اراده جدی در موضوع کنکور وجود ندارد

به گزارش ویکی گرام، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه باید مسئله کنکور را جدی بگیریم، گفت: هیچ‌وقت اراده جدی در موضوع کنکور وجود نداشته است و همیشه کار را ناقص گذاشته‌ایم و به بعد موکول کرده‌ایم.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسه ۱۳۶ ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور به ریاست سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

عاملی با تأکید بر اینکه باید مسئله کنکور را جدی بگیریم، گفت: هیچ‌وقت اراده جدی در موضوع کنکور وجود نداشته است و همیشه کار را ناقص گذاشته‌ایم و به بعد موکول کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: کنکور یکی از مسائل مهم و دارای ذی نفع بزرگ است که به لحاظ روش و کارکرد نیازمند بازنگری جدی است و البته هر روش جایگزین باید امن، ارزیابی پذیر با تأمین عدالت باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: سازمان سنجش نیز در تدوین سیاست مشارکت جدی‌تری داشته باشد. همانطور که در گزارش‌ها ذکر شد، در کشورهای جهان، روش‌های متفاوت و در عین حال موفقی وجود دارد.

عاملی ادامه داد: تمایز بین سنجش و پذیرش، عدم انحصار سنجش در یک مقطع زمانی و انتقال سنجش از امتحان در یک مقطع زمانی خاص به دوره سه تا چهار ساله دبیرستان و روش‌های کارآمدتری که به نوعی کیفیت فراگیرتری را در ارزشیابی تأمین کند جای بررسی دارد.

بیشتر بخوانید:
محبوب‌ترین دانشگاه‌ها در میان رتبه‌های برتر کنکور
نرخ اجاره بهای خوابگاه‌ها در سال تحصیلی جدید به دانشگاه‌ها ابلاغ شد
زمان اعلام فراخوان طرح سربازی هیأت مرکزی جذب وزارت علوم مشخص شد


وی افزود: از آنجایی که امروز کنکور مبنای ارزیابی داوطلبین ۱۵ درصد صندلی‌های دانشگاه است و بطور عمده رقابت در رشته‌های حوزه علوم پزشکی، بعضی از رشته‌های مهندسی و منتخبی از رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی است، راهکارها باید به نوعی مسئله این رشته‌های رقابت پذیر را حل کند. در این رسته شکستن دوره‌های دکتری حرفه‌ای مستقیم به دو مقطع کارشناسی و دوره تکمیلی دکتری، می‌تواند یک راه حل باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: به هر حال این موضوع روی میز ستاد نقشه جامع علمی کشور است و تا حل مسئله ادامه پیدا خواهد کرد و درخواست درام که وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و همچنین وزارت بهداشت و درمان در این خصوص مشارکت فعال داشته باشند.

گفتنی است در ابتدای این جلسه موضوع مرتبط با پذیرش بهیاران در کنکور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش