نکاتی مهم در خصوص انتخاب استاد راهنمای مناسب

به گزارش ویکی گرام، هرچه به مقاطع تحصیلی بالاتر می ­رسید انجام کار پژوهشی به یکی از اصلی­ ترین وظایف شما تبدیل می ­شود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

این کار پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد در قالب پایان­ نامه و در مقطع دکتری در قالب رساله ارائه می­ شود. اما اولین مساله هنگام شروع یک کار پایان نامه یا رساله، انتخاب استاد راهنما است.

برای انتخاب استاد راهنما، ابتدا تخصص اصلی استادها را بررسی کنید تا به عنوان شما نزدیک باشد و بتوانند شما را به خوبی راهنمایی کنند، هرچند نمیشود روی کمک استاد راهنما حسابی باز کرد.

قبل از اینکه به استاد راهنما موضوع خود را پیشنهاد دهید، حتما آن را به صورت پروپوزال و نوشته شده ارائه کنید، یا حداقل بیان مساله خودتان را بنویسید و همراه مقاله بیس (اگر دارید) ارائه بدهید. اگر به صورت شفاهی بخواهید عنوان تان را مطرح کنید و توضیح بدیهد فقط این جوابها را می شنوید : 

ظرفیت خالی ندارم
تخصص من نیست 
با استاد دیگری مشورت کنید

بیشتر بخوانید:
 مراحل استخراج و نوشتن مقاله از پایان نامه 
داورها کدام بخش از پایان نامه را بیشتر مطالعه میکنند؟
نشانی سایت ها جهت استفاده از مقالات و پایان نامه ها


استاد راهنمای شما باید همیشه در دسترس باشد تا شما برای پیدا کردن و راهنمایی گرفتن از او زمان زیادی را صرف نکنید. بنابراین انتخاب استاد راهنمایی که در شهر دیگری است و فقط برای زمان تدریس به دانشگاه شما سر می ­زند شاید خیلی صحیح نباشد.

این را در نظر داشته باشید در بسیاری از مواقع هیچ چیز جای ملاقات حضوری با استاد راهنما را نخواهد گرفت. پس اگر فکر می­ کنید پروژه ­ی شما طوریست که باید زیاد با استاد راهنمایتان ملاقات کنید، اولویت را با استادی بگذارید که در شهر شماست و بیشتر در دسترس است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش