از نگارش این مقاله بر این است که اطلاعات به صورت کامل و یک جا در اختیار علاقه مندان این راه قرار گیرد و با دید باز و اطلاعات کامل جهت زندگی و تحصیل در آمریکا اقدام نمایند زیرا امروزه بسیاری از دانشجویان تمایل دارند برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک به آمریکا رفته و ادامه تحصیل دهند و قطعا در این راه داشتن اطلاعات کامل در باب هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا کمک شایانی به متقاضیان خواهد کرد.
 
سفر به آمریکا.jpg
سفر به آمریکا، از ورود به هواپیما تا خروج از هواپیما 
مهاجرت به هر کشور خارجی، شما را با چالش های فراوانی روبرو می کند. انتخاب بهترین روش برای مهاجرت، اقدامات لازم و در نهایت ورود به دنیای جدیدی که در کشور مقصد در انتظارتان است. مسلما، آگاهی نسبی با آنچه در کشور مقصد با آن مواجه خواهید شد، در مدیریت شرایط و برخورد مناسب با اتفاقات کمک فراوانی می کند. در این مقاله،‌ سعی داریم تصویری از لحظه ورود به آمریکا ارائه کنیم تا مخاطبان عزیزمان از قبل با چالش های احتمالی آشنا باشند.
Study-in-USA-min.png
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارید و شهروند آمریکا محسوب نمی‌شوید برای رفتن به این کشور حتما نیازمند ویزا هستید. ارسال تقاضانامه برای گرفتن ویزای آمریکا خود می‌تواند یک فرایند طولانی مدت محسوب گردد به همین علت بهترین کار این است که شما بایستی مطمئن گردید که در حدود ۳ تا ۵ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی خود این فرایند را به صورت صحیحی آغاز نموده‌اید.
money070715.jpg
هزینه تحصیل در آمریکا چقدر است؟
اگر شما به تحصیل در آمریکا به عنوان مهمترین مقصد تحصیلی دنیا علاقمند هستید، یکی از مهمترین چیزهایی که شما بایستی آن را در نظر داشته باشید مخارج مورد نیاز برای این موضوع می‌­باشد. در این مطلب سعی شده است مخارج بخشهای مهم البته با جزییات ارایه گردد. با این حال ذکر این موضوع خالی از لطف نمی‌­باشد که تمامی مبالغ نوشته شده تا زمان نوشتن این مطلب به روز می‌­باشد.
US-Visa-P.jpg
انواع ویزاهای دانشجویی آمریکا
اگر شما قصد ادامه تحصیل در آمریکا را چه به صورت دوره کامل تحصیلی و چه به صورت کوتاه مدت در سر می‌پرورانید، بایستی بدانید که برای این کار نیازمند اخذ ویزای دانشجویی هستید. در این مطلب قصد داریم به صورت خلاصه و مفید به توضیح انواع ویزاهای صادر شده برای دانشجویان توسط ایالات متحده آمریکا بپردازیم

معرفی تمامی بورسیه های تحصیلی آمریکا
به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما نسبت به به دانشجویان دارای تابعیت امریکا اولویتی ندارید که کاملا طبیعی است با این حال با توجه به سیاست در پیش گرفته دانشگاههای آمریکایی مبنی بر بین المللی کردن بیش‌تر خود با جذب دانشجویان سایر کشورها، شاهد رشد هر ساله تعداد بورسیه‌های علمی در این مسیر هستیم. در ادامه این مطلب لیستی برگزیده از بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی ارایه شده توسط دولت آمریکا، سازمان‌ها و موسسات خصوصی و ویژه قرار گرفته است.
بدون مدرک زبان انگلیسی
اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا بدون مدرک زبان انگلیسی
در زمان گرفتن پذیرش از دانشگاههای خارجی اولین مساله‌ی مورد توجه دانشجویانی که زبان مادری آنها زبان انگلیسی نیست، مدرک زبان انگلیسی است. در این میان معمول ترین مدرکهای زبان که دارای پذیرش جهانی هستند آیلتس (IELTS) و تافل (TOEFL) می‌باشد. با این حال هستند دانشجویان و فارغ التحصیلانی که به هر علتی امکان اخذ این مدرک برای آنها وجود ندارد اما میل به ادامه تحصیل در خارج از کشور در آنها هست.
ویزای ایالات متحده آمریکا ال 1(L1).jpg
ویزای ایالات متحده آمریکا ال 1(L1)
در ابتدا یه روند از خلاصه‌ی کل برنامه را برایتان توضیح می‌دهم. در آخر هم صحبت‌هایم را برایتان جمع‌بندی می‌کنم. صحبتم را این‌طور شروع می‌کنم که ویزای ال ۱ یک ویزای اقامتی نیست. ویزایی است که به فرد خارجی اجازه می‌دهد که به ایالات متحده آمریکا وارد شود، به عنوان فردی که تمایل دارد تجارت یا بیزینس خودش را به آمریکا منتقل کند. نه اینکه کاملاً منتقل کند، بلکه یک شعبه از تجارتی که در کشور خودش دارد را به کشور آمریکا انتقال دهد.
ویزای سرمایه گذاری  ای 2 (E2) در ایالات متحده امریکا
ویزای سرمایه گذاری  ای 2 (E2) در ایالات متحده امریکا
خلاصه‌ی برنامه به این شکل است که ویزای ای ۲ یک ویزای مهاجرتی نیست. ویزایی است که به فرد خارجی اجازه می‌دهد به کشور آمریکا برود و در سال‌های خاصی در آن‌جا زندگی کند و بتواند در کشور آمریکا سرمایه‌گذاری کند.
 
تمهیدات و خدمات آموزشی جدید آمریکا برای دانشجویان ایرانی‌
وزارت دارایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد موسسات دانشگاهی ایالات متحده از دهم شهریور سال ۱۴۰۰، اول سپتامبر ۲۰۲۱، مجاز خواهند بود به دانشجویان ایرانی ساکن ایران و خارج از ایران خدمات آموزشی ارائه کرده و به آنها نرم‌افزار بدهند.
برنامه_های مهاجرتی جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا.jpg
برنامه‌های مهاجرتی جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، در نخستین روز ریاست جمهوری خود به ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا پایان خواهد داد همچنین از  جمله برنامه‌های مهاجرتی جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات شامل موارد زیر میشود..
شرایط زندگی در آمریکا از طریق لاتاری گرین کارت.jpg
شرایط زندگی در آمریکا از طریق لاتاری گرین کارت 
شما با داشتن گرین کارت آمریکا اجازه اقامت دائم در این کشور را دارید و می توانید از خدمات تحصیلی و درمانی و سرمایه گذاری این کشور استفاده کنید. از جمله مواردی که باید به آن توجه نمود شرایط زندگی در آمریکا و هزینه های زندگی در این کشور است که باید قبل از مهاجرت آن را دقیق بررسی نمود و مورد توجه قرار داد. میانگین هزینه های زندگی در آمریکا بدون حساب اجاره منزل در حدود 1,000 دلار می باشد. میانگین حقوق خالص دریافتی پس از کسر مالیات نیز در حدود 4,500 دلار است. همچنین اجاره منزل یک خوابه در مرکز شهر در حدود 2,300 دلار و خارج از مرکز شهر در حدود 1,800 دلار آمریکا هزینه دارد.
10 شهر برتر آمریکا برای زندگی و کار 2020-2021.jpg
10 شهر برتر آمریکا برای زندگی و کار 2020-2021
وسسه رزونانس امسال نیز به مانند سال های گذشته اقدام به رتبه بندی بهترین شهرهای آمریکا برای کار و زندگی پرداخت که به مانند سال های قبل نیویورک در صدر شهرهای این رتبه بندی قرار گرفت...
بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا-ویکی گرام.jpg
انواع بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا
مسلما وقتی افراد اقدامات اولیه اپلای به آمریکا در مقطع دکترا را انجام می دهند، مهمترین مسئله ای که ذهن آنها را به خود مشغول می کند هزینه های تحصیل است. از همین رو باید بدانید که هزینه های تحصیل در آمریکا با سایر کشورهای پیشرفته بسیار متفاوت است. همین مسئله دانشجویان و متقاضیان را بر آن میدارد تا برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور اقدام کنند. دقت داشته باشید که بورسیه های تحصیلی اغلب به متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ( Master) و دکترا ( PHD) تعلق میگیرد. و آن دسته از افرادی که از رزومه ای خوب و معدلی بالا بهره مند هستند جزء اولین اولویت های دانشگاه قرار دارند..
تحصیل در آمریکا - ویکی گرام.jpg
تحصیل در آمریکا برای دانشجویان ایرانی
برخلاف بسیاری از دانشجویان ایرانی که تصور می کنند تمام مشکلات ادامه تحصیل در آمریکا پس از اخذ ویزا و رسیدن به خاک آمریکا حل می شود ، در صورتی که زندگی در کشور جدید مشکلات تازه ای به همراه می آورد که نیاز به صرف زمان و تجربه اندوزی در جهت آشنایی با محیط جدید دارد .


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش