وزیر علوم: بودجه خوبی به دانشگاه‌ها در سال ۹۹ تعلق نگرفت

به گزارش ویکی گرام، وزیر علوم با تأکید بر اینکه برای سال ۹۹ بودجه خوبی به دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری تعلق نگرفت، گفت: متوسط تخصیص بودجه دانشگاه‌ها برای ۵ ماه از سال حدود ۴۰ درصد بوده است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه برای سال ۹۹ بودجه خوبی به دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری تعلق نگرفت، گفت: متوسط تخصیص بودجه دانشگاه‌ها برای ۵ ماه از سال حدود ۴۰ درصد بوده است.

وی بر لزوم توجه بیشتر دولت به حمایت از دانشگاه‌ها در سال پیش رو تأکید کرد و گفت: دولت باید در برنامه‌های توسعه‌ای خود توجه جدی‌تری بر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی داشته باشد، به همین جهت انتظار داریم در برنامه‌های توسعه‌ای کشور که یک برنامه پنج ساله است علاوه بر اینکه دولت به عنوان ارائه‌دهنده این برنامه خود را متعهد به اجرای آن می‌داند مجلس نیز حمایت خود را از اجرای این برنامه‌ها اعلام کند به گونه‌ای که آموزش عالی و پژوهش در این برنامه مواد هدایت‌کننده داشته باشد.

بیشتر بخوانید:
محبوب‌ترین دانشگاه‌ها در میان رتبه‌های برتر کنکور
نرخ اجاره بهای خوابگاه‌ها در سال تحصیلی جدید به دانشگاه‌ها ابلاغ شد
زمان اعلام فراخوان طرح سربازی هیأت مرکزی جذب وزارت علوم مشخص شد


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: در برنامه‌های قبلی نظیر برنامه ششم توسعه بیشتر برای آموزش عالی، مراکز پژوهشی و فناوری تکلیف مشخص کردیم اما انتظار ما این است که در برخی از مواد این برنامه حمایت کنند مثلا ذکر شود که دولت باید این برنامه‌های مشخص را برای دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی داشته باشند. بنابراین توجه به این قسمت از موارد در تدوین برنامه هفتم توسعه مهم است.

غلامی با تأکید بر اینکه بودجه خوبی در سال ۹۹ به دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری تعلق نگرفت، خاطرنشان کرد: متأسفانه تخصیص بودجه این مراکز نیز تاکنون خوب نبوده است و متوسط تخصیص‌ها به دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی با وجود گذشت پنج ماه از سال حدود ۴۰ درصد بوده است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش