جهان خودرو؛ رقیب تازه رولزرویس و بنتلی در ژنو


🚗 در جهان خودرو نگاهی داریم به مهمترین ماشین‌هایی که امسال در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شده و نگرانی‌های خودروسازان در آستانه این نمایشگاه.
 

 اولین مدل لاگوندا در سال ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد
 

🚗 رقیب تازه رولزرویس و بنتلی در نمایشگاه ژنو

رقیب تازه رولزرویس و بنتلی یک کارخانه بریتانیایی است. آستون مارتین در نمایشگاه ژنو اعلام کرد از سال ۲۰۲۱ ماشین‌های سوپرلوکس الکتریکی با مارک لاگوندا به بازار عرضه خواهد کرد که با محصولات رولزوریس و بنتلی رقابت خواهد کرد.

لاگوندا یکی نام‌های قدیمی‌ در صنعت خودرو است. این کارخانه در سال ۱۹۰۴ تاسیس شد. در سال ۱۹۴۷ آستون مارتین لاگوندا را خرید اما تولید در سال ۱۹۵۸ متوقف شد و از آن به بعد تنها دو مدل آستون مارتین با این نام تولید شده است.

◾️ آستون مارتین احیای دوباره مارک لاگوندا را با نمایش کانسپتی به نام "ویژن" اعلام کرد. کانسپتی که با وجود این که به ماشین‌های امروزی شبیه نیست اما به گفته این کارخانه به طور بالقوه نمایی از ظاهر مدل جدید را نمایش می‌دهد. این ظاهر متفاوت نشان می‌دهد نگاه آستون مارتین به خودروهای لوکس با نگاه محافظه‌کار رولزرویس و بنتلی متفاوت است و از این راه می‌خواهد مشتری جلب کند.

اندی پالمر مدیر آستون مارتین هنگام رونمایی این کانسپت گفت با این که طول ماشین به اندازه کوچکترین مدل رولزرویس است اما فضایی که در اختیار سرنشینان می‌گذارد به اندازه بزرگترین مدل رولزرویس خواهد بود. داخل خودرو با همکاری دیوید لینلی، طراح مبلمان بریتانیایی طراحی شده است و در آن از موادی استفاده شده که تاکنون در ساخت داخل ماشین به کار گرفته نشده است.

◾️برد ماشین با هر بار شارژ ۶۴۴ کیلومتر است و ماشین به صورت کامل خودران است. به احتمال زیاد لاگوندا از دانش دایملر برای تجهیز ماشین‌هایش به فن‌آوری خودران بهره خواهد برد.

 

 مرسدس-ای‌ام‌جی جی‌تی چهار در (AMG GT 4-DOOR) سومین مدلی است که به طور ویژه برای بخش ماشین‌های تقویت شده ای ام جی طراحی شده است
 

🚗 خودروی اسپرت بنز برای چهار نفر

ماشین جدید بنز برای نمایشگاه ژنو،‌ مرسدس-ای‌ام‌جی جی‌تی چهار در کوپه ( AMG GT 4-DOOR) بود. این خودرو که نزدیک‌ترین رقیب پورشه پانامرا و آئودی RS7 در بین محصولات بنز است، سومین مدلی است که ویژه ای‌ام‌جی، بخش خودروهای تقویت شده بنز، طراحی و ساخته می‌شود.

ظاهر خودرو از مرسدس-ای‌ام‌جی جی‌تی الهام گرفته شده اما برخلاف این مدل، بر روی پلتفرم سدان‌های مرسدس-بنز ساخته شده است. بنز مدل جدیدش را با دو موتور هشت سیلندر چهار لیتری و یک موتور شش سیلندر سه لیتری می‌سازد. قوی‌ترین موتور ۶۳۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و این نیرو به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ماشین ۳.۲ ثانیه و حداکثر سرعتش ۳۱۵ کیلومتر در ساعت است.

 

 ب‌ام‌و با سری ۸ به بخش لوکس‌تری از بازار خودرو وارد خواهد شد
 

🚗 ب‌ام‌و با سری ۸ لوکس‌تر می‌شود

ب‌ام‌و در واکنش به رونمایی از مرسدس-ای‌ام‌جی جی‌تی‌ چهار در، ایده‌ای از مدل چهار در سری ۸ را در فرم یک کانپست به نمایش گذاشت. این ماشین قرار است تابستان ۲۰۱۹ به بازار عرضه شود و در کنار مدل کوپه و کانورتبل (روباز)، سومین مدل از سری ۸ خواهد بود. ب‌ام‌و قصد دارد لوکس‌ترین مدل‌های خود را در این سری به بازار عرضه کند و با آن به محدوده خودروسازانی نظیر بنتلی وارد می‌شود.

◾️آدریان وان هویدونک،‌ مدیر طراحی ب‌ام‌و می‌گوید M8 گرن‌کوپه دوره‌ای تازه از طراحی خودرو در ب‌ام‌و را نمایش می‌دهد و با اینکه یک کانسپت است، ظاهرش به خودرویی که قرار است به بازار عرضه شود بسیار نزدیک است.

اطلاعات فنی خودرو منتشر نشده است، اما پیش‌بینی می‌شود از نظر فنی با مدل M5 ب‌ام‌و اشتراک زیادی داشته باشد و احتمالا موتورش هشت سیلندر و با قدرت ۶۵۰ اسب بخار خواهد بود.
 

 نسل جدید تویوتا سوپرا قرار است سال آینده به بازار عرضه شود
 

🚗 ارمغان "هیجان‌انگیز" تویوتا برای ژنو

ستاره تویوتا در نمایشگاه ژنو کانسپتی از مدل مسابقه‌ای سوپرا بود. کانسپتی که تویوتا نمایش داد پیش‌درآمدی بر عرضه نسل پنجم مدل سوپرا است که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود.

سوپرا یکی از محبوب‌ترین ماشین‌ها در تاریخ محصولات تویوتا است. نسل‌های مختلفی از این مدل بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۲ ساخته شد اما رکود اقتصادی اوایل قرن بیست و یکم باعث شد تویوتا تولید این مدل را متوقف کند. تصمیمی که تویوتا حالا از آن پشیمان است. متیو هریسون، مدیر بازاریابی تویوتا در اروپا در حاشیه نمایشگاه ژنو گفت "تویوتا اعتبار خوبی در ساخت خودروهای با کیفیت دارد اما محصولاتش هیجان زیادی ندارد و احساسی در بیننده برنمی‌انگیزد." کارخانه ژاپنی امیدوار است با آمدن نسل جدید سوپرا این نقص را جبران کند.

◾️تویوتا، سوپرا را با همکاری ب‌ام‌و طراحی و مهندسی کرده است. نتیجه این همکاری برای کارخانه آلمانی نسل جدید ب‌ام‌و Z4 است که بر روی پلتفرمی مشترک با سوپرا ساخته می‌شود.

اطلاعات فنی زیادی از این خودرو منتشر نشده است. تنها می‌دانیم که سوپرا ابتدا با موتور شش سیلندر ساخته خواهد شد و دیفرانسیل عقب است و ممکن است بعدا با قوای محرکه هیبرید و الکتریکی هم تولید شود. پیش‌بینی می‌شود سوپرا با قیمتی در حدود ۵۰ هزار دلار فروخته شود که در این صورت با ماشین‌هایی نظیر شورلت کوروت و پورشه ۷۱۸ کیمن رقابت خواهد کرد.

 

 کانسپت جدید پورشه، الگویی برای دومین مدل الکتریکی کارخانه را نمایش می‌دهد
 

🚗 دومین مدل الکتریکی پورشه

پورشه با نمایش یک کانسپت جدید در ژنو نشان داد که در عرضه محصولات الکتریکی جدی است. کانسپت میشن ائی کراس توریزمو (Mission E Cross Tourismo)، ترکیب یک استیشن و یک شاسی‌بلند است و الگویی برای دومین ماشین الکتریکی پورشه خواهد بود که در سال ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد.

◾️ پورشه سرمایه‌گذاری برای تحقیق و ساخت ماشین‌های هیبرید و الکتریکی را دو برابر کرده و تا سال ۲۰۲۲ بیش از هفت میلیارد دلار برای ساخت ماشین‌های الکتریکی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. اولین مدل الکتریکی این کارخانه سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد و این کارخانه امیدوار است با استقبال بازار بتواند بیش از بیست‌هزار دستگاه از این خودرو در سال بفروشد. پورشه می‌گوید استقبال از این تصمیم کارخانه آنها را به موفقیت مدل‌های بعدی امیدوار کرده است.

طول کانسپت جدید به انداز پورشه کاین، شاسی‌بلند بزرگ پورشه است. این ماشین دو موتور الکتریکی دارد که در مجموع بیش از ۶۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و می‌تواند با هر بار شارژ تا ۵۰۰ کیلومتر حرکت کند. به گفته کارخانه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتش ۳.۵ ثانیه است و در کمتر از ۱۲ ثانیه سرعتش از صفر به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. با استفاده از شارژهای قوی تنها در پانزده دقیقه می‌توان باتری‌ها را تا ۸۰ درصد شارژ کرد.
 

 کانسپت آی‌دی ویژن چهارمین مدل از محصولات الکتریکی فولکس‌واگن را نمایش می‌دهد
 

🚗 عضو جدید خانواده الکتریکی فولکس‌واگن

فولکس‌واگن چهارمین مدل از خانواده محصولات الکتریکی خود را در ژنو نمایش داد. کانسپت آی دی ويژن نمایشی از مدل سدان الکتریکی فولکس واگن و لوکس‌ترین محصول از این سری است که تا سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد.

◾️فولکس‌واگن تا کنون هچ‌بک، شاسی‌بلند و یک ون از سری محصولات الکتریکی آی‌دی را نمایش داده است. قرار است اولین مدل از این سری سال آینده به بازار عرضه شود. برنامه فولکس‌واگن این است که تا سال ۲۰۲۵ یک میلیون دستگاه ماشین الکتریکی بفروشد.

این ماشین به طور غیرمستقیم جانشین لوکس‌ترین مدل فولکس‌واگن، فیتون خواهد شد. اگرچه ابعاد آن کوچکتر است اما به خاطر الکتریکی بودن، فضای داخل ماشین بزرگتر خواهد بود. اولین سری از این ماشین با فرمان ساخته می‌شود اما با همه‌گیر شدن فن‌آوری خودران در سالهای بعد فرمان حذف خواهد شد.

ویژن دو موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۳۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. به گفته کارخانه با هر بار شارژ می‌تواند تا ۶۶۵ کیلومتر حرکت کند.

 

 خودروسازان از آغاز جنگ تجاری بین کشورها ابراز نگرانی کردند
 

🚗 نگرانی خودروسازان از دورنمای ابری صنعت خودرو

در حالی که خودروسازان خود را برای آغاز نمایشگاه آماده می‌کردند، دولت آمریکا از طرحش برای وضع تعرفه بر واردات آلومینیوم و فولاد خبر داد و دونالد ترامپ تهدید کرد مالیات بر واردات خودروهای اروپایی را افزایش می‌دهد. خودروسازان هم‌صدا با رهبران اروپایی و آسیایی از این طرح انتقاد کردند و گفتند این تعرفه‌ها هزینه ساخت خودرو را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود خودروسازان غیر آمریکایی نیروی کار در کارخانه‌هایشان در آمریکا را کاهش دهند.

◾️شرکت‌های تویوتا، هیوندای و ب‌ام‌و بخش عمده‌ای از تولید کارخانه‌هایشان در آمریکا را به بازارهای دیگر صادر می‌کنند. آنها می‌گویند اگر کشورهای دیگر به تلافی بالارفتن تعرفه‌ها در آمریکا، تعرفه واردات خود را افزایش دهند، هزینه تولید در آمریکا افزایش خواهد یافت و این شرکت‌ها ناگزیند تولید و در نتیجه نیروی کار خود را کاهش دهند.

از سوی دیگر خودروسازان در اتحادیه اروپا با مشکل دیگری دست به گریبانند. براساس قوانین اتحادیه اروپا آنها باید میانگین تولید دی اکسید کربن محصولاتشان را تا سال ۲۰۲۱ به ۹۵ گرم در هر کیلومتر کاهش دهند. خودروسازان امیدوار بودند با عرضه ماشین‌های دیزل ،که دی اکسید کربن کمتری مصرف می‌کند، به موقع به این هدف برسند. اما در حالی که تقاضا برای ماشین‌های دیزل روندی رو به کاهش دارد در آستانه نمایشگاه ژنو، دادگاه فدرال آلمان حکمی صادر کرد که به شهرداری‌ها اجازه می‌داد برای کاهش آلودگی رفت و آمد ماشین‌های دیزل را ممنوع کنند. ماشین‌های دیزل اگرچه دی اکسید کربن کمتری تولید می‌کند اما در عوض گاز اکسید نیروژن تولید می‌کنند که از عوامل بیماری‌های تنفسی است.

◾️ بعد از برملا شدن تقلب فولکس‌واگن در آزمون آلایندگی موتورهای دیزل در سال ۲۰۱۵، محبوبیت این موتورها در جهان کاهش یافته است و تصمیم اخیر دادگاه آلمان به کاهش بیشتر تقاضا برای این خودروها دامن خواهد زد. در این شرایط خودروسازان برای رسیدن به هدف تعیین شده توسط اتحادیه اروپا چاره‌ای جز عرضه بیشتر ماشین‌های الکتریکی و هیبرید ندارند و این نگرانی وجود دارد که آنها نتوانند به موقع محصولات خود را به بازار برسانند.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش