دردسرهای دانشجویان با سامانه «آموزشیار»

به گزارش ویکی گرام، سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد که تمامی فرایندهای مربوط به انتخاب‌واحد، پرداخت شهریه، صدور گواهی‌های موردنیاز دانشجویان، انتقالی دانشجویان و ... در آن انجام می شود، ۲۶ مردادماه امسال فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرد و فعالیت رسمی‌اش از ۱۰ شهریور شروع شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

مشکلات دانشجویان با سامانه دانشگاه آزاد
در هفته های اخیر دانشجویان با مشکلات عدیده ای در سامانه آموزشیار مواجه شدند که یکی از آن ها مربوط می شود به عدم تطبیق نمرات در سایت جدید با سایت قبلی. حتی برخی اطلاعات مالی دانشجویان به اشتباه در سامانه آموزشیار ثبت شده است.

مشکل دیگری که دانشجویان مطرح کردند، وارد نشدن نمرات نیمسال دوم ۹۸ در سامانه آموزشیار است. در صورت وارد نشدن نمرات، امکان انتخاب واحد برای آن ها وجود ندارد. همچنین دانشجویان می گویند سایت مدام error می دهد و از دسترس خارج می شود. نامشخص بودن بازه زمانی اعتراض به نمرات ترم گذشته و ترم تابستان نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که از سوی دانشجویان مورد سوال است.

برخی دانشجویان این گلایه را مطرح می کنند که فرایند فارغ التحصیلان آن ها با اختلال مواجه شده است؛ در همین رابطه یک دانشجوی دکتری واحد تهران مرکز به خبرنگار مهر می گوید: به دلیل راه اندازی سامانه آموزشیار نمرات ما اعم از نمرات دروس و نمره پایان نامه از بهمن ماه وارد سامانه نشده است و هر بار که با آموزش دانشگاه تماس می گیریم می گویند سیستم قطع است. امروز در تماسی که با آموزش دانشگاه داشتیم اعلام کردند قرار است به کارشناسان آموزش دهند که چطور نمرات را وارد سیستم کنند!

دانشجوی دیگری در همین رابطه می گوید: من دانشجوی ترم آخر هستم و سرباز محسوب می شوم و اگر تا تاریخ ۳۱ شهریور فارغ التحصیل نشوم، برای سربازی ام مشکل به وجود می آید.

دانشگاه آزاد در خصوص اطلاعات متناقض در سامانه قدیم و جدید از دانشجویان خواسته است تا حتما در اولین ورودشان به سامانه آموزشیار کارنامه آموزشی و مالی‌ را با آنچه در سیستم قبلی وجود داشت، تطبیق دهند و اگر مغایرتی وجود داشت از طریق راه‌های ارتباطی موجود مساله را به کارشناسان آموزشی اطلاع دهند.

آنطور که دانشگاه آزاد اعلام کرده در سیستم جدید به واحدهای دانشگاهی اطلاع داده شده که امکان ثبت اعتراض به نمره را برای ترم تابستان و نمرات جدیدی که ثبت می‌شود، فعال کنند تا دانشجو نگرانی‌ ای از این بابت نداشته باشد که بازه اعتراض به نمره تمام شده است.
 

بیشتر بخوانید:


محبوب‌ترین دانشگاه‌ها در میان رتبه‌های برتر کنکور
نرخ اجاره بهای خوابگاه‌ها در سال تحصیلی جدید به دانشگاه‌ها ابلاغ شد
زمان اعلام فراخوان طرح سربازی هیأت مرکزی جذب وزارت علوم مشخص شد


پاسخ مسئولان
ایمان عطارزاده مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی نیز درباره مشکل ورود دانشجویان به سامانه توضیح داده و گفته است: پیشنهادم به دانشجویان این است که حتما الگوریتمی که برای ورود به سامانه لحاظ کرده‌ایم را مطالعه کنند و تنها کافی است به سایت دانشگاه مراجعه کنند.

وی ادامه داد: البته ممکن است دانشجویانی را داشته باشیم که مبداشان یک واحد باشد اما در ترم بهمن‌ماه در واحد دیگر میهمان شده‌اند که براساس آن دانشجو دو شماره دانشجویی دارد که یکی برای واحد مبدا و دیگری واحد مقصد است، به همین دلیل این احتمال دارد که با شماره دانشجویی مبدا امکان دسترسی به سامانه را نداشته باشد، این دسته از دانشجویان باید با مرکز پاسخگویی با  شماره ۴۷۹۱۹۱۰۰  تماس بگیرند تا کارشناسان در لحظه دانشجو را راهنمایی کنند.

عذرخواهی رئیس دانشگاه
محمد مهدی طهرانچی نیز روز گذشته درباره مشکل عدم ثبت نمرات دانشجویان در سامانه آموزشیار، گفت: پس از راه اندازی سامانه آموزشیار ما با حجم دروسی مواجه شدیم که نمرات آن توسط استاد ثبت شده بود اما آموزش آن را ثبت نکرده بود. از هفته گذشته تاکنون حدود ۳ میلیون نمره جدید که مربوط به ترم گذشته بود، ثبت شده است و همکاران ما در آموزش واحدها در حال ثبت سایر نمرات در این سامانه هستند.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه کارشناسان آموزش واحدها همچنان در حال ثبت نمرات هستند، گفت: این سامانه باعث می شود که دانشجویان موضوع تاخیر در اعلام نمره خود را پگیری کنند. دوستان ما در نظارت و ارزیابی هر جایی که نمره درسی اعلام نشود، متوجه و پیگیر خواهند شد.

طهرانچی همچنین در نشست خبری خود از دانشجویانی که به واسطه راه اندازی سامانه جدید، با مشکل مواجه شدند عذرخواهی کرد.

در همین رابطه بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد درباره مشکلات فارغ التحصیلان در سامانه آموزشیار به خبرنگار مهر گفت: دو روز گذشته رئیس دانشگاه آزاد در بخشنامه ای به روسای واحدهای استانی تاکید کرد که با توجه به مشکلات ثبت نمرات، امور مربوط به این دانشجویان تسهیل شود.

وی ادامه داد: دکتر طهرانچی مجوز داد که مستندسازی سوابق تحصیلی مربوط به فارغ التحصیلی دانشجویان انجام شود و کارهای دانشجویانی که باید هرچه سریعتر فارغ التحصیل شوند، در سامانه قدیم و جدید انجام و پس از آن داده‌ها در زمان بهتری وارد سامانه آموزشیار شود.

آخرین مهلت فارغ التحصیلی تمدید شد
کاظمی خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه آزاد در این بخشنامه تاکید کرده است که فارغ التحصیلی دانشجویان باید پیگیری شود و فارغ التحصیلی آنهایی که اضطرار دارند، باید تا ۳۱ شهریور فارغ التحصیلی آنها انجام پذیرد. البته آخرین مهلت فارغ التحصیلی با توجه به شرایط کرونا یک ماه تمدید شده و دانشجویان تا آخر مهر مهلت دارند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش