جزئیات ظرفیت پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای برای ترم آینده اعلام شد

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ظرفیت های پذیرش این دانشگاه را در سال ۹۹ اعلام کرد و گفت: در دوره کاردانی ۱۲۴ هزار نفر و در دوره کارشناسی ناپیوسته ۵۷ هزار نفر پذیرش خواهیم کرد.

دکتر ابراهیم صالحی عمران صبح امروز با اشاره به شروع هفته ملی کارآفرینی و مهارت در نشست خبری در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای با ارائه گزارشی از دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: این دانشگاه دارای ۱۷۶ آموزشکده و دانشکده است که در ۱۱۴ شهر کشور مستقر هستند. از ۱۷۶ مرکز، ۵۳ آموزشکده دخترانه و ۱۲۳ آموزشکده پسرانه است تعداد کل دانشجویان این دانشگاه ۱۴۰ هزار نفر است که ۳۸ درصد آنها دختر و مابقی پسر هستند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: ۸۲ درصد دانشجویان این دانشگاه به صورت روزانه و رایگان تحصیل می کنند و ۱۸ درصد این دانشجویان در نوبت دوم مشغول به تحصیل هستند آموزش های دانشگاه فنی و حرفه ای مهارتی و رایگان است و باید نیز رایگان باشد. آموزش های فنی و حرفه ای تولید ناخالص ملی را رشد می دهد و دولت باید روی آموزش های مهارتی سرمایه گذاری و فرصت برابر را برای همه متقاضیان مهارتی در آموزش عالی فراهم کند.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

وی ادامه داد: ۵۴ درصد دانشجویان این دانشگاه در دوره های کاردانی پیوسته مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه حدود ۱۵۳ رشته دارد که ۴۴ رشته آن کاردانی پیوسته، ۴۳ رشته آن کاردانی ناپیوسته، ۷ رشته آن کارشناسی پیوسته و ۵۹ رشته کارشناسی ناپیوسته است.

صالحی عمران ادامه داد: بازنگری دروس فنی و حرفه ای از سال گذشته آغاز شده ۴۱ درس کاردانی و ۵ درس کارشناسی این دانشگاه بازنگری شده است و برنامه دانشگاه این است که تا پایان سال تمام دروس دانشگاه را بازنگری و به روز رسانی کنیم.

بیشتر بخوانید:
تصمیم گیری در مورد عدم برگزاری کنکور برعهده ستاد ملی مقابله با کرونا
اطلاعيه جدید سازمان سنجش درخصوص تاریخ آزمونهای سراسری در سال 1399


رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: ۶۷۲ عضو هیات علمی و ۳۴۹ عضو غیر هیات علمی و ۲۰ هزار حق التدریس با این دانشگاه همکاری می کنند، اکثر مدرسان این دانشگاه در راستای افزایش کیفیت کد مدرسی دریافت کرده اند آیین نامه صلاحیت مدرسی تدوین شده است و این اساتید بر اساس این آیین نامه انتخاب شده اند.

صالحی عمران در ادامه به ظرفیت های پذیرش دانشجوی این دانشگاه در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: بنا داریم در سال ۹۹ در دوره کاردانی ۱۲۴ هزار نفر و در دوره کارشناسی ناپیوسته ۵۷ هزار نفر پذیرش شوند و در مجموع حدود ۱۸۰ هزار نفر برای سال ۹۹ اعلام ظرفیت کرده ایم.

وی ادامه داد: این دانشگاه ۲۳۰۰ آزمایشگاه و کارگاه دارد، ۶۰ تا ۷۰ درصد دروس این دانشگاه عملی و ۳۰ تا ۴۰ درصد نظری است که نقطه قوت این دانشگاه دروس عملی است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: هدف دانشگاه فنی و حرفه ای آماده سازی افراد برای تولید است یعنی معتقدیم دانشگاه فنی و حرفه ای نیروهایی را تربیت کند تا تولید ناخالص ملی را افزایش دهد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های جدی ما توجه به آزمایشگاه و کارگاه هاست و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه ها اختصاص داده شده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای همچنین گفت: این دانشگاه با توجه به دغدغه ای که برای تجاری سازی دارد ۲۷ مرکز نوآوری، ۱۵ مرکز رشد و ۶۶ شرکت دانش بنیان دارد.

صالحی عمران ادامه داد: یکی از برنامه هایی که دانشگاه پیگیر آن است، شناسایی فارغ التحصیلان موفق در بازار کار است اینکه چقدر فارغ التحصیلان این دانشگاه در بازار کار موفق بوده اند و هدف دانشگاه از شناسایی این فارغ التحصیلان معرفی آنها به دانشجویان و خانواده ها به عنوان الگوی موفق است.

وی در مورد آموزش های مجازی این دانشگاه گفت: در ترم جاری ۸۷ درصد دروس به صورت مجازی و در برخی از استان ها صددرصد به صورت مجازی ارائه شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای همچنین درباره ادغام دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی کاربردی نیز گفت: این دو دانشگاه آموزش های مهارتی را پیگیری می کنند ولی برنامه های آنها با یکدیگر متفاوت است و قرار نیست با یکدیگر ادغام شوند. 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش