تجربیات مهاجرت: آیا تحصیل در دانشگاههای آمریکا سخت است؟

آیا درس خواندن در دانشگاههای آمریکا سخت است؟ فکر میکنید بتوانیم از پس آن بر بیایم؟ میتوانیم صحبت اساتید را درک کنیم؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

قبل از جواب دادن به این سوالات یه نکته را بگویم: اگر در ایران درسخوان هستید و با علاقه برای مطالعه وقت می گذارید، مهم نیست کجای دنیا هستید. چون با همان علاقه ای که دارید مطالعه میکنید و‌موفق هم میشوید.

درس خواندن به زبان انگلیسی سخت نیست! زبان آکادمیک ساده و قابل فهم است. اکثر درس های تخصصی واژگان و مفاهیم مشترکی دارند، یا بعضی در ایران فقط با تلفظ فارسی بیان میشوند ولی مفهموم اصلی همان است. پس وقتی در یک رشته ای درس خواندید و علم آن را‌ دارید و تا حدی با مفاهیم آن رشته آگاهید نباید نگران باشید.

اینکه تمام حرفهای استاد را میشود فهمید یانه، اساتید اغلب در آمریکا شمرده حرف میزنند. اگر آمریکایی باشند که به جرئت میتوانیم بگویم هشتاد درصد حرفاهای آن ها  را در همان روزهای اول ورودتان به دانشگاه میتوانید متوجه بشوید (مگر اینکه خیلی تند حرف بزند)

ولی اگر استاد خارجی باشد، مثلا هندی یا چینی یا روس  یکم کارسخت تر میشود.
 

➕ بیشتر بخوانید:


 انواع ویزاهای دانشجویی آمریکا
ویزای ایالات متحده آمریکا ال 1(L1)
 هزینه تحصیل در آمریکا چقدر است؟
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟در آمریکا اساتید یا کتاب معرفی میکنند، یا لکچر مشخصی برای درس دادن دارند. درست مثل ایران که بعضی استادا کتاب معرفی میکنند و بعضی از آنها هم جزوه دارند. اگر در ایران مطالعات زیادی دارید اینجا هم با همان روش  دروس خود را میخوانید و براحتی از پس آن برمیاید.

اگر اول راه هستید پیشنهاد میکنیم که مقاله ها و تکست های انگلیسی مربوط به رشته خودتان را سعی کنید بخوانید و‌عادت کنید به انگلیسی درس خواندن.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
17 ساعت پیش

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
3 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
3 ماه پیش