مراحل مهم در اجرای پرونده یک برنده لاتاری گرین کارت تا رسیدن به آمریکا

1. براورد هزینه ها
هزینه های یک برنده لاتاری با ذکر جزئیات در زیر آمده است. دقت کنید که موارد ۶ و ۷ پس از صدور ویزای آمریکا قابل پرداخت است
 
شرح هزینه ها زمان پرداخت هزینه

ترجمه مدارک

 1 تا 3 میلیون تومان به نسبت تعداد مدارک برای هر فرد
پس از تکمیل فرم DS260  و قبل از مراجعه به سفارت
هزینه واکسیناسیون 100 تا 300 هزار تومان   قبل از انجام مصاحبه
هزینه سفر به کشور محل سفارت آمریکا ( ترکیه، امارات، ارمنستان) 8 تا 10 میلیون تومان نسبت به نوع سفر ( هوایی، زمینی ) مدت اقامت و نوع هتل ، در این باره بهتر است از آژانس های هواپیمایی استعلام شود
جهت انجام مصاحبه
هزینه معاینات پزشکی پزشک معتمد سفارت آمریکا در ترکیه، امارات یا ارمنستان
از 150 تا 250 دلار برای هر نفر
 
جهت انجام مصاحبه قبل از حضور در سفارت
هزینه سفارت آمریکا   330 دلار آمریکا برای هر نفر   در زمان مصاحبه داخل سفارت آمریکا
هزینه صدور گرین کارت 220 دلار برای هر نفر در صورت صدور ویزا قبل از سفر به آمریکا 
هزینه سفر به آمریکا از آژانس های هواپیمایی و مسافرتی استعلام شود پس از صدور ویزا

2. معافیت از ابلاغ ترامپ
اگر شرایط معافیت از ابلاغ ریاست جمهوری ۹۶۴۵ یا PP9645 را دارید که به گام سوم بروید. اما اگر شرایط معافیت ندارید ابتدا برای ایجاد شرایط معافیت و دریافت معافیت برنامه ریزی کنید.
.
3. تکمیل فرم DS260
فرم DS-260 در آدرس ceac.state.gov در دسترس است. این فرم برای برندگان لاتاری و البته تمامی متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا است. این فرم شامل هفت بخش مختلف میباشد. بخش های مهم آن مربوط به اطلاعات فردی، اطلاعات خانواده، سابقه سفر، سابقه شغلی و تحصیلات و بخش امنیتی میباشد. در صورت اشتباه در تکمیل فرم DS-260 احتمال از دست دادن ویزا یا تحمیل هزینه های سنگین را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر به مقاله راهنمای تکمیل فرم DS-260 مراجعه کنید.

برای مطرح کردن سوالاتتون و آشنایی با مراحل لاتاری از ثبت نام تا وقت سفارت پیج لاتاری گرین کارت را در اینستا گرام دنبال کنید

4. ترجمه و ارسال مدارک به مرکز کنسولی کنتاکی
پس از تکمیل فرم DS-260 باید ترجمه مدارکتان را به مرکز کنسولی کنتاکی ارسال کنید. هر سال دستورالعمل متفاوتی در این رابطه داده شده و نمیتوان روند ثابتی را برای آن تعریف کرد.

5. پیگیری ویزا بولتن
ویزا بولتن یک مجله در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا است که زمانبندی مصاحبه های سفارت را معین میکند.
برای ورود به این سایت به این لینک بروید.

6. انجام واکسیناسیون و ترجمه مدارک تکمیلی
واکسیناسیون در مراکز حلال احمر یا مرکز انستیتو پاستور تهران صورت میپذیرد و یک سند به زبان انگلیسی به شما برای تایید انجام واکسیناسیون ارائه میکنند. مدارک تکمیلی را نیز ترجمه میکنید و آماده ارائه به سفارت خواهید شد. لیست مدارک لازم برای برندگان لاتاری در سایت وزارت امور خارجه امریکا موجود است که یک نسخه ترجمه شده نیز در سایت ما قرار دارد.

➕ بیشتر بخوانید:
زمان و شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت 2022
چگونگی بالا رفتن شانس قبولی در لاتاری گرین کارت (DV-2022) آمریکا

چگونگی انتخاب متقاضیان در  برنامه لاتاری گرین کارت (DV-2022) آمریکا

7. مراجعه به پزشک معتمد سفارت
بسته به اینکه کدام سفارت برای حضور شما تعیین شده است، باید به پزشک معتمد آن سفارت مراجعه کنید و را ارائه واکسیناسیون و انجام آزمایشات پزشکی و عکس قفسه سینه یک پاکت ممهور از پزشک دریافت کنید و به سفارت ارائه کنید.

8. ارائه مدارک و مصاحبه در سفارت
در گام هشتم، یک برنده لاتاری با مدارکی که از قبل ترجمه و آماده کرده است در وقت مقرر به سفارت مراجعه میکند و پس از انگشت نگاری و انجام مصاحبه سفارتی و پرداخت مبلغ ۳۳۰ دلاری، نتیجه مصاحبه را نیز دریافت میکند.

9. پیکاپ پاسپورت
پس از اینکه افسر کنسولی شمارا به عنوان یک واجدالشرایط برای دریافت ویزا پذیرفت، پرونده شما به واشنگتون ارجاع میشود تا وارد مرحله اداری شود. پس از اینکه پاسخ از واشنگتون به سفارت میرسد، از شما دعوت میکنند تا ویزای آمریکا را دریافت کنید. برای دریافت ویزای آمریکا باید پاسپورتتان را به کارگزار سفارت ارائه کنید و پس از الصاق ویزا روی آن از کارگزار دریافت کنید.

10. پرداخت هزینه گرین کارت
قبل از ورود به آمریکا باید هزینه گرین کارت را بپردازید. پرداخت هزینه گرین کارت قبل از ورود به آمریکا باعث میشود که به محض رسیدن به آمریکا ظرف ۱۰ الی ۲۰ روز گرین کارت دریافت کنید. در غیر اینصورت ممکن است حدود یک سال صدور گرین کارت شما زمان ببرد.

11.ورود به آمریکا
در صورتی که ویزای مهاجرتی دارید میتوانید بلیط یک طرفه به آمریکا تهیه کنید. به آمریکا خوش آمدید.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش