جهان خودرو؛ رونمایی 'پیشرفته‌ترین' سواری فولکس‌واگن در چین

فولکس‌واگن نسل جدید شاسی‌بلند توارگ (Touareg) را در پکن رونمایی کرد. این اولین بار است که فولکس‌واگن یک مدل جدید را در چین رونمایی می‌کند.

چین بزرگترین بازار محصولات فولکس‌واگن است و فروش ماشین‌های شاسی‌بلند در آن رونق زیادی دارد. شاسی‌بلندها در سال ۲۰۰۷ تنها هشت درصد از بازار خودروی چین را در اختیار داشتند اما این سهم در سال ۲۰۱۷ به ۴۵ درصد رسید.

فولکس‌واگن می‌گوید توارگ جدید پیشرفته‌ترین ماشینی است که در تاریخ کارخانه ساخته شده است. شاسی‌بلند بزرگ فولکس‌واگن با ماشین‌هایی نظیر ولوو XC90، لندروور دیسکاوری و آئودی Q7 رقابت می‌کند.
 

اطلاعات ماشین از طریق دو نمایشگر ۱۵ و ۱۲ اینچی در اختیار راننده قرار می‌گیرد
 

نسل سوم توارگ بر روی پلتفرم مشترکی ساخته شده که آئودی Q7، پورشه کاین و بنتلی بنتایگا از آن استفاده می‌کنند. از نظر ظاهری مهمترین تغییر نسبت به مدل قبلی، بخش جلوی ماشین است. توارگ جدید پهن‌تر و کشیده‌تر از قبل شده و به خاطر استفاده بیشتر از آلومینیوم صد کیلو گرم از نسل قبلی سبک‌تر است.

چشم‌گیرترین بخش در داخل خودرو، سیستم ناوبری جدید فولکس‌واگن است. یک نمایشگر ۱۵ اینچی بر روی داشبورد و یک نمایشگر ۱۲ اینچی پشت فرمان،‌ اطلاعات خودرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد. فولکس‌واگن برخلاف رقیبانش که گنجایش هفت سرنشین دارند، تنها برای پنج نفر جا دارد.

توارگ ابتدا با دو موتور شش سیلندر دیزل به بازار عرضه می‌شود. بعدا یک موتور شش سیلندر بنزینی و یک موتور هشت سیلندر توربو دیزل با قدرت ۴۲۱ اسب بخار به این مجموعه اضافه خواهد شد. مدل هیبرید-الکتریکی توارگ هم ابتدا در چین و بعد در سایر بازارهای جهان عرضه خواهد شد.

قیمت توارگ جدید هنوز اعلام نشده اما پیش‌بینی می‌شود قیمتش از آئودی Q7 کمتر و از ولوو XC90 بیشتر باشد.
 

ائی-ترون جی‌تی سومین مدل الکتریکی آئودی خواهد بود
 

🚙 معرفی مدل جدید الکتریکی آئودی

روپرت اشتادلر، (Rupert Stadler) مدیر آئودی از برنامه این شرکت برای ساخت یک مدل الکتریکی جدید خبر داد. طرحی از این خودرو که در نشست سالانه عملکرد مالی کارخانه منتشر شد، نشان می‌دهد آئودی جدید، یک ماشین چهار در اسپرت با فرم کوپه است.

قرار است این ماشین که نامش ائی-ترون جی‌تی است، امسال به صورت یک کانسپت نمایش داده شود و در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود. علاوه بر تسلا مدل S، آئودی جدید با سدان لوکس الکتریکی جگوار رقابت نزدیکی خواهد داشت. جگوار قرار است مدل جدید خود را سال آینده به بازار بفرستد.

ائی-ترون جی‌تی بر روی پلتفرمی مشترک با پورشه میشن ائی ساخته می‌شود. این ماشین سومین مدل الکتریکی است که آئودی تا دو سال آینده به بازار عرضه خواهد کرد. این شرکت تابستان امسال اولین مدل الکتریکی خود را که یک شاسی‌بلند است رونمایی خوهد کرد. به گفته مدیر آئودی قیمت شاسی بلند ائی-ترون کراس‌اوور حدود ۸۰ هزار یورو خواهد بود.

آئودی مانند فولکس‌واگن سرمایه‌گذاری زیادی در ساخت خودروهای الکتریکی کرده است و اعلام کرده تا سال ۲۰۲۵ بیش از ده مدل الکتریکی به بازار عرضه کند.
🚐 تصادف مرگبار ماشین خودران اوبر

مرگ الین هرزبرگ، زن بی‌خانمانی که در شب هجدهم مارس در شهر تمپی در ایالت آریزونا بر اثر تصادف با ماشین خودران جان خود را از دست داد، به تردیدها درباره ایمنی این خودروها دامن زد.

این اولین بار است که یک نفر دراثر تصادف با یک ماشین خودران کشته می‌شود. ماشینی که او را زیر گرفت متعلق به شرکت اوبر بود و هنگام تصادف بدون دخالت ناظر پشت فرمان، با سرعت ۶۱ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کرد. تصاویر لحظه تصادف نشان می‌دهد که ماشین اوبر، بدون اینکه ترمز کند، با الین که با دوچرخه‌اش درحال عبور از عرض خیابان است برخورد می‌کند.

تصاویر همچنان نشان می‌دهد که حواس راننده ناظر پیش از تصادف به جاده نیست و برخلاف قوانین دست‌هایش را با فاصله کمی از فرمان نگه نداشته است.

 

اوبر سیستم خودران را بر روی ماشین‌های ولوو آزمایش می‌کند
 

جزییات فنی سیستم خودران اوبر مشخص نیست، اما فن‌آوری‌های خودران معمولا از حس‌گرهایی به نام لایدار (LIDAR) استفاده می‌کنند که با کمک لیزر محیط پیرامون را تشخیص می‌دهد. یکی از ویژگی‌های لیدار توانایی تشخیص بالا در تاریکی است.

هنوز معلوم نیست چرا با اینکه الین هرزبرگ فاصله زیادی را تا وسط خیابان طی کرده بود، اما رادارهای ماشین اوبر نتوانست او را تشخیص دهد. برخی کارشناسان اشکال در نرم‌افزار سیستم خودران اوبر را دلیل این تصادف می‌دانند.

لایدارهای اوبر را شرکت آمریکایی ولوداین (Velodyne) ساخته است. یکی از مدیران این شرکت گفته است این حادثه شرکت را کاملا سردرگم کرده است اما نباید تقصیر را گردن فن‌آوری این شرکت انداخت.

پلیس و چند نهاد فدرال آمریکا هنوز مشغول بررسی علت تصادف هستند و اوبر آزمایش ماشین‌های خودران را در آریزونا، پتزبروگ و سان‌فرانسیسکو متوقف کرده است.

 

بازرسان در حال بررسی اتوموبیل خودران اوبر بعد از تصادف
 

تصاویر منتشر شده توسط پلیس همچنین انتقادهایی درباره قوانین آزمایش ماشین‌های خودران در پی داشته است. آزمایش ماشین‌های خودران در شهرهای زیادی در آمریکا مجاز است، اما گرفتن مجوز در هر شهر قوانین خود را دارد. مثلا در کالیفرنیا، شرکت‌ها باید سالانه نتیجه آزمایش خود را گزارش دهند یا در بوستون، ماشین‌های خودران پیش از گرفتن مجوز باید در آزمون شرکت کنند.

در این بین آریزونا در بین سازندگان فن‌آوری‌های خودران از همه محبوب‌تر است. خیابان‌ها در آریزونا نظم هندسی خوبی دارد، آب و هوای خشک آن محیط مناسبی برای آزمایش ماشین‌های خودران است و از همه مهمتر برای آزمایش ماشین‌های خودران نیاز به کسب مجوز نیست.

پس از حادثه در شهر تمپی، فعالان ایمنی جاده‌ها از دولت خواسته‌اند تا صدور مجوز برای آزمایش ماشین‌های خودران را سخت‌‌تر کند. بوستون از شرکتی که ماشین‌های خودران را در این شهر آزمایش می‌کرد خواسته این آزمایش‌ها متوقف شود و تویوتا به صورت داوطلبانه آزمایش ماشین‌های خود را در جاده‌های آمریکا متوقف کرده است. تویوتا گفته دلیل این تصمیم نگرانی از واکنش‌های احساسی مردم نسبت به رانندگان ماشین‌های خودران این شرکت بوده است.

 

اتوموبیل خودران اوبر در سانفرانسیسکو آمریکا
 

طرفداران ماشین‌های خودران می‌گویند خطای انسانی دلیل ۹۴ درصد تصادف‌ها است و با تکیه بر این فن‌آوری می‌توان تعداد تصادف‌ها را کاهش داد. اما تنها راه توسعه این فن‌آوری، آزمایش آن در جاده است تا سیستم‌های خودران بتوانند با جمع‌آوری اطلاعات در طول زمان، این فن‌آوری را برای عرضه عمومی آماده کند.

نتیجه بررسی‌ها درباره علت کشته شدن الین هرزبرگ بر سرنوشت ماشین‌های خودران تاثیر خواهد گذاشت. اما این تصادف، از همه مهمتر، چشم جهان را به این حقیقت تلخ باز کرد که حوادثی اینچنین بخشی اجتناب ناپذیر از آزمایش ماشین‌های خودران است.
 

غرفه ب ام و در نمایشگاه امسال دیترویت هم نسبت به سال‌های قبل ساده‌تر بود
 

چند هفته پس از اینکه مرسدس-بنز اعلام کرد در نمایشگاه سال آینده دیترویت شرکت نمی‌کند، ب ام و هم از این نمایشگاه کنار کشید.

دیترویت که یکی از مهمترین نمایشگاه‌های خودروی جهان است در طول سال‌های گذشته محبوبیت خود را در بین خودروسازان غیرآمریکایی از دست داده است. امسال لندروور، جگوار، پورشه و مزدا در نمایشگاه غایب بودند.
 

خودروسازان غیر آمریکایی به شرکت در نمایشگاه سالانه اتوموبیل در دیتروید کم علاقه شده‌اند
 

تصمیم دو خودروساز بزرگ آلمانی در حالی اعلام می‌شود که برگزارکنندگان نمایشگاه دیترویت در فکر تغییر زمان برگزاری این نمایشگاه و انتقال آن از زمستان به پاییز هستند. اتحادیه فروشندگان خودروی دیترویت که برگزار کننده نمایشگاه است می‌گوید که هوای سرد دیترویت در زمستان و هزینه‌ سنگین برای خودروسازان دلیل کاهش محبوبیت نمایشگاه است.

علاوه بر این، دیترویت در چند سال گذشته از طرف نمایشگاه لوازم الکترونیکی در لاس وگاس به شدت تحت فشار بوده است. این نمایشگاه که اندکی پیش از نمایشگاه دیترویت در هوای دلپذیر لاس‌وگاس در زمستان برگزار می‌شود، در سال‌های اخیر بین خودروسازان بسیار محبوب شده است.

با گسترده‌تر شدن شبکه‌های اجتماعی و به وجود آمدن راه‌های تازه برای ارتباط با مردم، جذابیت نمایشگاه‌های خودرو برای خودروسازان کمتر شده است. رونمایی محصولات جدید در نمایشگاه‌های خودرو بین اخباری مشابه از کارخانه‌های رقیب گم می‌شود و آنها مجبورند برای جلب توجه، مراسم رونمایی را بزرگ‌تر و باشکوه‌تر و در نتیجه پرهزینه‌تر برگزار کنند.

👈 قرار است تا یک ماه دیگر درباره تغییر زمان برگزاری نمایشگاه دیتروت تصمیم گرفته شود.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش