میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای کاری و تحصیلی کشورهای مختلف

تمکن مالی از مهم ترین مدارک تاثیر گذار در تصمیم گیری افسر کنسولی می باشد. در واقع شما با ارائه نامه تمکن مالی به افسر کنسولی این اطمینان را می دهید که از پس هزینه ها در کشور مورد نظر برمی آیید و از این لحاظ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. سفارت خانه هر کشوری مبالغ حداقلی برای تمکن مالی مسافر اعلام کرده اند و این مبالغ برای هر کشور متفاوت است. مبالغ تمکن مالی ویزا، بر مبنای هزینه های رفت و برگشت به آن کشور، هزینه اقامت در هتل و یا مسافر خانه، هزینه های حمل و نقل در آن کشور، هزینه های خورد و خوراک و مواردی از این قبیل مشخص می شود.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان
 

میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

مقدار پول مورد نیاز برای ویزای کاری کانادا، با توجه به تعداد نفرات خانواده متقاضی مشخص می شود. برای تعیین هزینه های ویزای کاری کانادا، باید به موارد زیر دقت شود:
◾️شخص متقاضی
◾️همسر شخص متقاضی
◾️فرزندان شخص متقاضی
◾️فرزندان وابسته به همسرتان (که شما ناپدری / نامادری آنها می شوید.)

نامه تمکن مالی شخص متقاضی، که در هنگام درخواست مهاجرت ارائه می شود، باید گواهی این موضوع باشد که شخص متقاضی دارای شرایط مالی مناسب برای مهاجرت می باشد. در زیر، جدولی ارائه می شود که هزینه های مورد نیاز ویزای کار کانادا با توجه به تعداد افراد خانوار مشخص شده است:

بودجه مورد نیاز به دلار کانادا تعداد افراد خانواده
۳,۳۶۱$ برای هر عضو بیشتر
۱۲,۴۷۵$ ۱
۱۵,۵۳۱$ ۲
۱۹,۰۹۳$ ۳
۲۳,۱۸۱$ ۴
۲۶,۲۹۲$ ۵
 

میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

میانگین هزینه تحصیل در کانادا، ۱۵ هزار دلار کانادا تخمین زده شده است. این مقدار برای موسسات آموزشی و برنامه های تحصیلی، متفاوت است. متقاضیان علاوه بر هزینه های آموزشی، موظف به پرداخت هزینه های اقامت و زندگی نیز می باشند که در زیر به آن ها اشاره شده است:

مبلغ مورد نیاز در هر سال (به اضافه هزینه شهریه) اشخاصی که به کانادا وارد می شوند
۱۰,۰۰۰$ شخص متقاضی
+ ۴,۰۰۰$ به همراه یک شخص از خانواده
+ ۳,۰۰۰$ هر شخص از خانواده

بیشتر بخوانید:
شرط معدل برای اپلای و اخذ پذیرش در کشور های مختلف
سایت عالی برای اطلاع از هزینه های زندگی و قیمت ها در کشورهای مختلف


میزان تمکن مالی ویزای شینگن
با داشتن ویزای شینگن می‌توان به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کرد. اروپا از نظر ویزا گرفتن برای ایرانیان به سه بخش شینگن، بریتانیا و کشورهای اتحادیه و اروپای شرقی تقسیم می‌شود. منطقه شینگن شامل کشورهای آلمان، نروژ، اتریش، فرانسه، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، اسپانیا، دانمارک، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، یونان و هلند است. مسافران با داشتن ویزای شینگن می‌توانند در زمان و شرایط مشخصی به هر یک از کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کنند. 
 
تمکن مالی اخذ  ویزای شینگن
شرایط اخذ ویزا تمکن مالی – گردش حساب – دعوت‌نامه (الزامی نیست)
حداقل میزان تمکن مالی حدودا بین ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان (بسته به کشور مقصد)
گردش حساب مورد نیاز گردش ۶ ماهه آخر حساب متقاضی
  
شرایط اخذ ویزای انگلیس
شرایط اخذ ویزا دعوتنامه معتبر از بستگان درجه یک – تاریخچه سفری – گردش حساب – تمکن مالی
حداقل میزان تمکن مالی ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان برای هر نفر
گردش حساب مورد نیاز ۳ تا ۶ ماه اخیر

تمکن مالی ویزای تحصیلی و کاری آلمان 
برای دریافت ویزای دانشجویی کشور آلمان، یکی از مدارک مورد نیاز سفارت آلمان، مدرک (Bank Statement) یا گواهی اثبات تمکن مالی آلمان است. این گواهی با هدف اطمینان از توانایی دانشجو در توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در طول مدت زمان اقامت دانشجویی در آلمان گرفته میشود. آیا میدانید با تصویب قوانین جدید دولت فدرال آلمان، افزایش تمکن مالی آلمان در سال ۲۰۲۰ قطعی خواهد بود؟

مطابق قوانین جدید کشور آلمان، از ژانویه ۲۰۲۰، به بعد تمام دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان، باید تمکن مالی ۱۰.۲۳۶ یورویی، برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان ارائه دهند.

زمانی که برای تحصیل در یک دانشگاه در کشور آلمان درخواست میدهید، و همین طور برای دریافت اقامت تحصیلی، تمام دانشجویان بین المللی ثابت کنند که منابع مالی مناسبی برای تامین هزینه های تحصیل در آلمان حداقل برای یکسال تحصیلی در اختیار دارند. روش های بسیار زیادی برای اثبات تمکن مالی آلمان برای دانشجویان وجود دارد، اما افتتاح حساب بلوکه شده در آلمان، معمولا محبوب ترین روش برای دانشجویان بین المللی است.

تا پیش سال ۲۰۲۰، قراردادن حداقل مبلغ ۸.۶۴۰ یورو در حساب مسدود شده برای اثبات تمکن مالی آلمان برای دانشجویان کافی بود، و دانشجویانی که تمکن مالی کمتر از این میزان داشتند، درخواست ویزای دانشجویی شان، بدلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه یکسال زندگی در آلمان، در سفارت رد میشد.

اما با تصویب قانون جدید، تمکن مالی مورد قبول سفارت آلمان، از ۱ سپتامبر ۲۰۱۹، دانشجویان باید حداقل مبلغ ۱۰.۲۳۶ یورو برای اثبات تمکن مالی آلمان ارائه دهند.

تمکن مالی ویزای کار آلمان ارائه دارایی به میزان 5118€ یورو حتی برای یک هفته در حساب ایرانی متقاضی.

تمکن مالی ویزای تحصیلی استرالیا
متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا ابتدا باید پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنند و سپس نامه‌ی پذیرش خود را همراه با درخواست ویزای تحصیلی استرالیا به سفارت این کشور ارائه کنند. متقاضیان با این وجود که دولت استرالیا به دانشجویان اجازه‌ی کار در حین تحصیل را می‌دهد، باید شرایط تمکن مالی را برای دریافت ویزای تحصیلی داشته باشند.

ارائه کردن مدارکی که تمکن مالی متقاضی و همین هزینه‌ی بازگشت او به کشورش را اثبات کند، به سفارت همراه درخواست ویزا الزامی است. هزینه‌ی هر بلیت رفت و برگشت به کشور استرالیا معادل 2500 دلار استرالیا می‌باشد. هزینه‌ی زندگی در استرالیا برای یکسال معادل 18650 دلار استرالیا است که متقاضی باید هنگام ورود به استرالیا این مبلغ را همراه 2500 دلار هزینه‌ی رفت و برگشت در حساب خود داشته باشد.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
3 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
3 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
4 ماه پیش