۲۹۲ رشته محل به دانشگاه فنی وحرفه ای اضافه شد

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: ۱۸۴ رشته محل این دانشگاه صفر و ۲۹۲ رشته محل به مجموع رشته محل های این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی اضافه شد. ابراهیم صالحی عمران گفت: در سال تحصیلی جاری با توجه به سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ساماندهی رشته محل های دایر در دانشگاه در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد:  براین اساس ۱۸۴ رشته محل صفر و ۲۹۲ رشته محل به مجموع رشته محل های دانشگاه فنی وحرفه ای در مقاطع کاردانی و کارشناسی اضافه شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: رشته های مهارتی باید متناسب با تقاضای بازار کار ایجاد شود و فارغ التحصیلان این دانشگاه بلافاصله بعد از تحصیل جذب بازار کار شوند. وی گفت: کل رشته‌های این دانشگاه ۱۵۳ رشته است و تاکنون ۴۱ سرفصل را بازنگری کردیم و بنا داریم تا تمامی برنامه‌های درسی این دانشگاه را بازنگری کنیم.

بیشتر بخوانید:
خبر خوش رئیس دانشگاه آزاد برای ورودی‌های جدید
اعلام آمار داوطلبان مبتلا به کرونا آزمون کارشناسی ارشد
توضیح دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره عضو هیئت علمی شدن دختر رئیس جمهور


صالحی‌عمران ادامه داد: ۶۷۲ عضو هیئت علمی و ۳۴۲ غیر هیئت علمی و ۲۰ هزار نیروی حق‌التدریس که دارای کد مدرسی هستند با دانشگاه فنی و حرفه ای همکاری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲ هزار و ۳۰۰ کارگاه و آزمایشگاه در سراسر کشور برای دروس عملی در نظر گرفته شده است و به دنبال این هستیم که مهارت‌های حرفه‌ای و شایستگی‌های شغلی را در دانشجویان ایجاد کنیم تا پنجه‌های کارآمد تربیت شوند و در چرخه تولید در سال جهش تولید اقدامات موثری صورت پذیرد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش