مهاجرت به کانادا از طریق مشاغل بخش تکنولوژی

بخش تکنولوژی/فناوری کانادا طی سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است؛ حتی در این روزهای کرونایی که اکثر شرکت ها و سازمان دست به تعدیل نیرو زده اند و یا در لبه ورشکستگی قرار دارند شرکت های فعال در بخش فناوری کانادا نیرو جذب می کنند. از آنجا که کانادا به نیروی کار در بخش فناوری اطلاعات نیازمند است انواع مسیرهای مهاجرتی موقت و دائم را برای حمایت از این بخش تدارک دیده است. خواه شما بخواهید موقتا به کانادا مهاجرت کنید و یا برای همیشه، در زیر چند مسیر اصلی را برای مهاجرت از طریق مشاغل بخش فناوری کانادا به شما معرفی می کنیم.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

اکسپرس انتری
سیستم اکسپرس انتری اصلی ترین منبع جذب متقاضیان مشاغل نیازمند مهارت و اعطای اقامت دائم به آنهاست. اکسپرس انتری در بین شاغلان بخش فناوری که چشم امید به کانادا دوخته اند از محبوبیت بالایی برخوردار است. جالب است بدانید شاغلان بخش تکنولوژی اصلی ترین مهاجران شاغل هستند که از طریق اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت می کنند. یکی از مزایای اکسپرس انتری پویا و سریع بودنش است. تنها پس از چند روز از ارائه پروفایل، مشروط بر اینکه در بین متقاضیان با رتبه بالا باشید، می توانید دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم دریافت کنید.

اگر جزو این متقاضیان خوش شانس باشید دولت کانادا شش ماه پس از ارائه درخواستتان به شما اقامت دائم می دهد. اگر در بخش فناوری شاغل هستید و تا به حال در کانادا زندگی نکرده اید بهترین گزینه پیش روی شما برای اینکه واجد شرایط اکسپرس انتری باشید برنامه اسکیلد ورکر فدرال یا Federal Skilled Worker Program (FSWP) است.

 نیمی از دعوتنامه ها یا ITA ها برای متقاضیان این مسیر مهاجرتی صادر می شود. از جمله شرایط این مسیر مهاجرتی این است که حداقل 67 امتیاز داشته باشید. قبل از اینکه وارد صف انتظار اکسپرس انتری شوید واجد شرایط بودن یا نبودنتان برای این مسیر مهاجرتی بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار و مهارت های زبانی تعیین می شود.

➕ بیشتر بخوانید:
چالشهای مهاجرت به کشور کانادا
بیشترین مشاغل ایجاد شده در بازر کار کانادا

اعلام استراتژی دولت فدرال کانادا برای جذب دانشجویان خارجی

برنامه مهاجرت استانی
بعد از اکسپرس انتری، برنامه مهاجرت استانی یا PNP برای شمایی که تا به حال در کانادا زندگی نکرده اید بهترین گزینه جهت اخذ اقامت دائم است. قانون اساسی کانادا به استان ها و مناطق کانادا این حق را داده است که برنامه های مهاجرتی خاص خود را مدیریت و اداره کنند. برنامه مهاجرت استانی تقریبا در تمامی حوزه های قضایی کانادا فعالیت دارد. استان ها می توانند متقاضیان مهاجرت را که نیازهای بازار کارشان را تامین می کنند انتخاب کنند و سپس دولت فدرال فرایند اقامت دائم آنها را رسیدگی می کند. 

استان ها و مناطق کانادا مسیرهای کلی را برای نیروی کار ماهر یا اسکیلدورکرها و نیز افراد خاصی بر حسب نیاز بازار کار خود ارائه می کند. بخش فناوری یکی از بخش های بازار کار کاناداست که نیاز به نیروی کار در آن به شدت حس می شود و از همینروست که بسیاری از استان ها و مناطق کانادا برنامه مهاجرتی خاص این بخش را دارند. دو استان بریتیش کلمبیا و انتاریو برجسته ترین استان ها در این زمینه هستند: Tech Pilot انتاریو برای افرادی است که در یکی از شش شغل بخش فناوری سابقه کار دارند. متقاضیان می بایست پروفایل اکسپرس انتری داشته باشند.

انتاریو از ابتدای سال 2020 تا به اینجا دو پذیرش  Tech Pilot برگزار کرده است که یکی از آنها در همه گیری کرونا و در ماه می برگزار شد و طی آن 700 متقاضی موفق به دریافت دعوتنامه جهت تقاضا برای اتتخاب شدن از طرف استان انتاریو شدند. از طرف دیگر، Tech Pilot بریتیش کلمبیا تقریبا هر هفته متقاضیانی را که در یکی از 29 شغل بخش فناوری سابقه کار دارند را دعوت می کند تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان بریتیش کلمبیا ارائه کنند. بریتیش کلمبیا طی سال 2020 مجموعا 14 پذیرش Tech Pilot برگزار کرده و از ابتدای سال تا کنون بیش از 1500 متقاضی را انتخاب کرده است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش