خبر خوش رئیس دانشگاه آزاد برای ورودی‌های جدید

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای نخستین بار دانشجویان جدیدالورود از تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد بهره مند می‌شوند. دکتر محمدمهدی طهرانچی در جلسه معارفه معاون امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه در مصاحبه‌ای درباره تسهیلات جدید برای ”داوطلبان جذب بدون آزمون“ در این دانشگاه، گفت: چنانچه داوطلبان قبل از ۱۵ شهریور و بر اساس سوابق تحصیلی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه آزاد اسلامی شوند و سپس، در آزمون سراسری قبول شوند، این دانشجویان بدون پرداخت هزینه، اختیار دارند دانشگاه خود را انتخاب کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این دانشجویان می‌توانند بدون پرداخت هزینه ترم اول، به دانشگاهی که از طریق آزمون سراسری قبول شده اند بروند و هزینه‌ای هم به دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت نکنند.

پیش از این هزینه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی، در صورت قبولی در سایر دانشگاه‌ها و انتخابشان برای تحصیل در دانشگاه دیگر، بازپرداخت نمیشد. دکتر طهرانچی افزود: پس دانشجویان نگران درس و ثبت نام خود نباشند و این شیوه برای نخستین بار در سطح دانشگاه‌ها اعمال شده است.

بیشتر بخوانید:
مردان، بیشترین متقاضیان دکتری دانشگاه ها
انتقاد رئیس سازمان سنجش از اظهارنظر افراد غیر مرتبط و غیرمسئول درباره کنکور


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هم اکنون ۸۵ درصد دانشجو‌های ما بدون مسیر کنکور وارد می‌شوند و این مسیر بر اساس سوابق تحصیلی آن‌ها است.

دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه صندلی خالی برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد وجود دارد، گفت: بر اساس تصمیم گیری شورای سنجش و پذیرش مقرر شد، دو شیوه نامه از طریق ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا و بر اساس تصمیم وزیر علوم مورد پیگیری قرار گیرد و موضوع تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد در مجلس شورای اسلامی هم مورد پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: منتظر تصمیم هستیم تا فعالیت‌ها برای داوطلبان کارشناسی ارشد نیز مانند سایر مقاطع در این جهت انجام شود.

ترم جدید در اکثر دانشگاه‌های آزاد مجازی است
رئیس دانشگاه​ آزاد اسلامی گفت: در نیم سال دوم تحصیلی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ترم جدید در اکثر دانشگاه‌های آزاد به صورت مجازی است.

دکتر محمد مهدی طهرانچی در حاشیه جلسه معارفه معاون امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی که در سالن جلسات سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد درباره آخرین وضعیت آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هم اکنون به علت شیوع ویروس کرونا در شرایطی واقع شدیم که نمی‌توانیم پیش بینی‌های بلند مدت کنیم، اکنون باید آمادگی کامل برای ارائه آموزش داشته باشیم، در ترم گذشته غافل گیر شدیم، ولی در نهایت آموزش مجازی در دانشگاه‌ها اجرا شد.

وی با بیان اینکه امسال با همه پیشگیری‌های لازم و تقویت زیر ساخت‌ها و تقویت نرم افزار‌ها برنامه کاملی ارائه شده است گفت: امسال می‌خواهیم همه دروس را در دانشگاه‌ها ارائه دهیم و اگر مصوبه ستاد مقابله با کرونا ارائه دروس به صورت مجازی باشد برای این امر آمادگی کامل داریم و اگر مصوبه به صورت ترکیبی مجازی - حضوری باشد هم آمادگی وجود دارد و اگر اجازه دهند که کلاس‌ها حضوری باشد در این صورت هم آمادگی لازم وجود دارد.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی شروع ترم در اکثر مناطق مجازی است و در میانه راه باید ببینیم چه شرایطی رخ می‌دهد.

وی با اشاره به نحوه برگزاری دروس عملی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دروس عملی هم ویژگی خاص خود را دارد و نمی‌توان آن را حذف کرد، زیرا برخی از دانشجویان در آستانه دانش آموختگی هستند و برای آن‌ها باید کلاس و آزمایشگاه‌های سه تا پنج نفره در نظر گرفت تا دروس عملی هم ارائه شود البته نحوه ارائه در این شرایط منوط به تأیید ستاد مقابله با کرونا است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
3 روز پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
4 روز پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
1 ماه پیش