نکاتی درباره اقامت دائم کانادا و تراول داکیومنت Travel Document

به گزارش ویکی گرام، طبق قوانین کانادا، افراد دارای اقامت دائم کانادا، برای بازگشت به خاک کانادا از طریق هوایی، کشتی، قطار باید قبل سوار شدن کارت معتبر اقامت دائم/PR و یا تراول داکیومنت/ PRTD خود را نشان دهند.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

افرادی معمولا با این موضوع برخورد می‌کنند که بعد از لندینگ ، فرصت کافی برای ماندن در کانادا برای دریافت کارت پی‌آر خود را نداشته و قبل از گرفتن کارت پی‌آر خود،از کشور خارج می‌شوند. همچنین دوستان مقیم دائم  که از کانادا خارج شده و بنا به دلایلی ( گم کردن کارت خود) کارت پی آر خود را برای بازگشت به کانادا به همراه ندارد.

➕ بیشتر بخوانید:
چالشهای مهاجرت به کشور کانادا
بیشترین مشاغل ایجاد شده در بازر کار کانادا

اعلام استراتژی دولت فدرال کانادا برای جذب دانشجویان خارجی

سوال:
حال بازگشت این افراد به خاک کانادا (از طریق هوایی، کشتی، قطار،  به غیر از راه زمینی)، چگونه خواهد بود؟

نکته:
طبق قوانین کانادا کسی که مسافر رو از سفر باز میدارد، خط هوایی یا شرکت اتوبوسرانی/کشتیرانی/قطار می‌باشد. زیرا دولت کانادا آنها را مجاب کرده است که تنها دو مدرک کارت معتبر اقامت دائم/PR و یا تراول داکیومنت/ PRTD را از مسافرین اقامت دائم کانادا بپذیرد.

این یعنی اگر مسافر به هر طریقی خود را به کانادا برساند، به عنوان مثال با اتومبیل شخصی خود از آمریکا وارد مرز کانادا شود، مادامی که افسر مرز قانع شود که وضعیت فرد در کانادا اقامت دائم می‌باشد ( با نشان دادن کپی لندینگ پیپر/CPR، یا حتی ادعا کند که اقامت دائم کانادا را داراست و مدارکش را گم کرده است، پلیس مرز می‌تواند مشخصات‌ش را چک کند) اجازه ورود دارد.

جواب:
تنها راه ورود این افراد به کانادا ( البته به جز افرادی که از طریق زمینی و امریکا وارد می‌شوند)، تهیه تراول داکیومنت/Travel document است. 
برای تهیه آن، باید به سفارت کانادا مراجعه کرد و تقاضای تراول_داکیومنت را داد. در ایران، به دلیل نبود سفارت کانادا، از طریق سفارت کانادا در ترکیه و امارات و به صورت آنلاین تقاضا داده می‌شود.

توصیه:
از آنجایی که این تقاضا نامه و پروسه آن خیلی هم راحت نیست و گاهی زمان‌بر است و گاهی احتمال رد شدن آن هم هست، توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد سعی کنید قبل دریافت کارت پی‌آر/PR خود از کانادا خارج نشوید، و اگر اصلا امکان ماندن ندارید سعی کنید آدرس یکی از دوستان و فامیل خود را در کانادا برای دریافت کارت پی‌آر بدهید، و در صورت امکان آنها این کارت به طریق مسافر به دست شما برسانند. و تهیه تراول داکیومنت راه حل آخر شما باشد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش