احتمال ایجاد دوره کارشناسی پیوسته فنی حرفه ای با محوریت دروس عملی

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از احتمال ایجاد دوره کارشناسی پیوسته با تاکید بر دروس عملی خبر داد. ابراهیم صالحی عمران با اشاره به آمایش و ساماندهی آموزش عالی گفت: خواستگاه آمایش به کشور فرانسه باز می گردد و یک نوع برنامه ریزی منطقه ای است.  

وی ادامه داد:  کارشناسان توسعه ای کشور فرانسه متوجه شدند که پاریس بیش از اندازه توسعه یافته و به مناطق دیگر توجه نشده است بعدها این مفهوم وارد ادبیات برنامه ریزی کشوری شد به این معنی که توسعه متوازن صورت گیرد و مناطق براساس مزایایی که دارند رشد کنند.

بیشتر بخوانید:
شکایت سازمان سنجش آموزش کشور از یک استاد دانشگاه
جزئیات تازه از برگزاری کنکور پرحاشیه ۹۹/ احتمال تعویق کنکور
اعلام آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد


رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: آمایش آموزش عالی مهارتی هم یک برنامه ریزی منطقه ای است. در کشور ایران نیز اکثر دانشگاه های بزرگ در تهران قرار دارند و ۲۰ درصد دانشجویان کشور در تهران حضور دارند.  

وی ادامه داد: برهمین اساس وزیر علوم کمیته ای تشکیل داد و مصمم است توسعه متوازن را در آموزش عالی کشور اجرایی شود. در دانشگاه فنی و حرفه ای نیز این سیاست اجرا شده و فرصت آموزش عالی مهارتی برای همه فراهم خواهد شد.  

صالحی عمران افزود: یکی از بخش های مهم آمایش آموزش عالی ساماندهی است که در دانشگاه فنی و حرفه ای اجرا می شود و تاکنون ۱۷۰ رشته دانشگاه به دلیل عدم نیاز صفر شده و قرار است ۳۰۰ رشته جدید جایگزین آن شود.  

وی ادامه داد: با توجه به کاهش پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای به دلیل تغییر نظام آموزش عالی کشور، شاید تغییری در دوره های آموزشی ایجاد شود، دوره های کارشناسی پیوسته با تاکید بر دروس عملی، تقاضای بازار کار، و تقاضا محور ایجاد شود.  

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش